Zájezd na Island

Autentický Island

Odjezd

na vyžádání
}

Délka

9 dní

Zájezd Autentický Island formou Fly and Drive je připraven našimi profesionálními průvodci pro cestovní nadšence, kteří by rádi poznali ostrov, tak jako to mají rádi místní obyvatelé. Komfortní zájezd nabízíme buď s pronajatým vozidlem po Fly and Drive po vlastní ose od 79.850 Kč a nebo s naším průvodcem od 116.000 Kč za osobu. Užijte si úchvatný Island ve vysokém standardu a s gurmánskou kuchyní. S námi navštívíte místa, která milují Islanďané. Island je naším druhým domovem a naši profesionální průvodci vás rozhodně nezklamou.

PROGRAM ZÁJEZDU AUTENTICKÝ ISLAND 2023 ODJEZDY NA VYŽÁDÁNÍ

REYNISFJARA Island

1.DEN: Vítejte na Islandu, Keflavík

Přímý let z Prahy na lince Českých aerolinií. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a následný transfer do hotelu v blízkosti letiště pro Váš maximální komfort. Ubytování v Keflavíku.

2. DEN: Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – město Vík

Po snídani v hotelu se vydáme směrem na jižní pobřeží. Cestou s námi zažijete bezpečné zemětřesení. Tato simulace zemětřesení se odehraje v zemětřesném domečku a rozhodně je to zážitek, o který byste neměli přijít. Další zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem a hned poté nádherný vodopád Seljalandsfoss, který budeme moci pozorovat ze všech stran. Uvidíme také skrytý vodopád v jeskyni. Naší další zastávkou bude také známá sopka Eyjafjallajökull a jen o kousek dál také uvidíme impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Kdo bude chtít, může vystoupat až k samotnému vrcholu vodopádu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Odpoledne nás čeká zastávka u slavných trolích útesů Dyrhólaey, kde v letních měsících můžeme pozorovat krásné a vtipné papuchálky. Neopomeneme ani pláže městečka Víku, které patří mezi ty nejkrásnější na světě. Pohled na pláže s černým pískem, velkými vlnami Atlantiku a okolními zelenými horami je prostě nezapomenutelný. Zastavíme se na jedné z nejkrásnějších pláží Reynisfjara. Tato pláž je také známá ze seriálu Hry o trůny, jako mnoho dalších míst na Islandu. Večer si odpočinete v hezkém hotelu s večeří z místních surovin. Ubytování ve Víku.

Vodopád Island - Seljalandsfoss

3. DEN: Národní park a ledovec Vatnajökull – ledovcová laguna Jökulsárlón – fjordy

Ráno nás čeká snídaně v hotelu a hned po ní vyrazíme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur až k největšímu evropskému ledovci Vatnajökull. Tento majestátní ledovec s rozlohou necelých 8100 Km2 zabírá 8% plochy ostrova. Zde nás čeká procházka v národním parku Skaftafell, kde podnikneme krátký trek k černému vodopádu Svartifoss. V odpoledních hodinách navštívíme úžasnou ledovcovou lagunu Jökulsárlón, která vám zajisté vyrazí dech. Laguna je plná ledových ker různých tvarů, které si budete moci blíže prohlédnout z obojživelné lodi. Místo vám možná bude připadat povědomé, v laguně se totiž natáčeli záběry do filmu James Bond – Dnes neumírej. Nevynecháme také nádhernou „Diamantovou pláž“, kde jsou často k vidění ledovcové kry na černém písku. Závěrem dne přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a uvidíme také malá rybářská osídlení, která jsou pro tuto oblast typická. Po příjezdu do hotelu nás čeká výborná večeře z lokálních ingrediencí. Ubytování v pěkném hotelu v zajímavé rybářské lokalitě Djúpivogur přímo ve fjordu.

