Okruh Islandem s polárními zářemi

trasa 8 denního okruhu po Islandu

8 DENNÍ ZÁJEZD NA ISLAND

POZNAVACÍ OKRUH ISLANDEM 

Připravili jsme si pro vás z brusu nový zájezd s polárními zářemi! 8 denní cesta bude probíhat v malé skupince maximálně 18 osob s lokálním průvodcem v angličtině. Během tohoto zájezdu budete mít jedinečnou příležitost objet a prozkoumat celý ostrov. Na vlastní oči uvidíte slavný chrlící gejzír, uchvátí vás dechberoucí “Zlatý vodopád” Gullfoss a projdete se ve zlomu dvou litosférických desek v národním parku Thingvellir.  Budete mít možnost se podívat na černé vulkanické pláže, uvidíte zkamenělé troly Reynisdrangar a s trochou štěstí i papuchálky na útesech Dyrhóleay. Zažijete trek na největším ledovci Islandu, při exkurzi na velryby budete mít možnost vidět na vlastní oči největší savce naší planety. Uvidíte sopky, objevíte skrytý vodopád v jeskyni. Také vás nemůžeme ochudit o pohled na fascinující ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou všichni dobře znáte z akční scény Jamese Bonda, film Dnes neumírej. Na severu ostrova uvidíte vodopád bohů Gódafoss, jezero Mývatn, islandské rybářské vesničky, dále horké prameny a mnoho dalších islandských unikátů. No a co by to bylo za zimní zájezd na Island, kdybyste se nevydali po stopách polárních září? Při trošku štěstí uvidíte tento unikátní přírodní jev, který je rozhodně jedinečným zážitkem, který si můžete z Islandu odvést.

Představili jsem pro vás kompletní dovolenou za dobrou cenu. Pro maximální komfort a násobení zážitku je v ceně ubytování po okruhu v příjemných prověřených ubytovacích zařízení se snídaněmi. 

Trasa zájezdu:  Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy – národní park Jökulsárgljúfur – magické jezero Mývatn – Perla severu Akureyri – Dalvík - horké prameny Deildartunguhver – Reykjavík – Reykjanes

V CENĚ ZÁJEZDU

TERMÍN:  listopad-duben  8 dní / 7 noci

zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním minibusem s místním průvodcem v angličtině, 7× nocleh v komfortním ubytování (sociální zařízení na pokoji), 7× islandská snídaně, exkurze na pozorování velryb v Dalvíku, trek na ledovci Vatnajökull, vstup do národního parku Þingvellir, fotografie z pozorování polárních září.

CENA CELKEM ZA OSOBU:  viz. rezervační tabulka (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). 
Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

PROGRAM ZÁJEZDU

 1. den: Přílet na Island – hlavní město Reykjavík, polární záře z lodi
  Vaše cesta začíná v živém hlavním městě Reykjavík. Hotel na první noc je centrálně umístěný a poskytuje snadný přístup k nejlepším muzeím, galeriím, nákupním oblastem, restauracím a historickým památkám. Volný program se přizpůsobí Vašemu příletu. Budete mít volný čas na procházku hlavního městem, návštěvu muzeí a pokud čas dovolí tak můžete vyrazit již na první pozorování polárních září. Máme pro vás připravenou volitelnou exkurzi na pozorování polárních září z lodi.

 2. den: Zlatý okruh a jižní pobřeží (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
  Snídaně v hotelu. Po snídani vás vyzvednou naši lokální průvodci a velké dobrodružství může začít. Den začnete s památkami světového dědictví UNESCO, v národního parku Þingvellir, o kterém se dozvíte jak je toto místo důležité z geografického a historického důvodu. Dále pojedete do oblasti gejzírů v údolí Haukadalur. Zde zblízka uvidíte slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších vodopádů na naší planetě. 
  Na cestě do vašeho hotelu na jižním pobřeží ve Víku se zastavíte u dvou dalších ohromujících 60 metrových vodopádů: Seljalandsfoss a Skógafoss. 
  Ubytování máme zajištěno v pěkném a kvalitním hotelu na jižním pobřeží.

 3. den: Jih Islandu – Vík - Skaftafell - Glacier Lagoon - Höfn
  Po snídani pokračujete podél trasy jižního pobřeží na slavnou černou písečnou pláž Reynisfjara. Pokocháte se pohledem na Atlantik s majestátnými skalisky Reynisdrangar, které se tyčí z moře. Z pláže zamíříte k ledovcům. S průvodcem se vydáte z národním parku Skaftafell na tříhodinovou túru na ledovec  Vatnajökull. Pokoříte největší evropský ledovec, který pokrývá 8% islandské pevniny. Po cestě také uvidíte ledovec Mýrdalsjökull, který v sobě ukrývá spící, ale však nechvalně proslulou sopku Katla. Katla však není jedinou hrozbou této oblasti, uvidíte také jejího souseda, sopku a ledovec Eyjafjalljökull.
  Vzdálíte se od ohně a vrátíte se k ledu v ledovcové laguně Jokulsarlon, k nejslavnější ledové laguně na světě. Nechte se uchvátit obrovskými křišťálově modrými krami vznášející se na hladině laguny. O kousek dál projdete na tzv. Diamond Beach, kde spatříte další pláž s černouhelným pískem, kde se křišťálové kusy ledu vyplavují přílivem na břeh.
  Ubytování v guesthouse v okolí Höfn.

