Islandica

Pojištění auta na Islandu

Pojištění auta na Islandu:  Island není země se stejnými podmínkami pro řízení jako Česká republika. Pro pro váš klid mysli nabízíme komplexní pojištění a také extra připojištění s nulovou spoluúčastí. V ceně pronájmu je standardní pojištění CDW, S-CDW, GP a TP proti krádeží. Spoluúčast s těmito pojistkami je 90.000 ISK- 120.000 ISK dle velikosti rezervovaného vozidla. Je možno také sjednat i pojistku na nulovou spoluúčast LIABILITY WAIVER. Pro rezervaci auta na Islandu a pokrytí spoluúčasti nevyžadujeme platbu předem ani kreditní kartu – stačí debetní karta s dostatečným limitem.  Stanovenou cenu pronájmu uhradíte při převzetí vozidla na Islandu.   Podmínky pronájmu zde.

DRUHY POJIŠTĚNÍ NA ISLANDU:

Third party liability insurance TPLI: povinné ručení

Super Collision Damage Waiver S-CDW: pojištění při nehodě, které se vztahuje na škody na vozidle a na pojištění osob (emergency ošetření, pobyt v nemocnici).

Theft Protection TP: pojištění proti krádeži

Gravel Protection: pojištění proti štěrku

Sand and Ash Protection SAAP: pojištění proti písku a vulkanickému prachu

Tire Insurance TI: pojištění pneumatik

F-Road Protection: pojištění pro vozidla 4×4 při jízdě po nezpevněných horských cestách kategorie F

River crossing Protection: pojištění při průjezdu řekami

Co na Islandu nekryje standardní pojištění: například srážka se zvířetem většinou bývá ve výjimkách pojistek. Na Islandu jsou ovce u silnice častým jevem. Dávejte si tedy při řízení pozor, a v případě jejich přítomnosti blízko silnice, zpomalte a buďte ostražití. Pojistky dále nepokrývají škody, které vznikly při řízení pod vlivem (alkoholu, drog, atd.), přejíždění řek či jiné formy vodního uskupení, výměnu pneumatik a jejich poškození, škody na spodku vozidla, řízení off-road, poničení převodovky, poničení interiéru vozidla a poškození vozidla vulkanickým prachem a pískem. Více informací naleznete ve smlouvě o pronájmu automobilu.

Pojištění v ceně pronájmu vozidel na Islandu

Nabízené automobily zahrnují v ceně pronájmu balíček nadstandardních pojištění: povinné pojištění z provozu TPLI, pojištění CDW, pojištění S-CDW Collision Damage Waiver, pojištění GP – Gravel protection proti štěrku a pojištění proti krádeží TP-Theft Protection. Tato pojištění jsou s poníženou spoluúčastí 90.000 ISK – 120.000 ISK (dle typu vozidla).

Pokud si klient přeje mít nulovou spoluúčast, je možno se připojistit v rámci pojistky LIABILITY WAIVER.

Pojištění proti štěrku GP, které máte v ceně pronájmu vás ochrání před štěrkem či drobnými kamínky při případném poniční karoseria vozidla. Berte však v potaz, že čelní sklo je pojištěno se spoluúčastí 20.000 ISK. Tuto spoluúčást je možno ponížit s přikoupením extra pojistek přímo v naší autopůjčovně aut na Islandu. 

Extra pojištění SAAP proti vulkanickému prachu a písku jsou také výhodná. Standardní oprava tohoto poškození totiž stojí na Islandu běžně 500.000 – 1.500.000 ISK v závislosti na rozsahu škody a typu vozidla. Při zakoupení připojištění SAAP se vaše spoluúčast sníží na 90.000 ISK. Pojištění SAAP je nabízeno za 1.650 ISK na den pronájmu. 

Pokud hovoříte anglicky, rezervaci si můžete sjednat na našich anglických stránkách – Pronájem auta na Islandu.

Je nutné vzít v potaz, že řízení na Islandu je díky extrémnímu počasí a stavu silnic více riskantní než řízení v České republice. Pokud klient má pojištění od jiného dodavatele (jiné pojišťovny), musí nejprve na Islandu vzniklé škody uhradit a poté si vyžádat proplacení škody u své pojišťovny. Ohledně připojištění vozidla se nemusíte rozhodovat před cestou. Nabízené balíčky připojištění s můžete sjednat s klidem a za stejnou cenu přímo v autopůjčovně na Islandu.

Odtah vozidla: pojištění pro snížení spoluúčasti na odtah vozidla. S tímto připojištěním zaplatíte za odtah vozidla maximálně 35.000 ISK. Odtah vozidla na Islandu není v standardním pojištění, přitom částky za odtah automobilu na Islandu se mohou vyšplhat až do výše 600.000 ISK.

Důležité upozornění ohledně pojištění vozidel odpovědnosti z provozu na Islandu: standardní pojistky, které jsou v ceně pronájmu vozidel jsou nasmlouvané v souladu s povinným pojištěním vozidel na Islandu. Toto povinné ručení na Islandu pokrývá škodu způsobenou na jiném vozidle, majetku či újmu osob ve vozidle při nehodě. Pokud klient nemá uzavřené připojištění, podílí se na nehodě spoluúčastí.