Dacia Duster 4x4

Nejprodávanější auto na Islandu

Islandica

PRONÁJEM AUTOMOBILŮ na islandu

Auto Toyota Aygo na Islandu

Toyota Aygo manuál

Kompaktní vozidlo, které pojme 4 osoby a 1 zavazadlo do kufru. Je to nejpopulárnější auto pro 2 osoby, které hledají ekonomickou volbu dovolené na Islandu.

Auto k pronájmu na Islandu Toyota Aygo

Toyota Aygo automat

Kompaktní vozidlo s automatickou převodovkou, které je oblíbené na Islandu z důvodu poměru kvalita cena výkon. Jednoduché řízení a moderní ovládaní je výhodou.

Toyota Yaris auto k pronájmu

Toyota Yaris

Manuální kompaktní vozidlo, které je ideální pro 2 až 3 osoby. Pojme jedno zavazadlo do kufru a má malou spotřebu – ekonomická volba pro cestování po ostrově.

Auto Kia Rio k pronájmu

KIA RIO

Kia Rio je spolehlivé auto nižší střední třídy, které pojme 5 osob a 1 zavazadlo. Je tedy vhodnou volbou pro 2-3 osoby cestující po Islandu s vybavením. Výhodný pronájem kvalitního vozidla.

KIA CEED Combi

Kia Ceed Combi s automatickou převodovkou je vozidlo vyšší střední třídy, které pojme 5 osob a 5 zavazadel. Rezervujte si skvělé komfortní vozidlo s nízkou spotřebou a velkým prostorem.

DACIA DUSTER 4x4

Dacia Duster je vozidlo střední třídy, které pojme 5 osob a 3 zavazadla. Je to nejpopulárnější auto 4×4 pronajímané na Islandu z důvodu poměru kvalita cena výkon.

PŮJČENÍ AUTA NA ISLANDU S ISLANDICA s.r.o.

Garance pronájmu kvalitních a levných vozidel na Islandu s pojištěnou cestovní kanceláří. Specialista na Island od roku 1997. Nabízíme výhodné pojištění na ponížení spoluúčasti až na nulu a vyzvednutí vozidel s debetní kartou. Asistence v češtině je u nás samozřejmostí. Pronajímaná vozidla jsou nové modely (2020- 2019). Výhodnější ceny nabízíme u speciálních nabídek vozů modelu 2018. Detaily a fotografie každého vozidla najdete při rozkliknutí dané kategorie. Naši průvodci vám rádi poradí, které auto zvolit pro vaši dovolenou na Islandu.

V ceně pronájmu: moderní vozidlo s nelimitovanými kilometry, pojištění CDW, S-CDW, pojištění TP proti krádeži, vyzvednutí na mezinárodním letišti v Keflavíku KEF-REK nebo přímo ve vašem hotelu v Reykjavíku, slevové kartičky na benzín, asistence v češtině na telefonu, asistence místního dodavatele s Road side assistance 24/7, mapa Islandu a mapa Reykjavíku, praktický dárek na cestu, lokální daň.

Vyzvednutí vozidel: je možné 24 hodin denně na mezinárodním letišti v Keflavíku (KEF/REK) hned po příletu vašeho letu. Vozidlo si můžete také vyzvednout a nebo ho navrátit i ve vašem ubytování Reykjavíku, a to bez příplatku.

Recenze

Zkušenosti našich klientů

Chtěli bychom velice poděkovat a pochválit za profesionální přístup a perfektní organizaci zájezdu na Island slečně Zuzaně Volkové. Díky ní máme nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na překrásně prožitý týden u Atlantiku.

X Děkujeme za nádherné zážitky při raftování na řece Hvítá… náš skvělý průvodce mě dokonce povzbudil na tolik, že jsem se odhodlala skočit z útesu do ledové vody – skvělý pocit! Rozhodně všem doporučuji. Pro ty, co se rádi potápíte, určitě zkuste potápění v národním parku Thingvellir mezi dvěmi litosférickými deskami….paráda!

Hezký den, včera jsme se vrátili ze zájezdu na Island a byla to báječná dovolená. Chceme touto cestou moc poděkovat za přípravu této cesty a velké díky naší průvodkyni Zuzaně. Bylo vidět, že zemi velmi dobře zná a má tam i bezvadné kontakty, což bylo pro náš zájezd obrovským přínosem a není to vždy zvykem, což je velká škoda. Dokonce zařídila i skvělé počasí 🙂   Odesláno dne 24.7. 2019.

