Zájezd na Island

ÚŽASNÝ VÝLET ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ A SOPKAMI NA ISLANDU

Odjezd

7.9. - 14.9. 2023
}

Délka

8 dní

Nabízíme náš nejoblíbenější zájezd právě teď – POLÁRNÍ ZÁŘE A ERUPCE NA ISLANDU – ODLET 7. září 2023! 

Výlet je kompletně připraven našimi profesionálními průvodci, abyste si okruh mohli užít sami, ale bez starostí. Kvalitní hotely, které osobně známe na těch nejúžasnějších místech ostrova, pronájem auta s nadstandardním pojištěním a itinerář s rezervovanými vstupenkami a doporučeným programem hodinu po hodině. Aktuálně máme posledních 10 míst, tak neváhejte a rezervujte si vaši cestu snů co nejdříve.

REZERVUJTE SI 8DENNÍ ZÁJEZD POLÁRNÍ ZÁŘE A ERUPCE NA ISLANDU. 

Náš jedinečný zájezd na Island začíná 7. září, avšak je možné dorazit o pár dní dříve. Celou cestu vám pomůžeme na míru upravit podle vašich požadavků. Pokud dorazíte na Island o pár dní dříve nebo budete chtít zůstat déle, pak to není problém. Rádi vám pomůžeme zařídit vše potřebné – stačí jen zaslat harmonogram vašich letů. Vaše rezervace bude potvrzena do 24 hodin, včetně trasy na míru. Uvedená cena za zájezd je za osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Fakultativně je možné si zamluvit následující exkurze: pozorování velryb, horké prameny Geosea, Modrá laguna, večeře v hotelech, prohlídka erupce s průvodcem.

TRASA VÝLETU POLÁRNÍ ZÁŘE A ERUPCE NA ISLANDU

1. DEN: PŘÍLET NA ISLAND

Cesta začíná přistáním na mezinárodním letišti Keflavík. Následně si pomocí voucheru vyzvednete vozidlo v naší půjčovně – tyto vozidla mají již v ceně neomezený počet kilometrů a nadstandardní pojištění. V rezervačním systému si vyberete model vozidla, který se vám líbí.

V ceně vašeho výletu je i vstup do Modré laguny. V závislosti na vašem letovém řádu ji můžete navštívit hned první den (protože se nachází 20 minut od samotného letiště) nebo poslední den vaší cesty. Itinerář bude přizpůsoben tak, aby vám vyhovoval.

Návštěva erupční zóny: v závislosti na harmonogramu vašich letů a vývoji erupce ve stejný den vašeho příletu můžete zvážit tyto možnosti:
Nejprve (pokud je oblast bezpečná) s doporučeným intinerářem můžete navštívit oblast erupce dle pokynů na www.safetravel.is. Nebo po příletu můžete absolvovat let helikoptérou nad sopkou (tuto možnost můžete zarezervovat na tomto odkazu. Zároveň doporučujeme udělat rezervaci co nejdříve, poptávka je opravdu vysoká Let helikoptérou nad aktivní sopkou. Další možností je navštívit oblast erupce s naším průvodcem.

hlavní město Reykjavík

Noc v centru Reykjavíku. Návštěva Reykjavíku s naším itinerářem na míru a ubytováním v centru v krásném 3*** hotelu, který osobně známe. Restaurace a nákupní možnosti jsou k dispozici v okolí hotelu.

2. DEN: JIŽNÍ POBŘEŽÍ ISLANDU

Snídaně probíhá v hotelu formou bufetu. Dále vás čeká nezapomenutelný pohled na zázraky jižního pobřeží Islandu s jeho okouzlujícími vodopády, velkými sopkami a krásnými plážemi. Námi doporučeným intinerářem navštívíte vodopády Seljalandsfoss se slavným průchodem a „jeho sesterským vodopádem“ skrytým v jeskyni. V dálce také minete velké vulkány Hekla a Eyjafjalajokull. Na chvíli se zastavíte a budete rozjímat o předpovědi erupcí v této oblasti a aktuální erupci v oblasti Reykjanes se zážitkem ve 4K. Poté budete pokračovat k vodopádu Skógafoss, což je náš oblíbený vodopád. Na naše doporučení si můžete pochutnat na velmi dobrém obědě a následně dorazíte do malebného městečka Vík. Po cestě můžete také navštívit krásné útesy a slavnou pláž s černým pískem.

