Zájezd na Island

8 dní Island bez kompromisů

Odjezd

11.6. - 18.6. 2023
}

Délka

8 dní

ISLAND BEZ KOMPROMISŮ: Pojeďte s námi na fascinující dovolenou na ostrov Island. Země ohně a ledu je ideální destinace pro odpočinek v divukrásné přírodě s velmi malou hustotou zalidnění. Nabízíme exkluzivní zájezd s českou průvodkyní, kde je komfort  a skvělé hotely s výbornými večeřemi samozřejmostí. Jsme profesionálové a specialisté na Island, kteří vám zaručují plnohodnotný program plný zážitků.

PROGRAM ZÁJEZDU ISLAND BEZ KOMPROMISŮ V TERMÍNU 11. 6. – 18. 6. 2023

1. DEN: Vítejte na Islandu – nejsevernější hlavní město Reykjavík:
Přímý let z Prahy. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer privátním autobusem do moderního hotelu v centru hlavního města. Nocleh v Reykjavíku.

let na Island

2. DEN: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
Druhý den začneme snídaní v hotelu. Čeká nás prohlídka hlavního města Reykjavíku s průvodcem. Navštívíme slavnou budovu Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Uvidíme i krásnou sluneční loď Sólfa a projdeme se i po reykjavícké přímořské promenádě, které korunuje koncertní síň Harpa. Čeká nás i krásná vyhlídka z budovy Perlan, z níž je vidět celý Reykjavík. Nevynecháme ani nejznámější Zlatý okruh (známý Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Navštívíme také oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka uvidíte slavný velký Geysir a také jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Další zastávkou je nádherný „Zlatý vodopád” Gullfoss, který někteří považují za nejkrásnější na světě. Na zpáteční cestě do hotelu stihneme ještě navštívit úchvatný 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování v pěkném a kvalitním hotelu s termálním bazénem a jacuzzi. Společná večeře z lokálních surovin.

Geysir Strokkur

3. DEN: Jižní pobřeží Islandu – vodopády, ledovce a sopky – městečko Vík
Třetí den začneme snídaní v hotelu. Ráno zažijeme skvělý zážitek v podobě bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Dnes nás čekají přírodní krásy jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem, kde se dozvíme něco málo k historii sopečné a lávové činnosti. Oheň vyměníme za krásný vodopád Seljalandsfoss za jehož vodní stěnou projdeme a naskytne se nám krásný pohled. Dále podél útesu uvidíte úchvatný skrytý vodopád v jeskyni – Gljúfrabúi. Poté zastavíme před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. O kousek dál směrem na východ se nám naskytne poled na úžasný vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Kdo bude chtít, tak může vystoupat až k vrcholu vodopádu a poté se projít podél divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezpochyby také městečko Vík. Pláže u tohoto městečka patří mezi nejkrásnější na světě. Nezapomenutelný pohled na pláže s černým pískem okolní zelené hory a Atlantik vám vyrazí dech. Ke konci dne přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v pěkném country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell s výhledem na majestátní ledovec Vatnajökull.

Skogafoss s duhou na Islandu

4. DEN: Národní Park a ledovec Vatnajökull – ledovcová laguna Jökulsárlón – fjordy
Snídaně v hotelu. Čtvrtý den začneme národním parkem Skaftafell. Ten je oblíbený nejen mezi turisty, ale také místními. Společně se projdeme k největšímu ledovci Evropy – Vatnajökull. Čeká nás také krátký trekking k černému vodopádu Svartifoss. Odpolední program všechny určitě zaujme, protože nás navštívíme ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Lagunu si budete moci prohlédnout nejen ze břehu, ale také ze speciální obojživelné lodě (volitelná exkurze, rezervace je nutná předem). Později přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra, poté budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.

5. DEN: Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – velryby v Húsavíku
Začneme snídaní v hotelu. Pátý den nás čekají úchvatné památky severu. Uvidíme kaňon Jökulsárdalur. Přejedeme přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávíme na tradiční islandské farmě, kde při troše štěstí třeba potkáme i polární lišky. Pokračovat budeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u Kaňonu bohů a přejedeme na poloostrov Tjörnes, který je známý pro velké množství islandského ptactva. Snad na tomto místě i uvidíme roztomilé ptáčky papuchálky. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby se nabízí možnost koupele v nových úchvatných geotermálních lázních Geosea a nebo volno na prohlídku městečka Húsavík. Noc a společná večeře v Eco Country hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.

