Zájezd na Island

Island na Velikonoce 2023

Odjezd

6. - 11.4. 2023
}

Délka

5 dní
Velikonoce na Islandu popis

Zájezd na Island na Velikonoce – Vyražte si užít nezapomenutelné Velikonoce na Ostrov ohně a ledu. Island vás uchvátí, a to nejen svou přírodou, ale třeba taky výborným jídlem. Zažijte netradiční dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Nabízíme kompletní program a kvalitní ubytování s výlety na nejznámější islandské atrakce. Island se nám stal druhým domovem a již mnoho let ukazujeme jeho krásy našim klientům. Program je opravdu nabitý a plný jen toho nejlepšího, co se dá na Islandu zažít a navíc s profesionálním českým průvodcem. Na vlastní oči uvidíte ikonické gejzíry Strokkur a Geysir. Navštívíte také nejkrásnější vodopád Gullfoss, islandský ledovec Mýrdalsjokull, černé vulkanické pláže či trolí útesy, a to je jen začátek. V programu je dále také Zlatý okruh, Modrá Laguna a domeček, ve kterém sami zažijete simulaci zemětřesení. Čeká vás také vodopád s výškou 62 metrů – Seljalandsfoss, velmi slavná pláž Reynisfjara a městečko Vík. Večer budete mít možnost prozkoumat noční život v nejsevernějším hlavním městě, Reykjavíku. Na Islandu toho na vás ale čeká mnohem víc! Připravili jsem pro vás komfortní zájezd. Ubytováni budete v pěkném hotelu se snídaní v centrální části Reykjavíku. V ceně zájezdu je zahrnuta i fascinující show polárních září. Pokud příroda dovolí, tak budete mít možnost v rámci volitelné exkurze vidět polární záře na vlastní oči.Rezervujte své místo již nyní, protože kapacity jsou omezené. Cestujte s námi bez stresu na bezpečný ostrov Island a užijte si dovolenou snů.

PROGRAM ZÁJEZDU ISLAND NA VELIKONOCE: ODLET 6. 4. 2023 a NÁVRAT 11. 4. 2023

1.DEN: Přílet na Island – nejsevernější hlavní město

Let z Prahy s přestupem na Island. Doba letu je 5 hodin a 50 minut. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu přímo v centru Reykjavíku, ubytování a nocleh.

2.DEN: Zlatý okruh

Druhý den začneme snídaní v hotelu a poté vyrazíme na jeden z nejznámějších okruhů na Islandu, a to Zlatý okruh (Golden Circle). Tento okruh vedoucí z Reykjavíku je dlouhý asi 300 km a nabízí ty nejlepší a nejznámější přírodní památky Islandu. Co všechno na tomto okruhu uvidíte? Začneme národním parkem Thingvellir, který vznikl díky sopečné činnosti a kde byl založen první demokratický parlament v roce 930. Na tomto místě se od sebe také oddělují dvě litosférické desky. Další zastávkou je oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir a taky jeho mladšího bratra – Strokkur, který chrlí vodu do neuvěřitelné výšky 35 metrů každých 6–9 minut. Necelých 10 km od geotermální oblasti na nás čeká úžasný pohled na „Zlatý vodopád” Gullfoss, kterému se po právu přezdívá nejhezčí vodopád Islandu. Po cestě do našeho hotelu nevynecháme ani kráterové jezero. Vulkanický kráter Kerid je starý 6500 let a rozhodně stojí za návštěvu. Den zakončíme odpočinkem a relaxací. Navštívíme totiž tajemnou lagunu – Secret Lagoon, kde nás čeká příjemná termální koupel. Ubytování v centru Reykjavíku jako předešlou noc.

 

Kráter Kerid plný vody

3. DEN: Jižní pobřeží Islandu

Po výborné snídani vyrazíme rovnou za dobrodružstvím. Třetí den nás totiž čeká zemětřesení. Nemusíte se ale bát, jedná se o simulaci tedy „bezpečné zemětřesení“, které je ale rozhodně velký zážitek. Jížní pobřeží nabízí mnoho přírodních krás, ať už to jsou fascinující vodopády, černé pláže, sopky nebo ledovce. Společně tak navštívíme to nejlepší, co jížní pobřeží nabízí. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss. Jedná se o nejfotogeničtější vodopád, takže se máte rozhodně na co těšit. Můžete projít za vodní stěnu vodopádu a dále pokračovat do magické jeskyně, kde na vás bude čekat úžasný pohled na vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme v muzeu, kde nás čeká krátká projekce o zajímavých sopkách jako například Eyjafjallajökull. Přesuneme se dál směrem na východ, kde uvidíme dech beroucí vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Doplníme energii tradičním islandským obědem v lokální restauraci a poté se přesuneme do kouzelného městečka Vík. Odpoledne nás čekají nejkrásnější černé pláže na světe, které obklopuje Atlantik. Tento pohled je doopravdy nezapomenutelný. Po cestě do Reykjavíku zastavíme na populární čedičové pláži Reynisfjara, kde se nám naskytne pohled na útesy Dyrhóley. Při troše štěstí uvidíte i různé druhy islandského ptactva, které se tu často nachází. Poslední zastávka dnešního dne bude folklórní muzeum Skógar, kde se dozvíte něco o islandské historii a tradiční drnové architektuře. Noc v hotelu v centru Reykjavíku. V případě, že ještě budou k vidění polární záře, je možné zarezervovat si volitelnou exkurzi navíc a vidět tak polární záře na vlastní oči.

