Zájezd na Island

Island – zájezd VIP

Odjezd

1.5.-30.10. 2023
}

Délka

9 dní

Zájezd VIP na Island pro ty, kteří hledají opravdový luxus. Zájezd, který u jiných CK nenajdete. VIP průvodce, který se o vás a vaše soukromí postará s dokonalou profesionalitou. Na Islandu s námi zažijete to, co jen několik vyvolených. Tato cesta je plánována vždy na vyžádání a může být i úplně privátní. Odjezdy dle požadavků klienta.

Lety z Prahy do Keflavíku

PROGRAM ZÁJEZDU VIP ISLAND pro vyžádané odjezdy v roce 2023.

1.DEN: Vítejte na Islandu, Keflavík

Nejlepší letecké spojení je vždy potvrzeno s klientem dle jeho preferencí. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a následný transfer do hotelu Retreat. Noc v hotelu Retreat Blue Lagoon.

2.DEN: Blue Lagoon a Retreat Lagoon, Reykjavík

Luxusní snídaně v hotelu Retreat. Následně volno v Retreat Resortu až do check out. Oběd v restauraci Lava v Modré laguně. Následně transfer s naším průvodcem do hlavního města. Prohlídka Reykjavíku. Večeře a ubytování v hotelu Canopy Hilton 4****.

3. DEN: Zlatý okruh – národní park Thingvellir, slavný Geysir, Zlatý vodopád Gullfoss a vlastní termály

Po snídani vám náš průvodce ukáže vyhlášený Zlatý okruh Islandu, kde uvidíte chrlící gejzíry, vulkanická jezírka a fascinující vodopády. Tento den zakončíme grandizoně v luxusním hotelu z drnových domků, kde budete mít ubytování s termálním pramenem přímo před vaším ubytováním. Večeře z lokálních surovin. Nechte se překvapit a nechte se hýčkat.

4. DEN: Jih Islandu -ledovce a vodopády

Po snídani v hotelu se vydáme směrem na jižní pobřeží. Cestou uvidíte krásný červený vulkanický kráter a zažijete s námi bezpečné zemětřesení. Odpoledne se projedeme s ATV motorkami k vraku letadla na lávovém poli a poznáme ledovec Mýrdalsjökull.

Uvidíte nádherný vodopád Seljalandsfoss, který budeme moci pozorovat ze všech stran. Dále vám ukážeme skrytý vodopád Gljúfrabúi, nechvalně známou sopku Eyjafjallajökull a náš oblíbený vodopád Skógafoss. Noc a večeře v oblasti jižního pobřeží.

Seljalandsfoss vodopád Island

5. DEN: Islandské vnitrozemí – Landmannalaugar

Snídaně v hotelu. Pátý den zažijete adrenalinovou cestu do vnitrozemí. Super Jeepem pojedeme do baravených hor Landmannalaugar. Zde nás čeká trek dle fyzické zdatnosti každého účastníka a koupel v termálních pramenech uprostřed panenské přírody. Plavky a ručníky si tedy vemte s sebou. K večeru projedeme kolem slavných trolích útesů Dyrhólaey až do Víku. V letních měsících zde můžeme pozorovat ptáčky papuchalky. Noc ve Víku, kde se nachází jedny z nejkrásnějších pláží na světě.

6. DEN: Národní park a ledovec Vatnajökull – ledovcová laguna Jökulsárlón – fjordy:

Ráno nás čeká snídaně v hotelu a hned po ní vyrazíme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur až k největšímu evropskému ledovci Vatnajökull. Tento majestátní ledovec s rozlohou necelých 8100 Km2 zabírá 8% plochy ostrova. Zde nás čeká procházka v národním parku Skaftafell, kde podnikneme krátký trek k černému vodopádu Svartifoss. V odpoledních hodinách navštívíme úžasnou ledovcovou lagunu Jökulsárlón, která vám zajisté vyrazí dech. Laguna je plná ledových ker různých tvarů, které si budete moci blíže prohlédnout z VIP rychlé lodi zodiac. Na této zamrzlé laguně se natáčel jeden ze slavných filmů Jamese Bonda – Dnes neumírej. Nevynecháme také nádhernou „Diamantovou pláž“, kde jsou často k vidění ledovcové kry na černém písku. Noc v luxusním hotelu v oblasti ledovcové laguny.

7. DEN: Jižní pobřeží a ledová jeskyně.

Po snídani nás čeká krásný výlet do tajuplného kaňonu a následně přejezd do Víku. Pohled na černé pláže vulkanickým pískem a čedičovými útesy je vskutku nezapomenutelný. Exkurze do ledové jeskyně s lokálním průvodcem. Poznejte tajuplné království ledu nad sopkou Katla. Zastávka na jedné nejkrásnějších pláží Islandu Reynisfjara, která se objevila i několika filmech a seriálech (jako například Hra o trůny). Přejezd do hlavního města, nebo případně do hotelu s termálními prameny na jižním pobřeží. Poslední noc dle vaší volby.

8. DEN: Reykjavík, Sky Lagoon a volitelné exkurze

Volitelný program jako sestup do magmatické komory vyhaslé sopky, vyhlídkové lety vrtulníkem, šnorchlování mezi dvěma kontinenty, pozorování velryb na zodiacu návštěva oblasti poslední sopečné erupce sopky Fagradasfjall, nákupy, muzea galerie…, a další. Odpoledne vstupné do wellness Sky Lagoon, kde načerpáte energii a zrelaxujete své tělo v rámci islandských rituálů. Soukromý transfer na letiště.

9. DEN: Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky

Odlet z mezinárodního letiště KEF dle letového řádu Českých aerolinií. Čeká nás opět přímý komfortní let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy o délce cca 3 hodiny. Plánovaný přílet je v 07:15 hodin ráno.

$

Cena zahrnuje

Od 175.400 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní privátní zájezd kolem ostrova s profesionálním českým průvodcem.
$

Odjezd

1.5.-30.10. 2023
$

Délka zájezdu

9 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

12 let
$

Průvodce

česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
$

Poznámka

Rezervace na info@islandica.cz

Online rezervace

Rezervace na info@islandica.cz
$

Cena zahrnuje

Od 175.400 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní privátní zájezd kolem ostrova s profesionálním českým průvodcem.
$

Odjezd

1.5.-30.10. 2023
$

Délka zájezdu

9 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

12 let
$

Průvodce

česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
$

Poznámka

Rezervace na info@islandica.cz