velryba keporkak na Islandu

6. DEN (čtvrtek): Jezero Mývatn – vulkán Krafla – vodopád Gódafoss – město Akureyri
Snídaně v hotelu. Šestý den nás čeká návštěva magického jezera Mývatn. V sopečné oblasti vulkánu Krafla nás čeká nezapomenutelná procházka. Tato sopka je totiž součástí velkého vulkanického komplexu s 10 kilometrovou kalderou, který vznikl před  více než 100 000 lety. Krafla se probudila k životu naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající kouř, protože horká láva se zde nachází jen 2 kilometry pod povrchem. Nedaleko budeme mít možnost vidět i překrásný megalomanský kráter Vítí, který je údajně vstupem do Pekla. Zastavíme také v unikátní barevné termální oblast Námaskard, kde z blízka uvidíme třeba bublající bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn vám ukážeme lávové městečko Dimmuborgir, kde sídlí skrytí lidé a 13 islandských Ježíšků. Fotografy a milovníky ptactva potěší oblast pseudokráterů ve Skútustadiru. Předposlední zastávkou bude vodopád Gódafoss (Vodopád bohů), který vypadá jako menší Niagara. K večeru dorazíme do města Akureyri, kterému se přezdívá „Perla severu“. Prohlídneme si centrum města, ubytování v oblasti Akureyri. Společná večeře formou bufetu v hotelu.myvatn island

7. DEN (pátek): Drnové domky Glaumbaer – termální prameny – lávové vodopády Hraunfossar
Po snídani v hotelu vyrazíme krásnou cestou, po které budete moci pozorovat nejen impozantní hory do oblasti Skagafjördur. Tato oblast je známá především chovem islandských koní, ke kterým se dozvíte několik zajímavostí. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Budete moci obdivovat tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Dál budeme pokračovat západním směrem, navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel ve starobylém Reykholtu. Později se také pokocháme krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Nevynecháme ani nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v centru Reykjavíku. Volno na večeři – poznejte skvělou gurmánskou kuchyni Islandu.

drnové domky island

8. DEN (sobota): Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Poslední den si budete moci užít podle sebe. Buďto si hlavní město projdete s naší průvodkyní a nebo si zvolíte vlastní program dle vašich zálib. V ceně máte kompletní prohlídku města Reykjavíku, ale nabízíme vám také volitelné fakultativní exkurze, které jsou vskutku jedinečné: exkurze do jícnu prastaré sopky, vyhlídkový let vrtulníkem, potápění mezi dvěma litosférickými deskami, výlet na sněžných skútrech, jízda na islandských koních či mnoho dalšího. Ti, kteří zvolí návštěvu Reykjavíku s naší průvodkyní navštíví ikonický kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný bleší trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rádhús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití na poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, skvělé galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Náš úžasný zájezd zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází slavná Modrá Laguna. Byl by hřích se v těchto nadpozemských lázních nevykoupat. Tato laguna je skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid), který byl vytvořen jako mistrovské dílo člověka a přírody.  Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v termálních vodách s léčivými účinky. Vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem. Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.

Silica hotel a jeho laguna

Skupinová foto  ZÁJEZD ISLAND BEZ KOMPROMISŮ Tento stěžejní produkt nabízí naše cestovní kancelář již deset let. S našimi stovkami klientů jsme společně prožili nejen nádherné zážitky na Islandu, ale stali jsme se i přátelé a na úžasné chvíle strávené v Zemi ohně a ledu vzpomínáme až dodnes. Děkujeme vám a těšíme s na další inspirativní cesty.

$

Cena zahrnuje

64.990 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní zájezd. V ceně: letecká doprava, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3***+, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (5× večeře včetně 2 bufetové večeře ), ke každé večeři je v ceně islandská ledovcová voda a po večeři káva nebo čaj, vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, lávové kino v Centru lávy, služby česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu, lokální daň.
$

Odjezd

11.6. - 18.6. 2023
$

Délka zájezdu

8 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Průvodce

česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
$

Poznámka

Rezervace na info@islandica.cz V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, Volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje.

Online rezervace

  Chráněno službou reCAPTCHA - Ochrana soukromí a Smluvní podmínky

  $

  Cena zahrnuje

  64.990 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní zájezd. V ceně: letecká doprava, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3***+, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (5× večeře včetně 2 bufetové večeře ), ke každé večeři je v ceně islandská ledovcová voda a po večeři káva nebo čaj, vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, simulace zemětřesení, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, lávové kino v Centru lávy, služby česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu, lokální daň.
  $

  Odjezd

  11.6. - 18.6. 2023
  $

  Délka zájezdu

  8 dní
  $

  Obtížnost

  1 / 5
  $

  Minimální věk

  14 let
  $

  Průvodce

  česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
  $

  Poznámka

  Rezervace na info@islandica.cz V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, Volitelné exkurze a vstupy. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje.