Dacia Duster 4x4

Nejprodávanější auto na Islandu

Islandica

PRONÁJEM AUTOMOBILŮ na islandu

Toyota Aygo manuál na Islandu

Toyota Aygo manuál

Kompaktní vozidlo, které pojme 4 osoby a 1 zavazadlo. Toyota  je nejpopulárnější auto pro páry, které hledají ekonomickou formu dovolené na Islandu.

Toyota Aygo automat na Islandu

Toyota Aygo automat

Kompaktní vozidlo s automatickou převodovkou, které je oblíbené na Islandu z důvodu poměru kvalita – cena – výkon. Jednoduché řízení a moderní ovládaní je výhodou.

Toyota Yaris na Islandu

Toyota Yaris

Manuální kompaktní vozidlo, které je ideální pro 2 až 3 osoby. Pojme dvě zavazadla do kufru a má malou spotřebu – ekonomická volba pro cestování po ostrově.

Dacia Jagger na Islandu

DACIA JOGGER

Tato prostorná Dacia nadchne hlavně rodiny či batůžkáře, kteří chtějí ušetřit, ale potřebují prostroné vozidlo. Cena je příznivá a vybavení dobré. Dacia Jogger pojme až 7 pasažérů / nebo 5 pax se zavazadly.

Kia Ceed Combi na Islandu

KIA CEED Combi

Toto prostorné kombi je kvalitní vozidlo střední třídy, které pojme 5 osob a 3 zavazadla. Pokud cestujete ve více lidech, neváhejte a rezervujte si toto pohodlné auto s extra prostorem pro vaši cestu.

Dacia Duster na Islandu.

DACIA DUSTER 4x4

Dacia Duster je vozidlo střední třídy, které pojme 5 osob a 3-4 zavazadla. Je to nejpopulárnější auto 4×4 na Islandu pronajímané k poměru kvalita, cena a výkon. Vhodné je i do vnitrozemí. Ideální na cestování je pro 3 osoby-zavazadla.

Suzuki Jimny na Islandu

SUZUKI JIMNY 4x4

Ideální auto k pronájmu na Islandu pro dvě osoby, které hledají terénní vozidlo za nejnižší cenu. Suzuki Jimny je velmi oblíbené mezi mladými páry, které chtějí ušetřit, ale zároveň požadují parametry vozu s náhonem 4×4.

Kia Sportage na Islandu

KIA SPORTAGE 4x4

Sportage je moderní a pohodlné auto vyšší střední třídy, které je oblíbené mezi rodinami.  Vozidlo je vhodné i na horské cesty F. Sportage má snadné ovládaní a překvapivý prostor v interiéru. Rodiny ocení i prostorný kufr.

Jeep Renegade na Islandu

JEEP RENEGADE 4x4

Klasický jeep s náhonem 4×4 je ekonomičtější volbou, pro ty, kteří se chtějí vydat na F cesty bez přejíždění velkých vodních toků. Vozidlo splní očekávání kompaktního SUV, ale je vhodné i do terénu.

BMW X1 na Islandu

BMW X1 - 4x4

Luxusní auto s náhonem 4×4, které vám garantuje pohodovou cestu a možností jízdy na F cestách. Vozidlo pro náročnější klienty. Ideální pro 3 osoby včtetně zavazadel. Nízká spotřeba na terénní vozidlo s skvělé vybavení.

Land Rover Discovery Sport na Islandu

LANDROVER DisCOV. - 4x4

Landrover vám zajistí příjemnou jízdu na cestách a má i velký prostor pro zavazadla. Oblíbený model pro náročnější cestovatele, který můžeme jen doporčit. Moderní vybavení a dobré jízdní vlastnosti vám udělají radost.

Toyota Highlander na Islandu

TOYOTA HIGLANDER 4x4

Vozdilo vyšší kategorie i třídy, které pojme až 7 osob (bez zavazadel). Komortně proveze Islandem 5 osob i se zavazadly. Vhodné pro rodiny a skupiny. Skvělé terréní vlastnosti. Auto je vohodné o do islandského vnitrozemí.

Nissan X-trail na Islandu

NISSAN X-TRAIL 4x4

Terénní Nissan s dieselovým motorem vás potěší svým velkým prostorem a moderními doplňky. Vhodný i do vnitrozemí na cesty F. K těmto typům vozidel nabízíme i střešní box pro konfiguraci 7 pax. Velký kufr až pro 5 zavazadel.

Kia Sorento na Islandu

KIA SORENTO 4x4

Terénní vozidlo, které pojme až 7 pasažérů a 5 zavazadel. Ideální pro skupiny nebo rodiny. Skvělá cena a kvalita, plus bonus navigace GPS zdarma. Auto, které si na Islandu rozhodně užijete.

Toyota Land Curiser na Islandu

TOYOTA LANDCRUISER

Toto terénní vozidlo 4X4 je jasnou volbou pro cestování na Islandu, pokud to váš rozpočet dovolí. Jeho vlastnosti jsou dokonalé pro islandské silnice: skvělá kvalita, optimální výška, náhon 4×4 a prostorný interiér i kufr.

PŮJČENÍ AUTA NA ISLANDU S ISLANDICA s.r.o.

Garance pronájmu kvalitních vozidel za dobrou cenu na Islandu s pojištěnou cestovní kanceláří. Specialista na Island od roku 1997. Nabízíme nadstandardní pojištění v ceně pronájmu  a vyzvednutí vozidel i s debetní kartou. Asistence v češtině je u nás samozřejmostí. Pronajímaná vozidla jsou nové modely a naše autopůjčovna je přímo na mezinárodním letišti v Keflavíku (KEF-REK). U našich rezervací je vyzvednutí garantované 24/7 i v případě spožděného letu. Detaily a fotografie každého vozidla najdete při rozkliknutí dané kategorie. Naši průvodci a agenti CK vám rádi poradí, které auto zvolit pro vaši dovolenou na Islandu.

V ceně pronájmu: moderní vozidlo s nelimitovanými kilometry, pojištění CDW, nadstandardní pojištění S-CDW, pojištění TP proti krádeži, a pojištění GP proti štěrku s poníženou spoluúčastí, vyzvednutí auta na mezinárodním letišti v Keflavíku KEF-REK hned vedle příletového terminálu nebo v naší autopůjčovně v centru Reykjavíku, slevové kartičky na benzín, asistence v češtině na telefonu, asistence místního dodavatele s Road side assistance 24/7, doporučený itinerář pro cestování po Islandu, lokální daň.

Vyzvednutí vozidel: je možné 24 hodin denně na mezinárodním letišti v Keflavíku (KEF/REK) hned po příletu vašeho letu. Naše autopůjčovna se nachází přímo vedle příletového terminálu. Na letišti v Keflavíku se také nabízí kyvadlová doprava, která jezdí každých patnáct minut nepřetržitě mezi terminály leteckých společností a autopůjčovnami. Tato letištní doprava „shuttle bus“ je zdarma. Pokud chcete využít kyvadlový autobus,  když opustíte celní prostor, pokračujte rovně. Následně za východem z terminálu projdete krytou skleněnou stezkou a na konci tohoto průhledného průchodu najdete stanici kyvadlové dopravy. Vystupte na druhé zastávce. Vozidlo si můžete také vyzvednout a nebo ho navrátit i v centru hlavního města Reykjavíku, a to bez příplatku.

Recenze

Zkušenosti našich klientů

Dobrý den Honzo, chtěli bychom vám srdečně poděkovat za skvělé zprostředkování pronájmu auta. Několikrát jsme ocenili volbu auta 4×4 na vaše doporučení. Bez náhonu 4×4 by naše cesta byla nekompletní. Moc jsme si Landruciser užili a zajeli nakonec i do barevných hor Landmannalaugar. Počasí vyšlo, takže všechno bylo super. Určitě se ještě na Island někdy vrátíme. 3.8. 2020 Petr Chytil a Jana Chytilová.

