Island

Island je fascinující země na stejnojmenném ostrově v severním Atlantiku. Tento “Ostrov ohně a ledu“ se nachází na 64-66°N. rovnoběžce jen 45 km od Polárního kruhu, přičemž ostrov Grímsey, který k Islandu patří je dokonce polárním kruhem protnut. I přes svou poměrně velkou rozlohou 103 125 km² (Island je druhým největším ostrovem Evropy) zde žije jen velmi málo lidí. Islanďanů je 338.500 přičemž dva ze tří obyvatel žijí v metropolitní oblasti Reykjavíku.

Jestli už nechcete jet na další monotónní dovolenou, a přáli byste si zažít něco, co jste doposud nezažili, Island je rozhodně tou správnou volbou. Tento překrásný ostrov s panenskou přírodou vzdálený jen 290 km od Grónska vás překvapí nejen svou nádhernou přírodou, nespočtem skvělých aktivit a exkurzí, ale také výbornou stravou (kam se hrabe Bio), zajímavou kulturou a přátelskými lidmi.

Island je zemí mnoha možností, kde si každý může splnit svůj sen: vykoupat se uprostřed přírody v termálních pramenech či lagunách, pozorovat polární záře (září – duben), řídit sněžný skútr či Super Jeep, jet se psím spřežení na největším ledovci Evropy, pozorovat velryby, šnorchlovat či potápět se mezi dvěma kontinenty (Severní Amerikou a Evropou-Asií), raftovat na ledovcové řece a nebo putovat barevnými horami během jednoho z deseti nejkrásnějších treků na světě. Island navštívilo v roce 2019 přes 1.986.000 turistů z celého světa. Buďte jedním z nich v roce
2020. Přestaňte snít a pojeďte!