Zájezd na Island

Okruh Islandem včetně vnitrozemí

Odjezd

na vyžádání
}

Délka

9 dní

Okruh Island včetně barvených hor Landmannalaugar a oblasti Snæfell ve vnitrozemí. Užijte si zájezd Fly and Drive připravený na míru našimi islandskými průvodci. Tato fascinující cesta by se dala nazvat „To nejlepší z Islandu na poprvé“. Během 11 denní cesty objevíte ty nejznámější památky Islandu, vykoupete se ve známých i neznámých termálech, bezpečnou formou (bez přejezdu ledovcových řek) poznáte islandské vnitrozemí, projedete se na islandských koních (což doporučujeme i pro ty co na koni normálně nejezdí 🙂 a ochutnáte i výborné lokální pokrmy.  Tato cesta je kompletní včetně exkurzí a programu na míru. Navštívíte místa, která milují sami Islanďané.

FLY AND DRIVE OKRUH ISLANDEM A VNITROZEMÍ ODJEZDY V TERMÍNECH: 20.6.-25.8. 2024

1.DEN: Přílet na Island, mezinárodní letiště v Keflavíku KEF/REK

Přímý let z Prahy na lince Českých aerolinií. Přistání na Islandu a vyzvednutí vašeho vozidla v Keflavíku. Naše autopůjčovna se nachází přímo na letišti vedle terminálu Leifur Eiríkssona, takže si auto vyzvednete rychle a pohodlně. Následně krátký přejezd do vašeho hotelu v blízkosti letiště v městečku Keflavík.

let na Island

Poznámka: v případě zájmu možnost ubytování v hotelu přímo na letišti a vyzvednutí vašeho vozidla až následující den ráno. 

2. DEN: Zlatý okruh – národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss

Snídaně formou bufetu ve vašem hotelu. Druhý den cesty vás čekají slavné přírodní památky Zlatého okruhu.  Národní park Thingvellir a první islandský parlament – Althing, který zde byl založen v roce 930. V parku také uvidíte zlom dvou litosférických desek. Dále navštívíte slavný Geysir, gejzír, který dal jméno všem ostatním gejzírům světa. Zde si užijete aktivní gejzír Strokkur, který chrlí horkou vodu až do výšky 35 metrů a to každých 6-9 minut. Součástí slavného okruhu je i „Zlatý vodopád“ Gullfoss, který je jedním z nejznámějších vodopádů na Islandu a to oprávněně, protože patří opravdu k těm nejkrásnějším vodopádům naší planety. Prejezd směrem do islandského vnitrozemí. Ubytování v chatkách v blízkosti barevných hor Landmannalaugar. Denní trasa 280 km.

gejzír na Islandu

Poznámka: pokud chatky nebudou v daný termín dostupné, a nebo pokud preferujete přenocovat v nejbližším hotelu je to možné. 

3. DEN: Landmannalaugar, přírodní perla Islandu

Dnes si užijete nádherné treky a výhledy. Poznáte baravené hory Landmannalaugar, kde se nachází jedny z nejúchvatnějších treků na světě. Část cesty Laugavegur Trail si můžete vyzkoušet a pokochat se pohledem na panenskou krajinu.

Barevné hory Landmannalaugar na Islandu

Landmannalaugar Island

Poté co vydáte energii na treku doporučujeme koupel v termálních pramenech přímo v kempu Landmannalaugar. K večeru přejezd na jižní pobřeží se zastávkou u vulkanického kráteru Kerid. Ubytování v hotelu s termálním bazénem na jižním pobřeží. Denní trasa 170 km.