Děkujeme za nádherné zážitky, které jste nám naplánovali. Cestu karavanem jsme si s rodinou parádně užili a děti byly nadšené. Vše fungovalo bez problémů a v karavanu bylo opravdu teplo, takže jsem se bála zbytečně. Nakonec jsme najeli přes 2500 kilometrů. Stihli jsme všechna doporučená místa i kempy. Byla to naše nejlepší dovolená, a to i díky vaší cestovní kanceláři. 12.9. 2019 Lenka Kadlecová.

Dobrá cestovní kancelář s detailní znalostí Islandu. Znají téměř každý kout a díky tomu jsme při zájezdu navštívili velmi mnoho zajímavých a netradičních míst. Doporučuji procestovat i severní část ostrova, která není tak turisticky obsazená a zároveň je tam mnoho zajímavých a nádherných míst jako na jihu ostrova. Báječná dovolená.   26.6. 2018 Hynek Vála

Rádi bychom se podělili o skvělou zkušenost se společností Islandica a paní Růžičkovou, která nám poskytla bezchybný servis a návrh plánu naší cesty na Island. V době po koronavirové krizi, byla cesta zorganizována naprosto perfektně a do detailu, takže nás ani v této nejisté době nic nezaskočilo. Paní Růžičková vždy rychle a efektivně poradila a byla vždy nápomocná. Informace jsme dostali tak pečlivě zpracované, že jsme vše bez problému zvládli. Top servis společnosti ISLANDICA a nádherná země, krásná dovolená, na kterou budeme dlouho vzpomínat – vřele doporučuji!!!!  30.7. 2020 Pavel Jileček

Půjčení vozu

Co je v ceně pronájmu?

V ceně pronájmu s ISLANDICA s.r.o.

 

REZERVUJTE V ČR – PLAŤTE AŽ NA ISLANDU PŘI PŘEVZETÍ!

Kvalitní moderní vozidlo s technickou kontrolou před každým pronájmem. Podmínky bez skrytých malých dodatků. Flexibilní storna a podpora profesionálů CK v oboru s více jak 20 letou zkušeností na Islandu. Nevyžadujeme kreditní kartu při převzetí, stačí debetní karta.

 

  • moderní nové vozidlo s nelimitovanými kilometry
  • pojištění standard CDW a povinné ručení THPI
  • pojištění nadstandard S-CDW s ponížení spoluúčasti
  • pojištění proti krádeži TP
  • pojištění proti štěrku GP s poníženou spoluúčastí
  • slevové kartičky na benzín
  • asistence na telefonu v češtině 
  • Road Side Assistence na Islandu 24/7
  • Islandská lokální daň VAT a letištní taxy
  • Vyzvednutí a navrácení na letišti nebo v centru Reykjavíku

Extra možnosti: pojištění spoluúčasti až na 0 – Zero Insurance. To pojištění si můžete sjednat přímo v naší autpůjčovně.

 

Islandica

PRONÁJEM AUTA NA ISLANDU

VÝBĚR TYPU VOZIDLA: pokud si nejste jistí jakou kategorii vozidla byste měli pro svou cestu na Island zvolit, rádi vám bezplatně poradíme. Na Islandu působíme již od roku 1997 a známe úskalí, která vás mohou na islandských silnicích během vaší dovolené potkat. Neváhejte se tedy na nás obrátit a naši agenti a průvodci vám doporučí typ vozidla vhodný pro váš itinerář, požadavky a rozpočet. KONTAKTUJTE NÁS.