Vodopád Island - Seljalandsfoss

4. DEN: Reykjavík hlavní město

Po snídani v hotelu nás čeká prohlídka toho nejlepšího z Reykjavíku s průvodcem. Uvidíme slavnou budovu Hofdi, kde byla ukončená Studená válka. Zastavíme se také u sluneční lodi Sólfar, která připomíná vikingskou loď. Potom nás čeká zastávka u budovy Harpa, která je do dnes velmi diskutovanou stavbou. Dále uvidíme nejznámější kostel v Reykjavíku a to Hallgrímskirkja, budovu parlamentu a další místa, která stojí za to v Reykjavíku navštívit. Odpoledne vystoupáme na proslulý kopec Óskjuhlíd, kde stojí muzeum islandských vjemů Perlan. V muzeu navštívíme ledovou jeskyni a shlédneme i show polárních září. Na vyhlídkové terase muzea se vám potom naskytne úžasný výhled na celý Reykjavík. Večerní zábava ve městě. Ubytování v centru hlavního města jako předešlou noc.

http://

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Islandica_cz (@islandica_cz)

5. DEN: Reykjavík – Reykjanes a Modrá laguna

Snídaně v hotelu. Poslední den budete moci prožít přesně podle svého gusta. Čeká na vás nespočet volitelných exkurzí, takže si stačí jen vybrat. Na výběr budete mít na příklad pozorování velryb, exkurze do nitra sopky, poloostrov Snaefellsnes, panoramatické lety nad Islandem (který rozhodně doporučujeme), projížďka na islandských koních, výlet do oblasti vulkanické erupce a další. Pokud už si chcete jen odpočinou pak můžete navštívit skvělé galerie, nakupovat nebo relaxovat v termálních bazénech. Naší cestu po krásách Islandu zakončíme na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází jedny z nejznámějších přírodních lázní – Modrá Laguna. Už jen poloha lázní uprostřed lávových polí je prostě dokonalá. Lázně vám pak nabídnou nejen relaxaci a odpočinek, ale také mnoho léčivých účinků pro vaše tělo. (vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem)http://

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Islandica_cz (@islandica_cz)

6. DEN: Keflavík Island – návrat do České republiky

Odlet z mezinárodního letiště  z Keflavíku do Prahy s přestupem.

Trasa zájezdu: Keflavík – Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss – termály Secret lagoon – Kerid) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – Reykjavík – Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře – Modrá laguna – Reykjanes.


Poptejte tento zájezd hned teď

  Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

  $

  Cena zahrnuje

  Tento zájezd je již vyprodaný! V ceně zájezdu 33 220,- Kč/ osoba (v dvoulůžkovém pokoji) je zahrnuto: návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním privátním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3***, 4× islandská bufetová snídaně, 1× tradiční islandský oběd (dva chody včetně ledovcové vody, kávy a čaje), celodenní výlet na jižní pobřeží, celodenní výlet na Zlatý okruh, prohlídka Reykjavíku v češtině, vstup do termální laguny Secret Lagoon, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, vstup na vyhlídkovou terasu budovy Perlan a návštěva muzea smyslů Islandu (včetně prohlídky ledové jeskyně), show polárních září, Centrum lávy s promítáním, poloostrov Reykjanes a Modrá laguna (vstupné je volitelné), služby česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty, praktický dárek na cestu (na doplňování ledovcové vody), mapa Islandu a Reykjavíku, průvodce Reykjavíku na míru v elektronické verzi, předodletová schůzka, video co si zabalit na cestu. Velikost skupiny maximálně 24 osob.
  $

  Odjezd

  6. - 11.4. 2023
  $

  Délka zájezdu

  5 dní
  $

  Obtížnost

  2 / 5
  $

  Minimální věk

  -
  $

  Průvodce

  česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
  $

  Poznámka

  Tento zájezd je již vyprodaný! CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, vstupy, koupání v termálních lázních Modrá laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: dospělá osoba starší 14 let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu dospělé osoby – zdarma. Termální lázně Modrá laguna vyžadují u skupin rezervaci předem včetně uvedení počtu osob. Máte-li zájem Modrou lagunu navštívit, uhraďte příslušnou částku při zakoupení zájezdu

  Online rezervace

   Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

   $

   Cena zahrnuje

   Tento zájezd je již vyprodaný! V ceně zájezdu 33 220,- Kč/ osoba (v dvoulůžkovém pokoji) je zahrnuto: návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním privátním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3***, 4× islandská bufetová snídaně, 1× tradiční islandský oběd (dva chody včetně ledovcové vody, kávy a čaje), celodenní výlet na jižní pobřeží, celodenní výlet na Zlatý okruh, prohlídka Reykjavíku v češtině, vstup do termální laguny Secret Lagoon, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, vstup na vyhlídkovou terasu budovy Perlan a návštěva muzea smyslů Islandu (včetně prohlídky ledové jeskyně), show polárních září, Centrum lávy s promítáním, poloostrov Reykjanes a Modrá laguna (vstupné je volitelné), služby česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty, praktický dárek na cestu (na doplňování ledovcové vody), mapa Islandu a Reykjavíku, průvodce Reykjavíku na míru v elektronické verzi, předodletová schůzka, video co si zabalit na cestu. Velikost skupiny maximálně 24 osob.
   $

   Odjezd

   6. - 11.4. 2023
   $

   Délka zájezdu

   5 dní
   $

   Obtížnost

   2 / 5
   $

   Minimální věk

   -
   $

   Průvodce

   česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
   $

   Poznámka

   Tento zájezd je již vyprodaný! CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, vstupy, koupání v termálních lázních Modrá laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: dospělá osoba starší 14 let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu dospělé osoby – zdarma. Termální lázně Modrá laguna vyžadují u skupin rezervaci předem včetně uvedení počtu osob. Máte-li zájem Modrou lagunu navštívit, uhraďte příslušnou částku při zakoupení zájezdu