Informace o zájezdu

- Velký okruh Islandem.- Přímý let z Prahy s ČSA.- Prověřené a dobře hodnocené hotely 3* kategorie s vlastním soc. zařízením.- Polopenze po dobu okruhu.- Bohatý itinerář a vstupy do muzeí v ceně.- Osvědčený český průvodce.Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů pořádáme i v roce 2018 čtyři zájezdy „Island bez kompromisů” – a to v měsíci červenci a srpnu, kdy bývá na Islandu nejhezčí počasí a příroda je nejkrásnější. Kvůli omezeným kapacitám tyto zájezdy nebudou nabízeny v prodeji na poslední chvíli. Neváhejte tedy a rezervujte si svá místa včas! Představujeme vám dovolenou vašich snů: letecká doprava z Prahy, 7 nocí v předem známých kvalitních hotelech (žádné školy a koleje, jak je bohužel u některých konkurenčních zájezdů běžné), ubytování v samém srdci Reykjavíku, návštěva nejkrásnějších míst Islandu s českou profesionální průvodkyní, Zlatý okruh, Modrá Laguna, zemětřesný domeček (prožijete simulaci zemětřesení), 62metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se projdeme + skrytý vodopád v jeskyni, východní fjordy, magické jezero Mývatn, sopka Krafla, ledovcová laguna Jökulsarlón, město velryb Húsavík, perla severu Akureyri, nejsilnější vodopád Evropy Dettifoss a mnoho dalšího. Získáte certifikát o překročení dvou kontinentů, mapy Islandu a Reykjavíku. Před odletem proběhne informativní schůzka. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje. Pro odlety 30. 6. a 7. 7. je v itineráři také poloostrov Snaefellsnes Julese Verna (v ceně je i vstup do muzea žraloků s ochutnávkou tradičního masa „pohřbeného“ žraloka grónského).

Program zájezdu

1. den (sobota): Přílet na Island – hlavní město Reykjavík.
Přímý let z Prahy na Island s Českými aeroliniemi. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do hotelu v centru Reykjavíku.

2. den (neděle): Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss).
Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Také si budete moci vyfotit sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů. Pokračujeme ke krásné vyhlídkové budově Perlan, z níž je vidět skoro celý Reykjavík. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6–9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6 500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování v pěkném a kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi. Společná večeře z lokálních surovin.

3. den (pondělí): Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík.
Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme a budeme jej tak obdivovat ze všech úhlů. Dále podél útesu je ukrytý také úchvatný vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme na promítání o nechvalně slavné sopce Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě také fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell–Vatnajökull.

4. den (úterý): Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy.
Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost pokochat se pohledem na největší ledovec Evropy Vatnajökull, realizovat trekking k černému vodopádu Svartifoss nebo se zúčastnit exkurze na ledovec s mačkami (tato exkurze je fakultativní a závislá na dostupnosti a počasí). Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (za poplatek v ISK – kartou, rezervace nutná předem). Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra, poté budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.

5. den (středa): Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku.
Snídaně v hotelu. Pátý den nás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě stejného jména. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i polární lišku. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká „Kaňon bohů”. Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Příjezd do romantického Húsavíku a možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby se nabízí možnost projížďky na islandských koních nebo individuální volno v Húsavíku. Noc a společná večeře v hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.

6. den (čtvrtek): Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Perla severu Akureyri.
Snídaně v hotelu. Návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Začneme s procházkou po sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále navštívíme obrovský kráter Vítí a prohlédneme si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn nevynecháme ani lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a také se pokocháme výhledem na kráter Hverfjall. Poté již zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do krásného města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu“. Návštěva Akureyri. Ubytování v nádherných fjordech. Dle vybraného termínu zájezdu přenocujeme buď na fjordu Eyjafjör?ur nebo Ólafsfjör?ur. Společná večeře.

7. den (pátek): Drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island.
Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými střechami. Verze pro zájezd 30. 6. a 7. 7. 2018: Dál budeme pokračovat směrem západ a přijedeme až na tajuplný poloostrov Snaefellsness, kde se nachází slavný ledovec Sneafellsjokull. Právě v této oblasti našel Jules Verne „Cestu do Středozemě“. Návštěva úžasného muzea žraloků na místní farmě s ochutnávkou tradičního masa Hákarl. Zastávka u krásných útesů Arnastapi a Hellnar. Noc a společná večeře v hotelu na poloostrově Snaefellsness.Verze pro zájezd 14. 7. a 4. 8. 2018: z muzea Glaumbaer se přesuneme na západní část Islandu. Navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel v Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v centru Reykjavíku. Večeře formou bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací.

8. den (sobota): Západní Island – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes.
Verze pro zájezd 30. 6. a 7. 7. 2018: Snídaně v hotelu. Po návštěvě poloostrova Snaefellsness přejedeme do městečka termálních pramenů Reykholt, kde se snoubí historie s romantickou krajinou u nedalekého ledovce Langjökull. Navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel v Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Zastávka u slavné budovy Harpa, která vyhrála ocenění na poli evropské architektury. Volno v Reykjavíku.Verze pro zájezd 14. 7. a 4. 7. 2018: Snídaně v hotelu, dopoledne pěší prohlídka hlavního města s průvodcem, která bude zahrnovat kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rá?hús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití a poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, fascinující galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Nebo tento den můžete celý prožít podle sebe a vybrat si jednu z fascinujících fakultativních exkurzí jako například výlet do sopky, panoramatický let na Islandem, tunel do ledovce, sněžné skútry na ledovci, jízdu na islandských koních, potápění mezi kontinenty a mnoho dalšího.Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si užijeme skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je nutné rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.

9. den (neděle): Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky.
Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu Českých aerolinií v 00.40. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3.45 hodiny. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 06.25.

Upozornění: Volitelné exkurze: Výlet lodí po ledovcové laguně Jökulsarlón – cca 5.500 ISK/osoba, lagunu je však možné perfektně vidět i ze břehu, vstup do Modré Laguny – 8.500 ISK/osoba, exkurze na ledovec s mačkami v Národním parku Skaftafell – cca 10.750 ISK/osoba, pozorování velryb v Húsavíku - cca 10.300 ISK/osoba, další volitelné exkurze či vstupy, obědy.Upozornění: Vyhrazena změna cena zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK x EUR nebo zvýšení DPH na Islandu. Zájezd byl kalkulován 1. 10. 2017. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme s sebou vzít pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Pouze případné platby za některé fakultativní výlety je možné hradit v EUR. Doporučujeme vyměnit/vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK.Hotely na Islandu: distribuce pokojů v hotelech na Islandu může být během okruhu situována v několika přilehlých budovách. Hotely na Islandu se často skládají z více budov.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava pravidelnou linkou ČSA po trase Praha–Keflavík–Praha, návštěva Islandu dle itineráře (kromě volitelných exkurzí, kterých se není nutné účastnit, aby byla vaše dovolená kompletní), doprava po ostrově kvalitním autobusem, 7× nocleh v pěkných hotelech kategorie 3*, vždy se sociálním zařízením na pokoji, Polopenze – po dobu okruhu (6× večeře, tedy kromě večeře v den příletu a odletu), vstup do muzea minerálů Petra, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, muzeum Eyjafjallajökull s promítáním, služby česky mluvícího průvodce, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů a zákonné pojištění CK. Pro odlety 30. 6. a 7. 7. je v ceně také vstup do muzea žraloků s ochutnávkou tradičního masa Hákarl, („pohřbeného“ žraloka grónského).

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč pobyt/dítě. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Prodané zájezdy
620