Zájezd na Island

9 dní Island bez kompromisů

Odjezd

29.6.-7.7. 2022 z Prahy
}

Délka

9 dní

ISLAND BEZ KOMPROMISŮ: Pojeďte s námi na fascinující dovolenou na ostrov Island. Země, která se vypořádala s korona pandemií jako jedna z nejlepších na světě. Island je ideální destinace pro odpočinek v divukrásné přírodě s velmi malou hustotou zalidnění. Nabízíme exkluzivní zájezd s českou průvodkyní, kde je komfort  a skvělé hotely s výbornými večeřemi samozřejmostí. Jsme profesionálové a specialisté na Island, kteří vám zaručují plnohodnotný program plný zážitků v Zemi ohně ledu.

PROGRAM ZÁJEZDU ISLAND BEZ KOMPROMISŮ V TERMÍNU 26.6.-3.7 2022 1. DEN (sobota): Vítejte na Islandu – nejsevernější hlavní město Reykjavík:
Přímý let z Prahy na pravidelné lince PRG-KEF s leteckou společností ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer privátním autobusem do moderního hotelu v centru hlavního města. Nocleh v Reykjavíku. Lety z Prahy do Keflavíku 2. DEN (neděle): Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
Snídaně v hotelu. Prohlídka Reykjavíku s naším průvodcem. Zastavíme se u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme i krásnou sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů a známou reykjavíckou přímořskou promenádu, které korunuje koncertní síň Harpa. Podíváme se do vyhlídkové budovy Perlan, z níž je vidět celý Reykjavík jako na dlani. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (známý Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka uvidíte slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších vodopádů na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování máme zajištěno v pěkném a kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi. Společná večeře z lokálních surovin.

vodopád Skógafoss na Islandu

3. DEN (pondělí): Jižní pobřeží Islandu – vodopády, ledovce a sopky – městečko Vík
Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem, kde se dozvíme něco málo k historii sopečné a lávové činnosti. Od ohně se přesuneme k vodě a prohlídneme si nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme a budeme tak mít možnost pořídit neobyčejné fotografie. Dále podél útesu vám ukážeme úchvatný skrytý vodopád v jeskyni, vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezpochyby také městečko Vík. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Nakonec přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v pěkném country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell s výhledem na majestátní ledovec Vatnajökull.

Ledové kry v laguně

4. DEN (úterý): Národní Park a ledovec Vatnajökull – ledovcová laguna Jökulsárlón – fjordy
Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost procházky k největšímu ledovci Evropy – Vatnajökull. Realizujeme krátký trekking k černému vodopádu Svartifoss. Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (volitelná exkurze, rezervace je nutná předem). Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra, poté budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.

5. DEN (středa): Nejsilnější vodopád Evropy Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku
Po snídani v hotelu přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur na tradiční islandskou farmu stejného jména. Zde uvidíte krásné domečky s drnovými střechami, včetně tradičního kostelíku. Naše průvodkyně, kterí zná místního farmáře se vám pokusí ukázat i polární lištičky, které se zde žijí. Dále přejedeme k národnímu parku Jökulsárgljúfur, kde se nachází nejsilnější vodopád Evropy, dechberoucí Dettifoss. Odpoledne zastavíme u  „Kaňon bohů”, což je velmi zajímavá přírodní formace kaňonu Ásbyrgi. Přejezd přes poloostrov Tjörnes, kde sídlí velké množství islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Odpoledne nás čeká malebné přístavní městečko Húsavík, kterému se často přezdíva „Hlavní město velryb“. Zde budete mít možnost pozorovat největší savce naší planety, velryb (volitelná exkurze závislá na počasí). S trochou štěstí zde uvidíte nejen velryby, ale také delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v krásném zálivu Skjálfandi. Ti, kteří by nechtěli jet na exkurzi na pozorování velryb mohou navštívit úžasné termální lázně a nebo si jen v klidu užít individuální volno v Húsavíku. Přejezd do rodinného country eco hotelu v oblasti Húsavík. Dvouchodová večeře z lokálních surovin a nocleh.

velryba keporkak na Islandu

6. DEN (čtvrtek): Jezero Mývatn – vulkán Krafla – vodopád Gódafoss – město Akureyri
Snídaně v hotelu. Šestý den nás čeká návštěva magického jezera Mývatn. Procházka v sopečné oblasti vulkánu Krafla je jedinečným zážitkem. Sopka Krafla je součástí obrovského vulkanického komplexu s 10 kilometrovou kalderou, který vznikl před  více než 100 000 lety. Krafla se probudila k životu naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající kouř, protože horká láva se zde nachází jen 2 kilometry pod povrchem.O kousek dál navštívíme i nádherný megalomanský kráter Vítí, který je údajně vstupem do Pekla. Dále zastavíme v unikátní barevné termální oblast Námaskard, kde vás potěší nejen fotogenické sopuchy, ale také bublající bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn vám ukážeme lávové městečko Dimmuborgir, kde sídlí skrytí lidé a 13 islandských Ježíšků. Fotografy a milovníky ptactva potěší oblast pseudokráterů ve Skútustadiru.  Poté již přejedeme směrem ke krásnému vodopádu Gódafoss (Vodopád bohů), který vypadá jako menší Niagara. K večeru dorazíme do města Akureyri, nebolo měst s přezdívkou „Perla severu“. Prohlídka malebného města, ubytování v centru Akureyri. Společná dvouchodvá večeře ve vyhlášené restauraci Kea.