4. DEN: Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – město Vík

Po snídani v hotelu se vydáte objevovat krásy jižního pobřeží. Hned po ránu zažijete bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku pocítíte na vlastní kůži, co zažili Islanďané při zemětřesení v roce 2006. Určitě si nenechte ujít procházkou za vodní stěnou u vodopádu Seljalandsfoss, a výstup k našemu oblíbenému vodopádu Skógafoss. V našem itineráři dostanete i tip na skrytý vodopád v jeskyni. Projedete kolem nechvalně známé sopky s nevyslovitelným názvem Eyjafjallajökull a hrozivé sopky Katly. Odpoledne navštívíte „Trolí útesy“ Dyrhólaey, kde se létě dají pozorovat roztomilý papuchálci. Neopomeňte ani černé pláže v oblasti Víku a pěkný kostelík pod impozantními zelenými horami a ledovcem Mýrdalsjökull. Ubytování v hotelu na jižním pobřeží. Denní trasa 210 km.

vodopád Skógafoss na Islandu

vodopád v jeskyni na Islandu

Poznánka: Možnost volitelných exkurzí jako návštěva ledové jeskyně nebo výlet k opuštěnému vraku letadla.

5. DEN: Ledovec Vatnajökull – ledovcová laguna Jökulsárlón – fjordy

Snídaně v hotelu formou bufetu. Dopoledne přejedete přes největší lávová pole Islandu a dorazíte až k největšímu evropskému ledovci Vatnajökull. Tento majestátní ledovec s rozlohou necelých 8100 Km2 zabírá 8% plochy ostrova. Navštivte národní park Skaftafell, kde se nachází „černý vodopád“ Svartifoss a nebo si užijte volitelnou exkurzi s mačkami na ledovec. V odpoledních hodinách vás potěší dechberoucí pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kde spatříte plovoucí kry a s trochou štěstí možná i tuleně. V ceně zájezdu máte projížďku po laguně na obojživelné lodi. si budete moci blíže prohlédnout z obojživelné lodi. Nevynechejte takzvanou „Diamantovou pláž“, kde jsou často k vidění ledovcové kry vyvržené přílivem na černý vulkanický písek. Přejezd na jihovýchodní fjordy panoramickou vyhlídkovou trasou a ubytování v hotelu na fjordu. Denní trasa 290 km.

 

6. DEN: Islandské vnitrozemí, jízda na koni, oblast hory Snæfell

Po snídani v hotelu nás čeká přejezd do islandského vnitrozemí. Můžete si zvolit pěší tůru k zajímavým  vodopádům Litlanesfoss a Hengifoss s barevným podložím, na kterých jsou vidět různé vrstvy vulkanického erupcí z doby třetihor. Nebo zvolte volitelnou exkurzi s projížďkou na islandských koních. Projížďka bude trvat asi dvě hodiny a není nijak náročná i pro úplné začátečníky. Projedete se krásným údolím podél řeky až k vodopádu, kde se budete moci vyfotit. Po cestě je zastávka na „hororové farmě“ a sjezd netradiční lanovkou přes řeku, kde vyzkoušíte svou odvahu. Tento zážitek je opravdu velmi unikátní a určitě si ho užijete plnými doušky. I když všechny tyto aktivity zní velmi adrenalinově, nebojte se zvládne je každý, kdo je zvyklý chodit a cestovat 🙂  Ve Wilderness Center poznáme trochu z islandské historie ve folklorním muzeu Wilderness Center.

Přejezd do ubytování formou zajímavého hostelu s termálním pramenem u hory Snaefell. Většina pokojů zde sice má sdílené koupelny, ale nocování v této oblasti je opravdu zajímavým zážitkem, Užijte si večeři (dvouchodová večeře a ledovcová voda v ceně) a termální prameny s nádherným výhledem. Denní trasa 230 km.

7. DEN: Vnitrozemí a vodopády, Termální lázně Vök – Egilsstadir

Snídaně ve vašem ubytování. Dopoledne trek k několika nádherným vodopádům (stezka začíná přímo od ubytování). Po krásném ránu v oblasti prakticky bez turistů vás čeká přejezd zpět do civilizace.

K večeru si užijete relaxační koupele v termálních lázních Vök. Můžete se těšit na krásnou podívanou na jezero a okolní nedotčenou krajinu. Otužilí mohou vyzkoušet „přeskočit“ z bazénků s termální vodou do jezera, která má kolem 15 stupňů. http://

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Islandica_cz (@islandica_cz)

Ubytování v Egilsstadiru v country hotelu u jezera. Denní trasa 90 km.