Island a černá pláž

Noc na jižním pobřeží v oblasti ledovce Vatnajökull. Fakultativně si můžete vychutnat večeři na hotelu a přitom se dívat na polární záři (pokud je dobrá viditelnost), protože hotel má velmi výhodnou polohu pro pozorování polární záře a to dokonce i tak, že ji lze vidět i z některých pokojů.

hotel Laki na Islandu

3. DEN: LAGUNA JÖKULSÁRLÓN A VÝCHODNÍ ISLAND

Snídani si opět vychutnáte formou bufetu v hotelu. Čeká vás fascinující prohlídka na obojživelné lodi mezi ledovci a při troše štěstí můžete spatřit tuleně přímo v ledovcové laguně. Zároveň máte možnost ochutnat led, který byl vytvořen před tisíci lety. Po skončení exkurze doporučujeme navštívit Diamantovou pláž a podívat se, zda se na sopečné pláži nachází kusy ledu, které vypadají jako diamanty. Poté co si užijete tuto „glacier show“, tak zamíříte k fjordům, abyste si užili panoramatickou trasu – cesta přes Egilsstadir pokračuje na sever ostrova.

Laguna Jokulsarlon

Nocleh na severovýchodě Islandu v tradičním farmářském hotelu s domy s drnovou střechou. V této oblasti můžete snadno spatřit polární lišky, některé z nich žijí na stejné farmě spojené s hotelem.

Hotel Modrudalur na Islandu

4. DEN MÝVATNSKÉ JEZERO A JEHO DIVY

Snídaně formou bufetu v hotelu. Čtvrtý den je pro vás dalším vulkanickým dnem. Doporučujeme navštívit oblast sopky Krafla, kde si můžete udělat krátký trek, abyste viděli účinky erupcí v této oblasti. Vidět jezero Mývatn a jeho okolí je jeden z dalších nezapomenutelných zážitků, které stojí za to spatřit. Nenechte si také ujít zelené pseudokrátery s ptačími rezervacemi v jejich okolí a také lávové město zvané Dimmuborgir.

Krafla sopka na Islandu

Noc v pěkném eko hotelu mezi Mývatnem a Húsavíkem. Máte možnost povečeřet přímo v hotelu a také spatřit polární záři.

Hotel Raudaskrida na Islandu

5. DEN: AKUREYRI, PERLA SEVERU

Snídaně formou bufetu hotelu. Čeká vás výhled na další zázraky Mývatn nebo také fakultativní výlet za pozorováním velryb. Lze si vybrat ze tří možností: klasická loď z Húsavíku, zodiac boat – motorový člun z Húsavíku nebo moderní loď z Akureyri. Cestou do Akureyri doporučujeme návštěvu společně s Kaskádou bohů. Až budete na místě, tak můžete využít kulturní vyžití, nákupní možnosti a nebo si užívat výhled na centrum města.

Ubytování v nádherném venkovském hotelu v oblasti Akureyri v krásné přírodě a s vířivkou k dispozici.

Sever Islandu hotel

6. DEN: ZÁPADNÍ ISLAND

Snídaně formou bufetu v hotelu. Šestý den je den mnoha možností. Můžete se rozhodnout, zda se vydáte na západ po dálnici číslo jedna. Zde jsou k vidění vodopády Hraunfossar a Barnafoss nebo ledovce Langjökull z Húsafell. Nebo pokud si půjčíte auto 4×4, můžete jet po silnici do vnitrozemí ostrova – cesta Kjöllur, silnice 35, pokud počasí dovolí (více info na www.road.is). Po prohlídce vnitrozemí ostrova či Geysir a Gullfoss vás čeká krásný hotel na jižním pobřeží.