SILNICE NA ISLANDU: jsou z většiny štěrkové (tedy nezpevněné). Z celkového počtu 12.900 km. státních sinic a cest na Islandu je pouze 4.416 km. asfaltových. Pro řízení na horských cestách typu F je nutné si pronajmout vozidlo s náhonem 4×4 (na všechny čtyři kola). V zimních měsících doporučujeme pronájem vozidla 4×4, i přesto, že se nechystáte na dobrodužnou cestu. Usnadní vám to pohyb po ostrově.

agent islandica
Pronájem auta Toyota Landcruiser na Islandu

Island je velmi unikátní země s křehkým ekosystémem. Je tedy nutné se na cestu dobře připravit a respektovat během vašeho pobytu psaná i nepsaná pravidla. Konzultujte také aktuální situaci na: https://safetravel.is/

Aktuální situaci ohledně stavu a průjezdnosti silnic konzultuje na oficiálních stránkách www.road.is, kde najdete i datumy otevření horských cest, které se nazývají F Roads.

Islandica

ŘÍZENÍ NA ISLANDU

Z důvodu vlastní bezpečnosti a také respektování zákonů na Islandu dodržujte maximální povolenou rychlost mimo obydlené oblasti, což je 90 Km/h. Nastudujte si lokální dopravní značky, s kterými se v České republice běžně nesetkáte (jako například zúžené silnice na jednosměrných mostech, mrtvý bod na kopcích nebo povolení vozidel na  horské cesty  kat. F). Před tím, než se rozhodnete jaké auto si pro vaši dovolenou na Islandu zvolíte, naplánujte si detailní itinerář. Na Islandu je totiž většina cest štěrkových (tedy nezpevněných) a některé z nich mají i nepřemostěné brody. Správná volba vozidla je tedy vitální.

PRONÁJEM AUTOMOBILŮ NA ISLANDU – OBECNÉ INFORMACE

Island je země, kde nejsou (alespoň prozatím 🙂 žádné železnice a  klasická autobusová doprava funguje jen s velkými intervaly a do omezených destinací. Proto, pokud nechcete využívat organizovaných exkurzí či stopovat, nejlepší volbou pro individuální cestování na Islandu je pronájem automobilu nebo karavanu. Přeprava vlastního vozidla na trajektu se moc nedoporučuje, protože cesta na Island z České republiky je velmi dlouhá a cena za přepravu často nakonec převýší i samotný pronájem vozidla na Islandu. Vyplatí jen při delších cestách, s návštěvou Faerských ostrovů, a nebo pokud vlastníte karavan či vlastní obytné terénní vozidlo.

Pozor, nejlevnější půjčení auta na internetu se nemusí vždy vyplatit. Vždy si prověřte stáří pronajímaného vozidla a profesionalitu a legální registraci vašeho dodavatele. Na internetu se často objevuje lživá reklama (a to i u velkých pronajímatelů či přeprodejců) pojištěné vozidel All Inclusive, což jen účelově špatně popsané pojištění CDW se spoluúčastí. Pochybné autopůjčovny nemají často ani legální pojištění a servis mechaniků. Může se vám tedy stát, že pokud nastane nějaký problém s vozidlem pomoci ani náhradního vozidla se nedovoláte. Další problém může nastat i při navrácení vozidla, kdy vám neprofesionální společnosti naúčtují velké poplatky za skoro neviditelné škrábance.

Pronájem auta na Islandu

Vybrané vozidlo je dobré si rezervovat s dostatečným předstihem. Neexistuje žádná výhoda, proč čekat na poslední chvíli, ba naopak. Nejpopulárnější typy vozidel (tedy hlavně ty nejlevnější) se často vyprodají již několik týdnů s předstihem. Je to z důvodu toho, že například, i když dojde k poklesu turistů kvůli koronaviru, klesne i počet nabízných vozidel. Když není vysoká poptávka, islandští dodavatelé totiž často mnoho vozidel odhlásí, aby zbytečně nemuseli platit pojistky. Dojde tak k redukci nabídky.