8. DEN: Vodopád Dettifoss a  pozorování velryb v Husavíku

Snídaně v hotelu. Dnes prozkoumáme severní část ostrova a jeho nejen přírodní krásy. Pojedete po staré scénické cestě a zastavíme se na brunch z tradičních pokrmů na nejvýše položené farmě s drnovými střechami. V této oblasti žijí polární lišky a my víme, jak je najít. Dále doporučujeme výlet k obrovskému kaňonu Jökulsárdalur a zastávku u nejsilnějšího vodopádu Evropy s islandským jménem Dettifossu. Když vám vyjde čas udělejte si procházku „Kaňonen bohů“. Pak již zamiřte do „Hlavního města velryb“, malebného Húsavíku. Zde vás čeká exkurze na pozorování velryb  na tradiční rybářské lodi (v případě zájmu je možné za příplatek vyjet na oceán i na rychlé lodi zodiac), abyste mohli pozorovat velryby, delfíny a papuchalky. Húsavík s nádherným zálivem je jedním z nejlepších míst na pozorování velryb vůbec, takže pro vás tato exkurze bude určitě velký zážitek. V případě nepříznivého počasí  je naplánovaný alternativní program, krátká prohlídka města a koupel v geotermálních lázních s výhledem na oceán. Ubytování v hotelu v oblasti. Denní trasa 220 km.

exkurze pozorování velryb

velryba keporkak na Islandu

Poznámka: volitelná možnost návštěvy úchvatných termálů Geosea: https://www.exkurzeisland.cz/termalni-lazne-geosea/  

Geosea termály Island

9. DEN: Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Akureyri

Snídaně formou bufetu v hotelu. Poznejte magické jezero Mývatn. Můžete navštívít lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a nebo si udělat trek v sopečné oblasti vulkánu Krafla-Leirhnjúkur. Také se zastavte v lávové trubici s jeskyní Grótagjá. Nebo můžete vystoupat na vulkanický kráter Hverfjall a nebo si prohlédnout sopouchy v termální oblasti Námaskard s vroucími bahenními krátery. Odpoledne přejezd do Akureyri. Zastávka u nádherného vodopádu Godafoss, který vypadá jako „Malé Niagara“. Večer si užijte kulturu a šarm města Akureyri. Ubytování v hotelu v centru města. Denní trasa 150 km.

10. DEN: Západní Island, nejsilnější termální pramen

Snídaně v hotelu a přejezd po severním Islandu s vyhlídkami na stolové hory směrem na západ. Po cestě navštivte krásné domky s drnovými střechami, abyste poznali jak Islanďané žili ještě před 200 lety. Poté již přijedete na západního část Islandu, kde vás čeká zastávka u lávového vodopádu Hraunfossar a divokou řeku u vodopádu Barnafoss. Nejsilnější termální pramen Evropy s nevyslovitelným názvem Deildartunguhver, také nevnechejte. V Reykholtu uvidíte i příbytek Snorriho, který má prastarý termální bazén. Dále vám ukážeme místní kostelíky, geotermální skleník a lokální školu. Odpoledne návrat do Reykjavíku. Volitelná degustační večeře v Reykjavíckém přístavu o 6 chodech. Poznejte gurmánskou stravu na Islandu. Užijte si večer v hlavním městě. Zde se meze fantazii nekladou. Reykjavík je kulturním centrem země, a jeho noční život svým věhlasem přesáhl daleko hranice ostrova.

11. DEN: Poloostrov Reykjanes a oblast erupce, Modrá laguna

Po snídani se vydáte na prohlídku Reykjavíku. Malebné hlavní město rozhodně stojí za návštěvu. Projděte si uličky starého centra a nákupní třídu Laugavegur. Po pobřežní promenádě dojdete k budově Harpa, sluneční lodi Sólfar a budově Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Pokud se nechcete příliš času zdržovat ve městě máte možnost pěšího výletu do oblasti erupce sopky Fagradasfjall. Poslední zastávkou vaší skvělé cesty budou termální lázně – Modrá laguna (vstupné Comfort v ceně). Zde se před odletem krásně zrelaxujete a grandiózně zakončíte svou dovolenou.

