POZNÁVACÍ OKRUH PO ISLANDU

vodopád Gullfoss
Gejzír Strokkur

9 DENNÍ ZÁJEZD NA ISLAND

POZNÁVACÍ OKRUH ISLANDEM 

Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů na destinaci Island pořádáme pro rok 2020 další zájezdy. Během 9 denního zájezdu na Islandu budete mít jedinečnou příležitost objet a prozkoumat celý ostrov. Na vlastní oči uvidíte slavný chrlící gejzír, uchvátí vás dech beroucí “Zlatý vodopád” Gullfoss a projdete se ve zlomu dvou litosférických desek, kde získáte certifikaci o překročení dvou kontinentů.  Ukážeme vám černé vulkanické pláže, zkamenělé troly Reynisdrangar a s trochou štěstí i papuchálky na útesech Dyrhóleay. Na vlastní kůži zažijete bezpečné zemětřesení v simulačním domečku, projdete za vodní stěnou 62 metrového vodopádu Seljalandsfoss, objevíte skrytý vodopád v jeskyni. V okruhu nemůže chybět výlet na největší ledovec Islandu Vatnajökull, následně ledovcová laguna Jökulsárlón, kterou všichni dobře znáte z akční scény Jamese Bonda, Dnes neumírej . Na severu ostrova uvidíte vodopád bohů Gódafoss, hlavní městečko velryb Húsavík a mnoho dalších islandských unikátů.
Představujeme vám kompletní dovolenou za dobrou cenu se skvělou průvodkyní. Pro maximální komfort je v ceně letecká doprava z Prahy přímým letem (odbavené zavazadlo 23 Kg plus 8 Kg příruční zavazadlo), ubytování po okruhu v prověřených hotelech 3* s bufetovými snídaněmi a také s večeří ve vyhlášené Reykjavícké restauraci pro degustaci nejlepších islandských pokrmů.
Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje. Před odletem je v ceně informativní schůzka v Praze, kde získáte důležité informace pro přípravu vaší dovolené a také mapy Islandu a Reykjavíku.

Trasa zájezdu:  Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy – národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku – magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Perla severu Akureyri – drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes

V CENĚ ZÁJEZDU

DATUM:  27.6. - 5.7.2020,  9 dní / 7 nocí
                   4.7. - 12.7.2020, 9 dní / 7 nocí
• Odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50
• Přílet: Keflavík 00:40 - Praha 6:25

letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním autobusem, 7× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3* (sociální zařízení na pokoji), 7× islandská bufetová snídaně, 1× večeře formou bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Glaumbaer, vstup na vyhlídku budovy Perlan, Centrum lávy s promítáním, vstup do muzea minerálů Petra, služby česky mluvícího průvodce, praktický dárek na cestu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

CENA CELKEM ZA OSOBU:  62 590Kč *  (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

*  1. termín: POSLEDNÍCH 5 VOLNÝCH MÍST NA VYŽÁDÁNÍ
    2. termín: POSLEDNÍCH 15 VOLNÝCH MÍST NA VYŽÁDÁNÍ

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Volitelné exkurze: fakultativní výlety je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb na Islandu. Zájezd byl kalkulován 7.8.2019. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). 
Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

