Islandica

Pojištění auta na Islandu

Island není země se stejnými podmínkami pro řízení jako Česká republika. Proto pro váš klid mysli nabízíme komplexní připojištění s nulovou spolúčastí. V ceně pronájmu máte v ceně standardní pojištění CDW, S-CDW a TP proti krádeží. Standardní pojištění vozidel Silver je se spoluúčastí 150.000 ISK.  Podmínky pronájmu zde.

DRUHY POJIŠTĚNÍ NA ISLANDU:

Third party liability insurance TPLI: povinné ručení

Super Collision Damage Waiver S-CDW: pojištění při nehodě, kteríé se vzahuje na škody na vozidle a na pojištění osob (emergency ošetření, pobyt v nemocnici).

Theft Protection TP: pojištění proti krádeži

Gravel Protection: pojištění proti šrěrku

Sand and Ash Protection SAP: pojištění proti písku a vulkanickému prachu

Tire Insurance TI: pojištění pneumatik

F-Road Protection: pojištění pro vozidla 4×4 při jízde po nezpevněných horských cestách kategorie F

River crossing Protection: pojištění pří průjezdu řekami

Pojištění při srážce se zvířetem: s tímto připojištěním se nemusíte obávat ani srážky s ovcí či jiným islandským zvířetem. V rámci pojistky Platinum budou pokryty škody na vozidle vzniklé při srážce se zvířetem. Tento typ nehod bývá ve vyjímkách pojištění vetšiny islandských dodavatelů.

Na Islandu jsou ovce u silnice častým jevem. Dávejte si tedy při řízení pozor, a v případě jejich přítomnosti blízko silnice, zpomalte a buďte ostražití.

Pojištění v ceně pronájmu vozidel na Islandu

Nabizéné autombily zahrnují v ceně pronájmu baliček pojištění Silver: povinné pojištění z provozu, pojištění CDW, pojištění S-CDW Collision Damage Waiver a pojištění proti krádeží TP-Theft Protection.  Pojištění Silver je se spolúčastí 150.000 ISK.

Pokud si klient přeje spoluúčast ponížit doporučejeme si k pronájmu přiobjednat balíčk pojištění Gold (ponížení spolúčasti na 65.000 ISK). a nebo kmplexní balíček Platinum pojištění (ponížení spolúčasti na 0 ISK).  Je nutné vzít v potaz, že řízení na Islandu je díky extrémnímu počasí a stavu silnic více riskatní než řízení v České republice. Pokud klient má pojištění od jiného dodavatele (jiné pojišťovny), musí nejprve na Islandu vzniklé škody uhradit a poté si vyžádat proplacení škoda u své pojišťovny.

Ohledně připojištění vozidla se nemusíte rozhodovat před cestou. Nabízené balíčky připojištění s můžete sjednat s klidem a za stejnou částku přímo v autopůjčovně na Islandu.

Odtah vozidla: pojištění pro ponížení spolúčasti na odtah vozidla. S tímto připojištěním zaplatíte za odtah vozidla maximálně 35.000 ISK. Odtah vozidla na Islandu není v standardním pojištění, přitom částky za odtah automobilu na Islandu se mohou vyšplhat až do výše 600.000 ISK.

Důležité upozornění ohledně pojištění vozidel odpovědnosti z provozu na Islandu: stadardní pojistky, které jsou v ceně pronájmu vozidel jsou nasmlouváné v souladu s povinným pojištěním vozidel na Islandu. Toto povinné ručení na Islandu pokrývá škodu způsobenou na jiném vozidle, majetku či újmu osob ve vozidle při nehodě. Pokud klient nemá uzavřené připojištění, podílí se na nehodě spolúčastí.