Poznámka: Pro zájemce nabízíme skvělé volitelné exkurze jako vyhlídkové lety vrtulníkem nad oblastí poslední erupce nebo sestup do nitra sopky. Jedná se o životní zážitek, který moc doporučujeme!

12. DEN: Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky

Odlet z mezinárodního letiště v Keflavíku na lince Českých aerolinií. Čeká nás opět přímý komfortní let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy o letové délce cca 3,50 hodiny.


Poptejte tento zájezd hned teď

  Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

  $

  Cena zahrnuje

  Letenky na pravidelné lince Českých aerolinií na přímém letu PRG – KEF – PRG, včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg, okruh Islandem dle itineráře, pronájem vozidla dle výběru (včetně nelimitovaných kilometrů, pojištění CDW, S-CDW, GP a TP), 8× ubytování v kvalitních hotelech, kategorie 3***/+, vždy se sociálním zařízením na pokoji, 1x ubytování v úžasném hostelu (vlastní pokoj, ale sdílená koupelna) s termálním pramenem, 1x ubytování v chatce ve vnitrozemí, 9 snídaně formou bufetu, 1x brunch na farmě z drnových střech, 1× dvouchodový lokální oběd, 2x dvouchodová večeře (ledovcová voda v ceně u všech obědů a večeří), projížďka na obojživelné lodi po ledovcové laguně, pozorování velryb v Húsavíku na tradiční rybářské lodi, vstupné do termálních lázní Vok, vstup do zemětřesného domečku, prohlídka folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer s drnovými střechami, koupel v Modré laguně (vstupenka Comfort včetně pronajatého ručníku, silica masky, nápoje dle výběru, mýdlo a kondicionér k použití), tištěný průvodce o Reykjavíku, zákonné pojištění CK, lokální daň.
  $

  Odjezd

  na vyžádání
  $

  Délka zájezdu

  9 dní
  $

  Obtížnost

  2 / 5
  $

  Minimální věk

  12 let
  $

  Průvodce

  česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
  $

  Poznámka

  VOLITELNÉ EXKURZE: Jízda na islandském koni ve vnitrozemí (včetně jízdy na závěsné lanovce přes ledovcovou řeku návštěvy staré "hororové" farmy) za 15.500 ISK za osobu, vstupné do muzea Wilderness center za 2000 ISK za osobu,

  Online rezervace

   Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

   $

   Cena zahrnuje

   Letenky na pravidelné lince Českých aerolinií na přímém letu PRG – KEF – PRG, včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg, okruh Islandem dle itineráře, pronájem vozidla dle výběru (včetně nelimitovaných kilometrů, pojištění CDW, S-CDW, GP a TP), 8× ubytování v kvalitních hotelech, kategorie 3***/+, vždy se sociálním zařízením na pokoji, 1x ubytování v úžasném hostelu (vlastní pokoj, ale sdílená koupelna) s termálním pramenem, 1x ubytování v chatce ve vnitrozemí, 9 snídaně formou bufetu, 1x brunch na farmě z drnových střech, 1× dvouchodový lokální oběd, 2x dvouchodová večeře (ledovcová voda v ceně u všech obědů a večeří), projížďka na obojživelné lodi po ledovcové laguně, pozorování velryb v Húsavíku na tradiční rybářské lodi, vstupné do termálních lázní Vok, vstup do zemětřesného domečku, prohlídka folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer s drnovými střechami, koupel v Modré laguně (vstupenka Comfort včetně pronajatého ručníku, silica masky, nápoje dle výběru, mýdlo a kondicionér k použití), tištěný průvodce o Reykjavíku, zákonné pojištění CK, lokální daň.
   $

   Odjezd

   na vyžádání
   $

   Délka zájezdu

   9 dní
   $

   Obtížnost

   2 / 5
   $

   Minimální věk

   12 let
   $

   Průvodce

   česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
   $

   Poznámka

   VOLITELNÉ EXKURZE: Jízda na islandském koni ve vnitrozemí (včetně jízdy na závěsné lanovce přes ledovcovou řeku návštěvy staré "hororové" farmy) za 15.500 ISK za osobu, vstupné do muzea Wilderness center za 2000 ISK za osobu,