ISLAND S POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Polární záře v zimě na Islandu
Vodopád Seljalandsfoss na Islandu

6 denní zájezd na Island

ISLAND S POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Je vaším snem vidět polární záře? Pojeďte s nám na podzim na Island. Během tohoto 6 denního zájezdu uvidíte slavné gejzíry Strokkur a Geysir, uchvátí vás nejkrásnější “Zlatý vodopád” Gullfoss, projdete se ve zlomu dvou litosférických desek, uvidíte islandský ledovec Mýrdalsjokull, černé vulkanické pláže a trolí útesy. S jen s trochou štěstí uvidíte i polární záře, které se na Islandu objevují již od září. Čeká vás komfortní zájezd se skvělými službami: letecká doprava z Prahy přímým letem ČSA – Smart Wings, ubytování pěkném hotelu Fosshotel Baron*** v samém srdci Reykjavíku, program s profesionální českou průvodkyní, Zlatý okruh, Modrá Laguna, zemětřesný domeček (prožijete simulaci zemětřesení), 62 metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se projdeme, skrytý vodopád v jeskyni a mnoho dalších zajímavostí. Získáte  certifikát o překročení dvou kontinentů a poznáte magickou islandskou přírodu. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje. Před odletem je v ceně informativní schůzka v Praze, kde získáte důležité informace pro přípravu vaší dovolené a také mapy Islandu a Reykjavíku.

Trasa zájezdu: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss a termály Secret lagoon – tajné laguny) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – Reykjavík – Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře – Modrá laguna – Reykjanes

V CENĚ ZÁJEZDU

DATUM: 24.9. – 28.9.2020,  6 dní / 4 noci
• Odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50
• Přílet: Keflavík 00:40 - Praha 6:25

Letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3* (sociální zařízení na pokoji), 4× islandská bufetová snídaně, 1× večeře formou islandského bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci, vstup do termální laguny Secret Lagoon, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, vstup na vyhlídku budovy Perlan, Centrum lávy s promítáním, služby česky mluvícího průvodce, praktický dárek na cestu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

CENA CELKEM ZA OSOBU: 36 290 Kč (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Volitelné exkurze: fakultativní výlety je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb na Islandu. Zájezd byl kalkulován 7.8.2019. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

PROGRAM ZÁJEZDU 

 1. den: Přílet na Island – nejsevernější hlavní město Reykjavík
  Přímý let z Prahy na Island s leteckou společností ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku. Autobusový transfer do moderního hotelu přímo v centru Reykjavíku, ubytování a nocleh.
 2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss a termální skrytá laguna Secret lagoon)
  Snídaně v hotelu. Pak nás již čeká výlet na slavný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, místo kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka uvidíme slavný velký Geysir, který dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího aktivní bratra – Strokkur , který chrlí horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6–9 minut. Jen o kousek dál se nachází dech beroucí obrovský „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme další přírodní úkaz, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Abychom den zakončili příjemně a relaxačně, čeká nás koupel v termální tajemné laguně Secret Lagoon. Večeři si užijeme v centru hlavního města ve vyhlášené reykjavícké restauaraci. Ubytování v centru Reykjavíku jako předešlou noc.
 3. den: Jižní pobřeží Islandu – vodopády, sopky a ledovce – Vík
  Snídaně v hotelu. Třetí den budeme mít neobyčejnou možnost zažít simulované zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme bezpečné zemětřesení, které vystihuje zemětřesení, které islanďané na ostrově zažili. Na jižním pobřeží se budeme věnovat přírodním krásám jako jsou fascinující vodopády, rozlehlé černé pláže, dechberoucí sopky a obrovské ledovce. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme. Dále podél útesu můžete vstoupit do magické jeskyně, kde objevíte další nádherný skrytý vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme v muzeu na promítání o blízkých slavných sopkách jako například Eyjafjallajökull. Dál východně uvidíme impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Následně budeme pokračovat do malebného městečka Vík. Pláže u Víku jsou často hodnoceny jako nejkrásnější na světě. A pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně se budeme vracet směrem do Reykjavíku. Po cestě navštívíme slavnou čedičovou pláž s krásnými oblázky a útesy Dyrhóley, kde sídlí mnoho druhů islandského ptactva. Prohlídka folklórního muzea Skógar, kde uvidíme tradiční islandskou architekturu s travnatými drnovými střechami. Následně návrat do Reykjavíku a noc v centru hlavního města. V dubnu a v září možnost volitelné exkurze za pozorováním polárních září.
 4. den: Reykjavík –Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře
  Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Také si budete moci vyfotit sluneční loď Sólfar, představující bájnou loď Vikingů. Navštívíme slavnou budovu Harpa, budovu Parlamentu, v neposlední řadě dominantu Reykjavíku kostel Hallgrímskirkja a další hlavní atrakce města. Odpoledne nás čeká příjemná procházka na slavný kopec Óskjuhlí, kde se nachází islandské muzeum Perlan s ledovou jeskyní a show polárních září. Z vyhlídkové terasy Perlanu pak uvidíme Reykjavík jako na dlani. Noc v centru hlavního města jako předešlou noc.
 5. den: Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
  Snídaně v hotelu. 5. den je den mnoha možností, můžete si užít volno a projít si nejsevernější hlavní město po svém. Navštivte zajímavá muzea, fascinující galerie nebo si užijte nákupy a termální bazény. Další možností jsou fakultativní exkurze jako například pozorování velryb, exkurze do sopky či do nitra ledovce, poloostrov Snaefellsnes, panoramatické lety nad Islandem, projížďka na islandských koních nebo exkurze do vnitrozemí. V dubnových a zářijových termínech je možnost volitelné exkurze na pozorování polárních září s lokálním průvodcem (dle klimatických podmínek). Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je jako volitelná exkurze a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.
 6. den: Keflavík Island – návrat do České republiky
  Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu ČSA v 00.40 hod. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3.45 hod. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 6.25 hod.
Ledovcová laguna fjallsarlon
Vodopád Seljalandsfoss
Pláž s černým pískem Dyrholaey na jihu Islandu
Hotel s termálním brzénem
domky s drnovými střechami Skógar
Modrá laguna za svitu polární záře

Kontaktujte nás