Ledové kry v laguně

4. DEN: Divočina – vodopády Litlanesfoss a Hengifoss – Wilderness Center (možnost projížďky na koni) – Termální lázně Vök – Egilsstadir

Po snídani v hotelu nás čeká přejezd do islandského vnitrozemí. První bude pěší tůra, kdy vystoupáme ke krásným vodopádům Litlanesfoss a Hengifoss. Tyto vodopády jsou zajímavé hlavně barevným podložím, na kterých jsou vidět různé vrstvy vulkanického podloží z doby třetihor. Dnes také poznáme trochu z islandské historie ve folklorním muzeu Wilderness Center. Rozhodně doporučujeme volitelnou projížďku na islandských koních. Projížďka bude trvat asi dvě hodiny a není nijak náročná. Projedete se krásným údolím podél řeky až k vodopádu, kde se budete moci vyfotit. Po cestě je zastávka na „hororové farmě“ nebo sjezd netradiční lanovkou přes řeku, kde vyzkoušíte svou odvahu. Tento zážitek je opravdu velmi unikátní a určitě si ho užijete plnými doušky. I když všechny tyto aktivity zní velmi adrenalinově, nebojte se zvládne je každý, kdo je zvyklý chodit a cestovat 🙂 Odpoledne si užijeme příjemné relaxace v termálních lázní Vök. Můžete se těšit na krásnou podívanou na jezero a okolní nedotčenou krajinu. Otužilí mohou vyzkoušet „přeskočit“ z bazénků s termální vodou do jezera, která má kolem 15 stupňů.

Ubytování a večeři máte zajištěné v krásném country hotelu v Egilsstadiru.

Koně na Islandu

Lázně Vok

5. DEN: Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – velryby v Husavíku

Snídaně v hotelu. Dnes prozkoumáme severní část ostrova a jeho nejen přírodní krásy. Pojedem po staré scénické cestě a zastavíme se na brunch s z tradičních pokrmů na jńejvýše položené farmě s drnovými střechami. V této oblasti žijí polární lišky a my víme, jak je najít. Dále přejedeme k obrovskému kaňonu Jökulsárdalur a zastavíme se u nejsilnějšího vodopádu Evropy s islandským jménem Dettifossu. Pak nás čeká procházka v „Kaňonu bohů“ Ásbyrgi. a potom už se přesuneme na poloostrov Tjörnes. V oblíbeném městečku na pozorování velryb Húsavík nás čeká tříhodinová exkurze na tradiční rybářské lodi (v případě zájmu je možné za příplatek vyjet na oceán i na rychlé lodi zodiac), abyste mohli pozorovat velryby, delfíny a papuchalky. Húsavík s nádherným zálivem je jedním z nejlepších míst na pozorování, takže pro vás tato exkurze bude určitě velký zážitek. V případě nepříznivého počasí je naplánovaný alternativní program, krátká prohlídka města a koupel v geotermálních lázních s výhledem na oceán. Ubytování a večeře v Húsavíku.

velryba keporkak na Islandu

6. DEN: Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Akureyri

Snídaně v hotelu. Přejezd ke slavnému jezeru Mývatn, kde si prohlédneme jeho okolí. Mývatn je magická část ostrova a rozhodně stojí za návštěvu jak lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru, tak i oblast sopečné erupce vulkánu Krafla-Leirhnjúkur a jeskyně Grótagjá. Krafla je vulkanický komplex dlouhý přibližně 100 kilometrů s 10ti kilometrovou kalderou, který vznikl před 100 000 lety. Sopka byla naposledy aktivní v letech 1975-1984, ale dodnes můžeme vidět doutnající povrch. Horká láva je totiž již dva kilometry pod povrchem. Obdivovat budeme taky obrovský kráter Vítí v překladu Peklo, který leží nedaleko od Krafly. Prohlédneme si také termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Po cestě do Akureyri nás čeká ještě zastávka na „Malé Niagaře“ krásném vodopád bohů – Godafoss. Večer dorazíme do městečka Akureyri, kterému islanďané přezdívají „Perla severu“ nebo také „Hlavní město Severního Islandu“. Tam nás čeká výborná večeře a ubytování v hotelu v centru města.

7. DEN: Západní Island, nejsilnější termální pramen

Snídaně v hotelu a přejezd po severním Islandu s vyhlídkami na stolové hory směrem na západ. Po cestě navštívíme slavné domky s drnovými střechami, abyste poznali jak Islanďané žili ještě před 200 lety. Poté navštívíme nejkrásnější místa západního Islandu jako lávový vodopád Hraunfossar a divokou řeku u vodopádu Barnafoss. Nejsilnější termální pramen Evropy s nevyslovitelným názvem Deildartunguhver, také nevnecháme. V Reykholtu uvidíte i příbytek Snorriho, který má prastarý termální bazén. Dále vám ukážeme místní kostelíky, geotermální skleník a lokální školu. Odopledne se nabízí alternativní koupel v termálech a následně přejezd do Reykjavíku. Degustační večeře v Reykjavíckém přístavu. Poznejte gurmánskou stravu na Islandu. Užijte si večer v hlavním městě. Zde se meze fantazii nekladou. Reykjavík je rozhodně kulturním centrem země, a jeho noční život svým věhlasem přesáhl daleko hranice ostrova.

