Islandica

Autobusy do vnitrozemí na Islandu

Údolí Thorsmok

Nenechte si ujít ty nejlepší turistické stezky na jihu Islandu. Stezky nacházející se v oblasti Thórsmörku jsou jedny z nejvíce doporučovaných stezek na Islandu. (např. stezky: Fimmvörðuháls a Laugavegur)

Svou mimořádnou přírodou a krásou, tak učarují nejednoho návštěvníka. Poznejte z blízka zemi plnou nedotčené přírody. Oblast Thórsmörk je obklopená úžasnou islandskou vysočinou, ledovými řekami i ledovci, a i proto se do této oblasti nedoporučuje jezdit běžnými vozidly.  Nabízíme tedy skvělé řešení v podobě vysokohorských autobusů, které vás komfortně dopraví do unikátní a velmi oblíbené oblasti mnoha turistických tras.   

 

autobus do Modré laguny
autobus do Modré laguny
vstupenka Premium Modrá laguna
taxi do Modré laguny
Laguna Retreat na Islandu
Hotel Retreat na Islandu
masáže a wellness v Modré laguně
Hotel Silica na Islandu

Oblast Thórsmörk

Thórsmörk je úchvatné údolí mezi třemi ledovci a to Eyjafjallajökull, Mýrdalsjökull a Tindfjallajökull. V překladu pak Thórsmörk znamená Thórův les a údolí bylo pojmenováno po norském bohovi Thorovi. V údolí je díky ochraně okolních hor příjemné klima, a tak zde najdeme i mnoho rostlin jako mechy, kapradiny, březové háje, různé keře, ale i plno květin a zeleně. Údolí je tak ideálním místem, jak se dostat do divoké islandské přírody. Možností je opravdu mnoho a ať už se vydáte kamkoliv, určitě neuděláte chybu.

 

 

xx

papuchálek ISLANDICA s mapou

xx

Papuchálek eco ISLANDICA

xxx

 

xx