 4. den: Východní fjordy - Djúpivogur - Egilsstaðir
  Snídaně v hotelu. Dnešní cesta vás vede k malebným východním fjordům. Vaše první zastávka je v okouzlujícím rybářském městu Djúpivogur. Tato tradiční islandská komunita si získala pověst pro své ekologické úsilí a vřelé chování místních obyvatel. Djúpivogur má také své fascinující kulturní místa. Prozkoumejte muzea, parky a sochy. Nezapomeňte se podívat na slavný veljce Egg In í Gleðivík , 34-dílnou venkovní ptačí rezervaci. Poté si obujete turistickou obuv a vydáte se na tříhodinový trek na druhý nejvyšší vodopád Islandu, vodipád Hengifossu (128m).  Na stezce uvidíte vodopád Litlanesfoss a skrytý drahokam schovaný mezi čedičovými sloupy. Budete mít možnost vidět pulzující rokli, kde je dodnes krásně vidět sopečná erupce, což činí tyto skalní útvary ještě jedinečnější.
  Po společném treku se autobusem přesunete do Egilsstaðir, kde máte zajištěno ubytování v útulném country hotelu.

 5. den: Dettifoss - Mývatn - Godafoss - Akureyri
  Pátý den je věnován severním krásám Islandu a jejich výhledům. Z Egilsstaðiru se vydáte divočinou do nejvyšší obývané farmy Islandu, která se nachází ve výšce 469 metrů nad hladinou moře – farma Möðrudalur. Zde se seznámíte s krásnou tradiční islandskou architekturou, uvidíte domky s drnovýmy střechami a když se poštěstí tak i polární lištičky. Další zastávkou je vodopád Dettifoss, který se pyšní svou sílou, je známý jako nejsilnější vodopád v Evropě. Tento vodopád vám svou hlučností a sílou opravdu nažene husí kůži, je to další příkladem divoké krásy Islandu.
  Dále zamíříte k mystickému jezeru Mývatn, navštívíte geotermální oblast Námaskarð, kde uvidíte bublající krátery s vařící vyvěrající vodou. Aby toho nebylo málo, tak navštívíte obří kráter Hverfjall a do lávového údolí Dimmuborgir, zvané jako temné hrady.
  Ke konci dne budete mít možnost si odpočinout v přírodních lázních Mývatn. Krásně modrá minerální voda vyvěrá přímo ze země a má přibližně 36 - 40 °C. Koupání v lázních je volitelná aktivita za příplatek. Poslední zastávkou je vodopád bohů tzv. Goðafoss. Ubytování v malebném country hotýlku.

 6. den: Pozorování velryb v Dalvíku - Siglufjörður -Tröllaskagi - Bifröst
  Den začneme v tradiční rybářské vesničce Dalvík, vesničce s rušným přístavem s nádherným výhledem na Eyjafjörður a ostrov Hrísey. Hlavním bodem dnešního dne je volitelná tříhodinová exkurze na pozorování velryb. Nenechte si ujít největší savce naší planety. Plavby za pozorování velryb z Dalvíku mají až 98% úspěšnost! Při plavbě kolem Eyjafjörðuru, nejdelším fjordu Islandu, si budete moct i zarybařit. Až se vrátíte na břeh, tak si společně uvaříte denní úlovek a ochutnáte tak kvalitní čerstvé ryby Islandu. Dále pojedete do Siglufjörður, malé rybářské vesničky s bohatou historií, dnes známé jako hlavní místo Atlantiku pro rybolov sledě. Během tohoto dne uvidíte opravdový islandský život, každodenní autentický ruch v místních vesničkách.
 7. den: Borgarfjörður - Reykholt - Hraunfossar - Hvalfjörður - Reykjavík - Polární záře
  Poslední den před návratem do Reykjavíku projedete fenomenálními místy západního Islandu. Lonely Planet zvolila tento region v roce 2016 za jeden ze svých nejkrásnějších destinací. Vaše první zastávka bude v Grábróku, starobylém sopečném kráteru. Dále uvidíte fascinující kaskádu Hraunfossar, širokou vodní „záclonu“ tvořenou malými potůčky, které vytékají z lávového pole. Pak zastavíte u vodopádu Barnafoss neboli „Dětského vodopádu“, který je pojmenován po tragickém příběhu. Dalším zajímavým místem je horký pramen Deildartunguhver, nejsilnější horký pramen v Evropě. Cesta zpět do Reykjavíku vás povede malebným Hvalfjörðurem („velrybím fjordem“). Předpokládaný příjezd do hlavního města je kolem 17-18 hod.
  Z Reykjavíku nás pak čeká poslední vyjížďka dne. Minibus vás zaveze hluboko do divočiny, kde vás čeká „lov" polárních září! Ubytování v Reykjavíku.

 8. den (sobota): Poslední den v Reykjavíku
  Tento den máte poslední šanci prozkoumat pulzující hlavní město ostrova. Prozkoumejte hlavní město, jak už pěšky nebo na půjčeném kole.
  Neměli jste dost přírodní scenérie Islandu? Seltjarnarnes a Mosfellsbær jsou poloostrovy s výhledem na hory, kam se snadno dostanete autobusem z Reykjavíku. Dále můžete navštívit botanickou zahradu Reykjavíku, kde můžete vidět biologickou rozmanitost Islandu. Nebo působivé muzeum velryb, kde si můžete dokonce i sáhnout na podmořské velikány v životní velikosti. Poslední den si přijde na své opravdu každý.. ať už se chcete věnovat více přírodě, nakupovat, relaxovat v kavárnách a restauracích nebo se vzdělávat v muzeích…

Exkurze na polární záře na Islandu
Exkurze na ledovci
Vodopád Seljalandsfoss
Exkurze na pozorování velryb
Ledovec Vatnajökull s ledovou jeskyní
Černá pláž u města Vík

Kontaktujte nás

KOUPIT ZÁJEZD:

Loading...