Zájezd na Island

Fascinující Island

Odjezd

24.9. - 28.9. 2023
}

Délka

4 dny

FASCINUJÍCÍ ISLAND: Zažijte fascinující dovolenou na Islandu. Přenechte zařizování dovolené specialistům na Island a užijte si tak to nejlepší, co Island nabízí. Čeká na vás úžasný program, který je navíc i komfortní. Zažijte naplno Zemi ohně a ledu, a vydejte se s námi na dovolenou plnou úžasných zážitků. Čeká vás návštěva ikonických gejzírů Strokkur a Geysir. Na vlastní oči uvidíte jeden z nejhezčích vodopádů „Zlatý vodopád“ Gullfoss nebo také islandský ledovec Mýrdalsjokull. Projdete se po vulkanické pláži a uvidíte i trolí útesy. Nevynecháme ani nejznámější islandské atrakce jako Zlatý okruh, Modrou Lagunu nebo vodopád s výškou 62 metrů – Seljalandsfoss. Na vlastní oči si také prožijete simulaci zemětřesení nebo noční život v nejsevernějším hlavním městě Reykjavíku. Součástí ceny je i přímý let z Prahy nebo skvělé ubytování ve vyhlášeném hotelu Plaza v centru Reykjavíku. Dále je v ceně show polárních září, simulace zemětřesení nebo návštěvy těch nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Od naší skvělé průvodkyně se také dozvíte mnoho autentických zajímavostí nejen o samotném Islandu ale i o životě běžných lidí. Nenechte si ujít tuto skvělou dovolenou a vyražte s námi prozkoumat jednu z nejkrásnějších zemí!

PROGRAM ZÁJEZDU FASCINUJÍCÍ ISLAND  V TERMÍNU 24.9. – 28.9. 2023

1. den: Přílet na Island – nejsevernější hlavní město Reykjavík
Odlet z Prahy na Island. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a privátní transfer do moderního hotelu přímo v centru Reykjavíku, ubytování a nocleh v Hotelu Plaza 3***+.

2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, vodopád Gullfoss a termály Secret lagoon –vulkanický kráter Kerid)

Ráno začneme výbornou snídaní v hotelu. Druhý den nás čeká úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který je dlouhý asi 300 km. Součástí okruhu jsou ty neznámější památky, které by návštěvník Islandu určitě neměl vynechat – národní park Thingvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a dokonce se tam od sebe oddělují dvě litosférické desky. Další zastávkou je údolů Haukadalur, které je známé hlavně díky slavnému velkému Geysiru a také o něco měnšímu geysiru Strokkur, který dokáže chrlit horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6–9 minut. Nedaleko se nachází jeden z nejkrásnějších vodopádů „Zlatý vodopád” Gullfoss, u které se také zastavíme. Cestou zpět na hotel navštívíme také neuvěřitelně starý (až 6500 let) a velmi zajímavý vulkanický kráter Kerid. Po náročném dni plném zážitků Vás čeká zasloužený relax. Navštívíme krásné termální lázně Secret Lagoon, kde si všichni rozhodně odpočinete. Ubytování v Reykjavíku jako předešlou noc v Hotelu Plaza 3***+.

Fascinující Island
Thigvellir fascinující Island

Geysir Strokkur

3. den: Reykjavík prohlídka hlavního města a exkurze na polární záře

Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů. Uvidíte slavnou budovu Harpa, dominantu Reykjavíku kostel Hallgrímskirkja, budovu Parlamentu a další hlavní atrakce města. Odpoledne můžete využít několika volitelných exkurzí jako návštěvu muzea Perlan s ledovou jeskyní, pozorování velryb, panoramatické lety nad Islandem, projížďka na islandských koních, výlet do oblasti poslední vulkanické erupce a další. Navštivte skvělé galerie, vyrazte na nákupy nebo objevte termální bazény. Večer nás čeká exkurze na pozorování polárních září. S trochou štěstí budeme mít možnost vidět úchvatná světla tančící po noční obloze. Ubytování v centru hlavního města jako předešlou noc.Harpa budova v Reykjavíku

4. den: Jižní pobřeží Islandu – vodopády, sopky a ledovce – městečko Vík

Snídaně v hotelu. Čtvrtý den budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Na jižním pobřeží se budeme věnovat přírodním krásám, jako jsou fascinující vodopády, neobyčejné černé vulkanické pláže, tajuplné sopky a obrovské ledovce. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme. Dále podél útesu můžete vstoupit do magické jeskyně, kde objevíte další nádherný vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme u nechvalně známé sopky Eyjafjallajökull, která je za dobrého počasí krásně vidět i včetně stejnojmenného ledovce.Dál východně náš čeká procházka až na vrchol impozantního vodopádu Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Následně si užijeme výborný tradiční islandský oběd ve vyhlášené lokální restauraci, kde ochutnáte místní specialitu a slavný skyrový dezert. Dojedeme až do malebného městečka Vík. Pláže u Víku jsou často hodnoceny jako nejkrásnější na světě. A pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Zastávka na útesech Dyrhólaey, odkud je krásný výhled a sídlí zde mnoho druhů islandského ptactva. Při cestě zpět směrem do Reykjavíku navštívíme také slavnou oblázkovou vulkanickou pláž Reynisfjara s čedičovými útesy. Prohlídka folklórního muzea Skógar s tradiční drnovou architekturu a fotogenickými travnatými střechami. Návrat do Reykjavíku a noc v centru hlavního města. Naše průvodkyně vás seznámí s nočním koloritem a doporučí vám místa s živou hudbou.

Skogafoss s duhou na Islanduislandský oběd

5. den: Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes – návrat do České republiky

Snídaně v hotelu. Naši fascinující cestu společně zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si dopřejte relaxační koupel v pozoruhodné vulkanické krajině (vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme zpět České republiky. Přímý let s odletem 15:00 má předpokládanou dobu 3.45 hod.

Lázně Modrá laguna na Islandu

Trasa zájezdu: Keflavík – Reykjavík – Zlatý okruh – národní park Thingvellir – termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss – termály Secret lagoon – vulkanický kráter Kerid – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – černá pláž Reynisfjara – útesy Dyrhóleay – Vík – Reykjavík – Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře – Modrá laguna – Reykjanes.

průvodkyně

Thigvellir - vodopád

koně na Islandu

$

Cena zahrnuje

návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním privátním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3***+, 4× islandská bufetová snídaně, 1× tradiční islandský oběd (dva chody včetně ledovcové vody, kávy a čaje), celodenní výlet na jižní pobřeží, celodenní výlet na Zlatý okruh, prohlídka Reykjavíku v češtině, vstup do termální laguny Secret Lagoon, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, exkurze na pozorování polárních září, poloostrov Reykjanes a Modrá laguna (vstupné do laguny je volitelné), služby česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty, mapa Islandu, mapa Reykjavíku, průvodce Reykjavíku na míru v elektronické verzi, předodletová schůzka, video co si zabalit na cestu.
$

Odjezd

24.9. - 28.9. 2023
$

Délka zájezdu

4 dny
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

-
$

Průvodce

česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
$

Poznámka

V ceně zájezdu není zahrnuto: letenky na Island, doporučený příplatek za cestovní pojištění, volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky a parkovné, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Nápoje, večeře a nespecifikované obědy. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“. Volitelné exkurze: fakultativní výlety je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti. Vstupné do Modré laguny: včetně zapůjčení ručníku, nápoje dle výběru, masky silica za 80 EUR (dospělá osoba), děti do 14 let zdarma. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb, nebo cen za služby na Islandu. Zájezd byl kalkulován 16.12.2022. Změny a storna z důvodu vyšší moci či drobné odchylky programu kvůli klimatickým podmínkám vyhrazeny.

Online rezervace

  Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

  $

  Cena zahrnuje

  návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním privátním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3***+, 4× islandská bufetová snídaně, 1× tradiční islandský oběd (dva chody včetně ledovcové vody, kávy a čaje), celodenní výlet na jižní pobřeží, celodenní výlet na Zlatý okruh, prohlídka Reykjavíku v češtině, vstup do termální laguny Secret Lagoon, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, exkurze na pozorování polárních září, poloostrov Reykjanes a Modrá laguna (vstupné do laguny je volitelné), služby česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty, mapa Islandu, mapa Reykjavíku, průvodce Reykjavíku na míru v elektronické verzi, předodletová schůzka, video co si zabalit na cestu.
  $

  Odjezd

  24.9. - 28.9. 2023
  $

  Délka zájezdu

  4 dny
  $

  Obtížnost

  1 / 5
  $

  Minimální věk

  -
  $

  Průvodce

  česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
  $

  Poznámka

  V ceně zájezdu není zahrnuto: letenky na Island, doporučený příplatek za cestovní pojištění, volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky a parkovné, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Nápoje, večeře a nespecifikované obědy. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“. Volitelné exkurze: fakultativní výlety je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti. Vstupné do Modré laguny: včetně zapůjčení ručníku, nápoje dle výběru, masky silica za 80 EUR (dospělá osoba), děti do 14 let zdarma. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb, nebo cen za služby na Islandu. Zájezd byl kalkulován 16.12.2022. Změny a storna z důvodu vyšší moci či drobné odchylky programu kvůli klimatickým podmínkám vyhrazeny.