8. DEN: Zlatý okruh – národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss

Po snídani vyrazíme na prohlídku Reykjavíku. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme ikonickou sluneční loď Sólfar, která znázorňuje bájnou vikingskou loď a přímořskou promenádu, kde uvidíme netypickou koncertní síň Harpa, která v roce 2013 vyhrála nejlepší stavbu Evropy. Zastavíme se také u krásné vyhlídkové budovy Perlan, ze které je vidět na celý Reykjavík. Poté vyrazíme na úchvatné nejznámější přírodní památky – Zlatý okruh: národní park Thigvellir, kde byl založen první parlament – Althing v roce 930 a kde se také oddělují dvě litosférické desky. Čeká nás také zastávka v oblasti gejzírů, kde budeme mít možnost z blízka vidět slavný Geysir a aktivní gejzír Strokkur, který chrlí horkou vodu až do výšky 35 metrů a to každých 6-9 minut. Nedaleko se nachází „Zlatý vodopád“ Gullfoss, který je jedním z nejznámějších vodopádu na Islandu a to oprávněně, protože patří opravdu k těm nejkrásnějším vodopádům naší planety. Poslední zastávkou budou vyhlášené lázně – Modrá laguna, kde si zajisté krásně odpočinete. Alternativní programem  je pěší túra k oblasti erupce sopky Fagradasfjall. Následně přesun na letiště v Keflavíku. Pro zájemce nabízíme skvělou volitelnou exkurzo: ranní vyhlídkové lety vrtulníkem nad oblastí poslední erupce. Jedná se o životní zážitek, který moc doporučujeme!

Modrá laguna lázně Island

9. DEN: Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky

Odlet z mezinárodního letiště KEF dle letového řádu Českých aerolinií. Čeká nás opět přímý komfortní let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy o délce cca 3 hodiny. Plánovaný přílet je v (bude doplněno)


Poptejte tento zájezd hned teď

  Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

  $

  Cena zahrnuje

  Cena od 79.850 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní zájezd kolem ostrova (a od 105.400 Kč profesionálním českým průvodcem). Letenky na pravidelné lince Českých aerolinií na přímém letu PRG – KEF – PRG, včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg, okruh Islandem dle itineráře, doprava po ostrově komfortním vozidlem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3-4****, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× dvouchodový oběd, 1x degustační 6 chodová večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, ledovcová voda v ceně u všech obědů a večeří), projížďka na lodi zodiac po ledovcové laguně, pozorování velryb v Húsavíku, vstupné do termálních lázní Vok, vstupné do muzea Wilderness center, vstup do zemětřesného domečku, prohlídka folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer s drnovými střechami, lávové kino, tištění průvodce o Reykjavíku, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů, zákonné pojištění CK, lokální daň.
  $

  Odjezd

  na vyžádání
  $

  Délka zájezdu

  9 dní
  $

  Obtížnost

  2 / 5
  $

  Minimální věk

  12 let
  $

  Průvodce

  česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
  $

  Poznámka

  Rezervace na info@islandica.cz

  Online rezervace

   Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

   $

   Cena zahrnuje

   Cena od 79.850 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní zájezd kolem ostrova (a od 105.400 Kč profesionálním českým průvodcem). Letenky na pravidelné lince Českých aerolinií na přímém letu PRG – KEF – PRG, včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg, okruh Islandem dle itineráře, doprava po ostrově komfortním vozidlem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3-4****, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× dvouchodový oběd, 1x degustační 6 chodová večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, ledovcová voda v ceně u všech obědů a večeří), projížďka na lodi zodiac po ledovcové laguně, pozorování velryb v Húsavíku, vstupné do termálních lázní Vok, vstupné do muzea Wilderness center, vstup do zemětřesného domečku, prohlídka folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer s drnovými střechami, lávové kino, tištění průvodce o Reykjavíku, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů, zákonné pojištění CK, lokální daň.
   $

   Odjezd

   na vyžádání
   $

   Délka zájezdu

   9 dní
   $

   Obtížnost

   2 / 5
   $

   Minimální věk

   12 let
   $

   Průvodce

   česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
   $

   Poznámka

   Rezervace na info@islandica.cz