Pronájem aut Islandu – Na co si dát pozor?

Řízení na Islandu není jako v České republice. Je potřeba brát v úvahu nejen stav silnic, ale také silný fator počasí, který na ostrově často hraje primární roli a ovlivňuje veškeré dějství. Silnice na Islandu jsou jiné než v Čechách a hlavní silnice (číslo 1) vede jen dokola ostrova. Tato silnice „Ring Road“ – okružní cesta je sice nyní všude asfaltovaná, ale mnoho odboček k zajímavým turistickým cílům je někdy jen štěrková. Konzultujte https://en.vedur.is/.

Na Islandu také existuje speciální typ silnic, tzv. F-roads. Na tyto silnice jsou povolená (a pojištěná) jen vozidla s náhonem 4×4. Také je potřeba si uvědomit, že ne všechy F-cesty mají stejnou úroveň obtížnosti. Některé se dají projet jednoduše, ale na jiných je nutné brodit ledovcové řeky a potoky a proto vyžadují nejen přípravu a schopnosti řidiče, ale také vyvýšený podvozek vozidla. Na silnicích F vás mohou potkat různé problémy typu špatné sjízdnosti s velkými dírami a výmoly, jednoproudé úseky, nepřemostěné řeky a sněhové závěje (a to nejen v zimě!).

Proto byste měli v každém případě uvažovat o pojištění vozidla. Některé z půjčoven nabízí částečné pojištění vozu, jiné nabízejí to samé pojištění pod položkou All Inclusive. Proto si vždy pečlivě přečtět, co pojištění opravdu zahrnuje.

Jak předejít poplatkům za poškození vozidla? S extra připojištěním vozidla se můžete vyhnout nechtěným platbám za škrábance či jiné poškození vozidla. Jinak je samozřejmě důležité si pečlivě auto k pronájmu převzít s tím, že si ho zkontrolujtete přímo s pracovníkem autopůjčovny. Případná poškození je nutné zaznamenat do předávacího protokolu a případně nafotit. Nafocení vozidla se doporučuje hlavně při navrácení v hotelu, kde pracovník autopůjčovny nemusí být v daný moment přítomen. Nafocení auta je v tuto dobu důležité, protože se vám může stát, že ho někdo nedopatřením nabourá na parkovisti až po předání vozidla. Pokud si však auto připojistíte na nulovou spolúčast, není to opatření nutné. Při převzetí vozidla doporučujeme, abyste si karosérii přejeli dlaní ruky a zjistili tak případné poškozené laku od vulkanického prachu a písku. Pokud poškození karoserie zaznamenáte, uporoňete na to a nechte si tuto skutečnost zapsat do předávacího protokolu o vozidle. Vyhnete se tak nepříjemnostem a poplatkům při  navrácení auta.

Pokuty na Islandu

Z důvodu vlastní bezpečnosti, a také respektování zákonů na Islandu, dodržujte maximální povolenou rychlost mimo obydlené oblasti, což je 90 Km/h. V obydlených oblastech je to 20 – 50 Km/h. dle lokality.

Pokud překročíte maximální rychlost, čeká vás přísná pokuta. Pokuta je velmi vysoká, a rozhodně je lepší ji zaplatit přímo na místě. Následující tabulka uvádí hodnoty překročení rychlosti a k tomu sazbu pokut.

Pronájem auta na Islandu od místních obyvatel

Kromě klasických autopůjčoven funguje na Islandu také služba, kde svá auta nabízejí místní obyvatelé. Tyto služby jsou však často provozovány jako nelegalní a je s nimi spojeno mnoho problémů (a to hlavně pokud dojde k nějakým neočekávaným okolnostem, což se na Islandu děje velmi často). Proto tento pronájem na našich stránkách ani nedporučujeme, ani nepodporujeme. Naše autopůjčovny jsou prověření místní legální dodavetelé, s kterými pracujeme již řadu let a známe je osobně.