PROGRAM ZÁJEZDU

 1. den: Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
  Přímý let z Prahy na Island s leteckou společností ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu v centru hlavního města Reykjavík, ubytování a nocleh.
 2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
  Snídaně v hotelu. Po snídani nás čeká společná prohlídka Reykjavíku. Zastavíme se u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme i krásnou sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů a známou reykjavíckou přímořskou promenádu, které korunuje koncertní síň Harpa. Podíváme se do vyhlídkové budovy Perlan, z níž je vidět celý Reykjavík jako na dlani. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (známý Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka uvidíte slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších vodopádů na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Ubytování máme zajištěno v pěkném a kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi. Společná večeře z lokálních surovin.
 3. den: Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
  Snídaně v hotelu. Hned po ránu budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujeme přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude islandské muzeum sopek s lávovým kinem, kde se dozvíme něco málo k historii sopečné a lávové činnosti. Od ohně se přesuneme k vodě a prohlídneme si nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme a budeme tak mít možnost pořídit neobyčejné fotografie. Dále podél útesu vám ukážeme úchvatný skrytý vodopád v jeskyni, vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezpochyby také městečko Vík. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Nakonec přejedeme přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíme noc. Společná večeře. Noc v pěkném country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell s výhledem na majestátní ledovec Vatnajökull.
 4. den: Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy
  Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budeme mít možnost procházky k největšímu ledovci Evropy – Vatnajökull. Realizujeme krátký trekking k černému vodopádu Svartifoss. Odpoledne nám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (volitelná exkurze, rezervace je nutná předem). Poté přejedeme po útesech jihovýchodních fjordů a budeme míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur navštívíme vyhlášené muzeum minerálů Petra, poté budeme pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir nad jezerem. Společná večeře.
 5. den: Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku
  Snídaně v hotelu. Pátý den nás čekají prozkoumání památek severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské farmě s drnovými střechami. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme i polární lištičky, které se často na farmě chovají. Dále pokračujeme přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháme pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mocný Dettifoss. Odpoledne zastavíme u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká „Kaňon bohů”. Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Odpoledne přijedeme do romantického přístavu Húsavík, kde budeme mít možnost fakultativní exkurze na pozorování velryb (pokud to počasí umožní). S trochou štěstí budeme mít možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb” – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto obrovských mořských savců. Pro ty, kteří by se nechtěli zúčastnit výletu na velryby, se nabízí možnost projížďky na islandských koních, návštěva termálního bazénu nebo individuální volno v Húsavíku. Noc a společná večeře v hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.
 6. den: Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Perla severu Akureyri
  Snídaně v hotelu. Tento den nás čeká návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Začneme s procházkou po sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10 kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající kouř, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále navštívíme obrovský kráter Vítí a prohlédneme si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn nevynecháme ani lávové městečko Dimmuborgir, kde sídlí skrytí lidé a trolové, pseudokrátery ve Skútustadiru a také se pokocháme výhledem na kráter Hverfjall. Poté již zamíříme směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíme do města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu“. Návštěva města, ubytování a společná večeře.
 7. den: Drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island
  Po snídani v hotelu vyrazíme přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severozápad navštívíme zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Dál budeme pokračovat západním směrem, navštívíme starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel ve starobylém Reykholtu. Poté se budeme moci pokochat krásným vodopádem Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole. Hned vedle můžeme obdivovat divoký vodopád Barnafoss. Dále navštívíme nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Pak projedeme podmořským „Velrybím fjordem” Hvalfjördur do Reykjavíku. Ubytování v centru Reykjavíku. Procházka po slavné třídě Laugavegur s průvodcem. Večeře formou islandského bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací.
 8. den (sobota): Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
  Snídaně v hotelu. Den mnoha možností. V ceně máte buď kompletní program s naším průvodcem pro poznání Reykjavíku, nebo den podle vás. Nabízíme volitelné fakultativní exkurze s možností se jít podívat do kráteru sopky, proletět se vyhlídkovým letem nad Islandem, navštívit poloostrov Snaefellsnes, či se jít potápět mezi kontinenty a nebo jet na exkurzi do nitra ledovce. Ty, co zvolí návštěvu Reykjavíku s naším průvodcem, dopoledne čeká pěší prohlídka hlavního města, která bude zahrnovat kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Rá?hús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Odpoledne individuální volno na maximální vyžití na poznání nejsevernějšího hlavního města. Čekají vás zajímavá muzea, fascinující galerie, nákupy, termální bazény či vyhřívaná pláž. Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si užijeme skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je volitelný a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.
 9. den (neděle): Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
  Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu Českých aerolinií v 00.40. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3 hodiny 45 minut. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 06.25.

 

ledovcová laguna Fjallsarlon
vodopád Seljalandsfoss
Pozorování velryb na severu Islandu

Kontaktujte nás