7. DEN (pátek): Drnové domky Glaumbaer – termální prameny – lávové vodopády Hraunfossar
Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Dál budeme pokračovat západním směrem, navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel ve starobylém Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v centru Reykjavíku. Procházka po slavné třídě Laugavegur s průvodcem. Večeře formou islandského bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací.

8. DEN (sobota): Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
Snídaně v hotelu. Užijte si hlavní město s naší průvodkyní a nebo si zvolte vlastní program dle vašich zálib. V ceně máte kompletní prohlídku města Reykjavíku, ale.nabízíme vám také volitelné fakultativní exkurze, které jsou vskutku jedinečné: exkurze do jícnu prastaré sopky, vyhlídkový let vrtulníkem, potápění mezi dvěma litosférickými deskami, výlet na sněžných skútrech, jízda na islandských koních či mnoho dalšího. Ti, kteří zvolí návštěvu Reykjavíku s naší průvodkyní navštíví ikonický kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný bleší trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rádhús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití na poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, skvělé galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Náš úžasný zájezd zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází slavná Modrá Laguna. Byl by hřích se v těchto nadpozemských lázních nevykoupat. Tato laguna je skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid), který byl vytvořen jako mistrovské dílo člověka a přírody.  Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v termálních vodách s léčivými účinky. Vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem. Přejezd na letiště.

Silica hotel a jeho laguna

9. DEN (neděle): Keflavík – návrat do České republiky
Odlet z mezinárodního letiště v Keflavíku s Českými aeroliniemi v 00.40. Přímý let do Prahy s předpokládanou dobu letu cca 3 hodiny 45 minut a příletem do Prahy v neděli ráno v 06.25. Tímto se s Vámi loučíme a děkujeme za projevenou důvěru. Skupinová foto  ZÁJEZD ISLAND BEZ KOMPROMISŮ Tento stěžejní produkt nabízí naše cestovní kancelář již deset let. S našimi stovkami klientů jsme společně prožili nejen nádherné zážitky na Islandu, ale stali jsme se i přátelé a na úžasné chvíle strávené v Zemi ohně a ledu vzpomínáme až dodnes. Děkujeme vám a těšíme s na další inspirativní cesty. Tyto dopisy, které jsme od vás dostali jsou tou nejlepší odměnou za naši práci.

Vodopád Seljalandsfoss

$

Cena zahrnuje

85.450 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní a luxusní zájezd kolem ostrova s profesionálním českým průvodcem. Skupina o velikosti maximálně 15 osob. Letenky na pravidelné lince Českých aerolinií na přímém letu PRG – KEF – PRG, včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg, profesionální česká průvodkyně, okruh Islandem dle itineráře, doprava po ostrově kvalitním autobusem s extra prostorem pro větší komfort, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3-4****, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× večeře včetně degustační večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, tedy kromě večeře v den příletu a odletu), vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer s drnovými střechami, lávové kino, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů, zákonné pojištění CK, lokální daň.
$

Odjezd

29.6.-7.7. 2022 z Prahy
$

Délka zájezdu

9 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Průvodce

česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
$

Poznámka

Rezervace na info@islandica.com. Minimální počet osob pro realizaci tohoto zájezdu je 6 osob. Pokud zájezd nedosáhne minimum klientů, je možné cestu realizovat fromou Fly and Drive za cenu: 57.400 Kč na osobu.

Online rezervace

Rezervace na info@islandica.com
$

Cena zahrnuje

85.450 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji za kompletní a luxusní zájezd kolem ostrova s profesionálním českým průvodcem. Skupina o velikosti maximálně 15 osob. Letenky na pravidelné lince Českých aerolinií na přímém letu PRG – KEF – PRG, včetně všech poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg, profesionální česká průvodkyně, okruh Islandem dle itineráře, doprava po ostrově kvalitním autobusem s extra prostorem pro větší komfort, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3-4****, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× večeře včetně degustační večeře ve vyhlášené reykjavícké restauraci, tedy kromě večeře v den příletu a odletu), vstup na vyhlídku budovy Perlan, vstup do muzea minerálů Petra, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer s drnovými střechami, lávové kino, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů, zákonné pojištění CK, lokální daň.
$

Odjezd

29.6.-7.7. 2022 z Prahy
$

Délka zájezdu

9 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Průvodce

česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
$

Poznámka

Rezervace na info@islandica.com. Minimální počet osob pro realizaci tohoto zájezdu je 6 osob. Pokud zájezd nedosáhne minimum klientů, je možné cestu realizovat fromou Fly and Drive za cenu: 57.400 Kč na osobu.