Nejprve ještě jednou srdečně děkujeme za zařízení přenádherného výletu na Island. Měli jsme za ty 3 dny zážitků, jak za dva týdny, nebyl žádný zádrhel ani jakákoliv nepříjemná zkušenost. Navíc se neuvěřitelně vydařilo počasí,, no prostě paráda!!!!!

Půjčení vozu

Co je v ceně pronájmu?

V ceně pronájmu s ISLANDICA s.r.o.

Kvalitní moderní vozidlo s technickou kontrolou před každým pronájmem. Podmínky bez skrytých malých dodatků. Flexibilní storna a podpora profesionálů v oboru s více jak 20 letou zkušeností na Islandu.

 

  • moderní nové vozidlo s nelimitovanými kilometry
  • pojištění standard CDW a povinné ručení THPI
  • pojištění extra S-CDW pro ponížení spoluúčasti
  • pojištění proti krádeži TP
  • slevové kartičky na benzín
  • asistence na telefonu v češtině a mapa Islandu
  • Road Side Assistence na Islandu 24/7
  • Islandská lokální daň VAT a letištní taxy
  • Vyzvednutí a navrácení na letišti nebo ve vašem hotelu

Islandica

PRONÁJEM AUTA NA ISLANDU

SILNICE NA ISLANDU:  s.r.o. působí na českém trhu od roku 2006. Počátky naší společnosti sahají do roku 1997, kdy jsme poprvé navštívili Island. Nabízíme více jak 20 let praxe a zkušeností na Islandu v oblasti cestovního ruchu. Naše společnost zajišťuje služby pro renomované české i mezinárodní cestovní kanceláře, firmy a individuální klientelu. V roce 2013 jsme měli tu čest se podílet na příprave oficiální návštěvy islandského ieff.

POKUTY NA ISLANDU: zdůvodu vlastní bezpečnosti a také respektování zákonů na Islandu dodržujte maximální povolenou rychlost mimo obydlené oblasti, což je 90 Km/h.

Pokud překročíte maximální rychlost, čeká vás přísná pokuta. Pokuta je velmi vysoká a rozhodně je lepší ji zaplatit přímo na místě. Následující tabulka uvádí hodnoty překročení rychlosti a k tomu sazbu pokut.

Island je velmi unikátní země s křehkým ekosystémem. Je tedy nutné se na cestu dobře připravit a respektovat během vašeho pobytu psaná i nepsaná pravidla. Konzultujte také aktuální situaci v souvislosti s nemocí COVID-19. Aktuální informace naleznete na oficiálních webových stránkách islandské vlády: https://www.covid.is/english nebo na našich stránkách v češtině: https://www.exkurzeisland.cz/koronavirus-na-islandu/

Ostrovní stát Ísland se nachází v severní části Atlantického oceánu. Aktuální počet obyvatel je nyní 348.500 osob, které osídluji plochu 103.000 km². S touto velmi nízkou hustotou osídlení se řadí mezi jednu z nejméně osídleních zemí na světě (3 obyvatel na km²).

Islandica

ŘÍZENÍ NA ISLANDU

Z důvodu vlastní bezpečnosti a také respektování zákonů na Islandu dodržujte maximální povolenou rychlost mimo obydlené oblasti, což je 90 Km/h.

Pokud překročíte maximální rychlost, čeká vás přísná pokuta. Pokuta je velmi vysoká, a rozhodně je lepší ji zaplatit přímo na místě. Následující tabulka uvádí hodnoty překročení rychlosti a k tomu sazbu pokut.

PRONÁJEM AUTOMOBILŮ NA ISLANDU – OBECNÉ INFORMACE

Island je země, kde nejsou (alespoň prozatím 🙂 žádné železnice a  klasická autobusová doprava funguje jen s velkými intervaly a do omezených destinací. Proto, pokud nechcete využívat organizovaných exkurzí či stopovat, nejlepší volbou pro individuální cestování na Islandu je pronájem automobilu nebo karavanu. Přeprava vlastního vozidla na trajektu se moc nedoporučuje, protože cesta na Island z České republiky je velmi dlouhá a cena za přepravu často nakonec převýší i samotný pronájem vozidla na Islandu.

Pozor, nejlevnější půjčení auta na internetu se nemusí vždy vyplatit. Vždy si prověřte stáří pronajímaného vozidla a profesionalitu a legální registraci vašeho dodavatele. Na internetu se často objevuje lživá reklama (a to i u velkých pronajímatelů či přeprodejců) pojištěné vozidel All Inclusive, což jen účelově špatně popsané pojištění CDW se spoluúčastí. Pochybné autopůjčovny nemají často ani legální pojištění a servis mechaniků. Může se vám tedy stát, že pokud nastane nějaký problém s vozidlem pomoci ani náhradního vozidla se nedovoláte. Další problém může nastat i při navrácení vozidla, kdy vám neprofesionální společnosti naúčtují velké poplatky za skoro neviditelné škrábance.

Pronájem auta na Islandu

Vybrané vozidlo je dobré si rezervovat s dostatečným předstihem. Neexistuje žádná výhoda, proč čekat na poslední chvíli, ba naopak. Nejpopulárnější typy vozidel (tedy hlavně ty nejlevnější) se často vyprodají již několik týdnů s předstihem. Je to z důvodu toho, že například, i když dojde k poklesu turistů kvůli koronaviru, klesne i počet nabízných vozidel. Když není vysoká poptávka, islandští dodavatelé totiž často mnoho vozidel odhlásí, aby zbytečně nemuseli platit pojistky. Dojde tak k redukci nabídky.

Pronájem aut Islandu – Na co si dát pozor?

Řízení na Islandu není jako v České republice. Je potřeba brát v úvahu nejen stav silnic, ale také silný fator počasí, který na ostrově často hraje primární roli a ovlivňuje veškeré dějství. Silnice na Islandu jsou jiné než v Čechách a hlavní silnice (číslo 1) vede jen dokola ostrova. Tato silnice „Ring Road“ – okružní cesta je sice nyní všude asfaltovaná, ale mnoho odboček k zajímavým turistickým cílům je někdy jen štěrková. Konzultujte https://en.vedur.is/.

Na Islandu také existuje speciální typ silnic, tzv. F-roads. Na tyto silnice jsou povolená (a pojištěná) jen vozidla s náhonem 4×4. Také je potřeba si uvědomit, že ne všechy F-cesty mají stejnou úroveň obtížnosti. Některé se dají projet jednoduše, ale na jiných je nutné brodit ledovcové řeky a potoky a proto vyžadují nejen přípravu a schopnosti řidiče, ale také vyvýšený podvozek vozidla. Na silnicích F vás mohou potkat různé problémy typu špatné sjízdnosti s velkými dírami a výmoly, jednoproudé úseky, nepřemostěné řeky a sněhové závěje (a to nejen v zimě!).

Proto byste měli v každém případě uvažovat o pojištění vozidla. Některé z půjčoven nabízí částečné pojištění vozu, jiné nabízejí to samé pojištění pod položkou All Inclusive. Proto si vždy pečlivě přečtět, co pojištění opravdu zahrnuje.

Jak předejít poplatkům za poškození vozidla? S extra připojištěním vozidla se můžete vyhnout nechtěným platbám za škrábance či jiné poškození vozidla. Jinak je samozřejmě důležité si pečlivě auto k pronájmu převzít s tím, že si ho zkontrolujtete přímo s pracovníkem autopůjčovny. Případná poškození je nutné zaznamenat do předávacího protokolu a případně nafotit. Nafocení vozidla se doporučuje hlavně při navrácení v hotelu, kde pracovník autopůjčovny nemusí být v daný moment přítomen. Nafocení auta je v tuto dobu důležité, protože se vám může stát, že ho někdo nedopatřením nabourá na parkovisti až po předání vozidla. Pokud si však auto připojistíte na nulovou spolúčast, není to opatření nutné.

Pokuty na Islandu

Z důvodu vlastní bezpečnosti, a také respektování zákonů na Islandu, dodržujte maximální povolenou rychlost mimo obydlené oblasti, což je 90 Km/h. V obydlených oblastech je to 20 – 50 Km/h. dle lokality.

Pokud překročíte maximální rychlost, čeká vás přísná pokuta. Pokuta je velmi vysoká, a rozhodně je lepší ji zaplatit přímo na místě. Následující tabulka uvádí hodnoty překročení rychlosti a k tomu sazbu pokut.

Pronájem auta na Islandu od místních obyvatel

Kromě klasických autopůjčoven funguje na Islandu také služba, kde svá auta nabízejí místní obyvatelé. Tyto služby jsou však často provozovány jako nelegalní a je s nimi spojeno mnoho problémů (a to hlavně pokud dojde k nějakým neočekávaným okolnostem, což se na Islandu děje velmi často). Proto tento pronájem na našich stránkách ani nedporučujeme, ani nepodporujeme. Naše autopůjčovny jsou prověření legální dodavetelé, s kterými pracujeme již řadu let a známe je osobně.