Noc na jižním pobřeží v hotelu s termálním bazénem, jacuzzi – vířivkou a saunou nad pramenem.

Hotel hveragerdi na Islandu

7. DEN: REYKJAVÍK A POLÁRNÍ ZÁŘE

Snídaně formou bufetu v hotelu. Můžete relaxovat v termálním bazénu v hotelu, vyzkoušet si simulaci zemětřesení a bezpečně zažít to, co zažili občané Hveragerdi. Také stojí za to vyrazit na geotermální trekking v okolí, kde se lze vykoupat v horkých pramenech v krásném geotermálním údolí. Nebo navštívíte Zlatý okruh, pokud jste ho nestihli navštívit den předtím. Z vašeho hotelu (pokud pojedete přímo, je to do hlavního města jen 45 minut), pak máte dokonce možnost navštívit Modrou lagunu, Lagunu Sky na útesu nebo let helikoptérou. Volitelné aktivity budou doporučeny dle harmonogramu vašich letů. V noci je možnost prohlídky za pozorování polární záře s místním průvodcem a audioprůvodcem ve španělštině.

Polární záře na Islandu

Ubytování v hlavním městě Reykjavík.

8. DEN: REYKJANES – KEFLAVÍK

I poslední snídaně vás čeká formou bufetu v hotelu. V závislosti na vašem letovém řádu naplánujeme návštěvu poloostrova Reykjanes, kde můžete vidět aktuální erupci sopky Litli-Hrútur a také nádherné geotermální lázně Modrá laguna. Vrácení vozidla probíhá na letišti Keflavík.

Lázně Modrá laguna na Islandu

Keflavík – Reykjanes, současná oblast erupce – Reykjavík – jižní pobřeží Islandu a jeho divy – ledovec Vatnajokull – laguna Jokulsálrón a Diamond Beach, Východní fjordy, Severní Island – Mývatn – Húsavík – Akureyri – Západní Island – Reykjavík – Keflavík.

$

Cena zahrnuje

Detailně připravený zájezd, 7 nocí v kvalitních hotelech 3***- 4****, islandská snídaně formou bufetu, zapůjčení auta Kia Ceed s neomezeným počtem najetých kilometrů a nadstandardním pojištěním na 7 dní, vstup do geotermální laguny Mývatn, exkurze za polární září, vstup do muzea s travnatými domky, kino Lava, projížďka lodí mezi ledovci, simulace zemětřesení s návštěvou Reykjavíku, itinerář na míru, mapa Reykjavíku k návštěvě města, telefonická asistence v češtině, místní DPH.
$

Odjezd

7.9. - 14.9. 2023
$

Délka zájezdu

8 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Průvodce

$

Poznámka

Rezervace na info@islandica.cz V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje".

Online rezervace

  Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

  $

  Cena zahrnuje

  Detailně připravený zájezd, 7 nocí v kvalitních hotelech 3***- 4****, islandská snídaně formou bufetu, zapůjčení auta Kia Ceed s neomezeným počtem najetých kilometrů a nadstandardním pojištěním na 7 dní, vstup do geotermální laguny Mývatn, exkurze za polární září, vstup do muzea s travnatými domky, kino Lava, projížďka lodí mezi ledovci, simulace zemětřesení s návštěvou Reykjavíku, itinerář na míru, mapa Reykjavíku k návštěvě města, telefonická asistence v češtině, místní DPH.
  $

  Odjezd

  7.9. - 14.9. 2023
  $

  Délka zájezdu

  8 dní
  $

  Obtížnost

  1 / 5
  $

  Minimální věk

  14 let
  $

  Průvodce

  $

  Poznámka

  Rezervace na info@islandica.cz V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje".