OKRUŽNÍ CESTA ISLANDEM PO VLASTNÍ OSE, letecky

Vodopád Seljalandsfoss, za kterým lze projít
Ledovcová laguna Fjallsarlon

8 DENNÍ ZÁJEZD NA ISLAND, AUTEM PO VLASTNÍ OSE

POZNÁVACÍ OKRUH ISLANDEM 

Užijte si fascinující Island s naší jedinečnou nabídkou po vlastní ose v pronajatým vozem vašeho výběru: velký okruh Islandem, letecká doprava přímým letem z Prahy, výborně hodnocené hotely ve skvělých lokalitách s vlastním sociálním zařízením a bohatou snídaní, detailní itinerář na míru. Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů na zájezdy na Island, letos pořádáme i zájezdy, které jsou individuální: „Island bez kompromisů autem", a to v měsíci od dubna do října, kdy je příroda v plné kráse a na Islandu jsou dlouhé dny a krátké noci. Představujeme vám dovolenou vašich snů: letecká doprava z Prahy do Keflavíku, 7 nocí v předem známých kvalitních hotelech (žádné školy a koleje, jak je bohužel u některých konkurenčních zájezdů běžné), ubytování v samém srdci Reykjavíku a nejlepších lokalitách kolem ostrova, návštěva nejkrásnějších míst Islandu dle předem sestaveného detailního itineráře, poloostrov Reykjanes, kde se nachází slavné geotermální lázně Modrá laguna, Zlatý okruh s top zajímavostmi, jižní pobřeží s nádhernými plážemi a útesy. 62 metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se můžete projít a jeho skrytý bratr - vodopád v jeskyni, východní fjordy, magické jezero Mývatn, sopka Krafla, ledovcová laguna Jökulsarlón, město velryb Húsavík, perla severu Akureyri, nejsilnější vodopád Evropy Dettifoss a mnohem více. V ceně je i informativní schůzka před odletem, mapa Islandu a praktický dárek na cestu. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by s vámi sdíleli jeho krásy a taje.

Trasa zájezdu:  Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy – národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku – magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Perla severu Akureyri – drnové domky Glaumbaer – (poloostrov Snaefellsness) – západní Island – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes

V CENĚ ZÁJEZDU

DATUM:  duben až říjen  8 dní / 7 nocí
• Předpokládaní odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50
• Předpokládaný přílet: Keflavík 04:00 - Praha 06:25

letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, 7x nocleh v kvalitních prověřených hotelech kategorie 3*, vždy se sociálním zařízením na pokoji a bohatou snídaní ve formě islandského bufetu, 8 dní pronájmu vozidla kategorie A (economy) s nelimitovanými kilometry a pojištěním CDW, navigace GPS, vstup do zemětřesného domečku se simulací opravdového zemětřesení, krátké promítání o sopečné erupci a lávě v kině, vstup do lázní Modré laguny, dále itinerář na míru s mapou, praktickým dárkem na cestu a informativní schůzka před odletem.

CENA CELKEM ZA OSOBU:  viz rezervační tabulka níže (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, extra pojištění k pronájmu vozidla, volitelné exkurze a vstupy, obědy a večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje". Příplatky: výlet na velryby, exkurze na lodi v laguně Jökulsárlón a muzea (kromě zmíněných vstupů v ceně). Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje".

Upozornění: Smlouva o zájezdu je na vyžádání a zpětné potvrzení. Let na pravidelné lince. Cena zájezdu je platná v případě dostupnosti letenek v optimální knihovací třídě. Může se stát, že letenky v této třídě nebudou již k dispozici a bude nabídnuta upravená cena.

Kategorie vozidel:
Kategorie A (v ceně zájezdu): menší auto typu Hyundai i10 nebo podobné
Kategorie B: střední auto typu Renault Megane nebo podobné
Kategorie S: středně velké auto typu Renault Megane Estate nebo podobné
Kategorie N: velké auto SUV typu Nissan Quashqai, Subaru Forester nebo podobné
Kategorie F: střední auto 4x4 typu Dacia Duster nebo podobné
Kategorie G: středně velké auto 4x4 typu Suzuki Vitara nebo podobné
Kategorie I: velké auto 4x4 typu Toyota Land Cruiser

 • Kategorie vozidla B,S,N,F,G,I lze vybrat v rezervační tabulce za příplatek.

PROGRAM ZÁJEZDU

 1. den: Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
  Přímý let z Prahy na Island s Českými aerolinkami. Noční přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku. Vyzvednutí vašeho vozidla, přejezd do Reykjavíku a ubytování v hlavním městě.

 2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss)
  Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Také si budete moci vyfotit sluneční loď Sólfar, která ztvárňuje bájnou loď Vikingů. Dále můžete pokračovat  ke krásné vyhlídkové budově Perlan, z níž je vidět skoro celý Reykjavík. Pak již začíná krásný výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu. Uvidíte Národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáte slavný velký Geysir, který dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlící horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6–9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád" Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do vašeho hotelu navštívíte také krásný vulkanický kráter Kerid starý 6 500 let. Ubytování v pěkném a kvalitním hotelu v Hveragerdi s termálním bazénem a jacuzzi.

 3. den: Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
  Snídaně v hotelu. Hned po ránu budete mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijete simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Třetí den věnujete přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss za jehož vodní stěnou projdete a můžete jej tak obdivovat ze všech úhlů. Dále podél útesu je ukrytý vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíte na promítání o nechvalně slavné sopce Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezesporu také městečko Vík, které je samo o sobě fotogenickým skvostem. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Dále přejedete přes obrovské lávové pole Skeidarársandur a dostaneme se až do blízkosti největšího evropského ledovce Vatnajökull, kde strávíze noc. Noc v country hotelu v blízkosti národního parku Skaftafell–Vatnajökull.

 4. den: Národní Park Skaftafell – ledovec Vatnajökull – laguna Jökulsárlón – fjordy
  Snídaně v hotelu. Národní park Skaftafell je velmi oblíbeným – jak mezi turisty, tak i Islanďany. Zde budete mít možnost se pokochat pohledem na největší ledovec Evropy Vatnajökull, realizovat trekking k černému vodopádu Svartifoss nebo se zúčastnit exkurze na ledovec s mačkami (rezervace nutná předem).  Odpoledne vám vyrazí dech pohled na ledovcovou lagunu Jökulsárlón, kterou někteří z vás znají z filmu James Bond – Dnes neumírej. Tento ledovcový unikát je možné si prohlédnout ze břehu nebo ze speciálně upravených obojživelných lodí (rezervace nutná předem). Poté přejedete po útesech jihovýchodních fjordů a budete míjet malá rybářská osídlení, typická pro tuto oblast. U fjordu Stödvarfjördur můžete  navštívit vyhlášené muzeum minerálů Petra. Poté budete pokračovat směrem na sever. Ubytování v krásném romantickém hotelu ve městě Egilsstadir.

 5. den: Národní park Jökulsárgljúfur – Dettifoss – kaňon Ásbyrgi – velryby v Húsavíku
  Snídaně v hotelu. Pátý den vás čekají úchvatné památky severu. Nádherný kaňon Jökulsárdalur, přejezd přes starou scénickou cestu Mödrudalur a zastávka na tradiční islandské stejnojmenné farmě. Pokud budete mít štěstí, uvidíte i polární lišku. Dále pokračujete přes národní park Jökulsárgljúfur, kde se pokocháte pohledem na nejsilnější vodopád Evropy – mohutný Dettifoss. Odpoledne zastavíte u zajímavé přírodní formace Ásbyrgi, které se říká „Kaňon bohů". Přejezd na poloostrov Tjörnes, kde je hojnost islandského ptactva včetně roztomilých papuchálků. Příjezd do romantického Húsavíku, kde se naskytuje možnost exkurze na pozorování velryb (rezervace se doporučuje předem). S trochou štěstí máte možnost poznat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata a ptactvo žijící v zálivu Skjálfandi. Ne nadarmo se Húsavíku přezdívá „Hlavní město velryb" – je totiž jedním z nejlepších míst pro pozorování těchto živočichů. Noc v hotelu v oblasti jezera Mývatn – Húsavík.

 6. den: Magické jezero Mývatn – sopka Krafla – Gódafoss – Perla severu Akureyri
  Snídaně v hotelu. Návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí. Začněte s procházkou po sopečné oblasti vulkánu Krafla–Leirhnjúkur. Krafla je velký vulkanický komplex s 10kilometrovou kalderou, který vznikl již před 100 000 lety. Sopka byla aktivní naposledy v roce 1984, ale doposud je zde vidět doutnající povrch, protože horká láva je jen 2 kilometry pod povrchem. Dále navštívíte obrovský kráter Vítí a prohlédnete si termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Na břehu jezera Mývatn nevynechejte ani lávové městečko Dimmuborgir, pseudokrátery ve Skútustadiru a také se pokochejte výhledem na kráter Hverfjall. Poté již zamíříte směrem ke krásnému vodopádu bohů s islandským názvem Godafoss. K večeru dorazíte do města Akureyri, které Islanďané právem přezdívají „Perla severu". Ubytování v oblasti severního Islandu.

 7. den: Drnové domky Glaumbaer – poloostrov Snaefellsness – západní Island
  Po snídani v hotelu vyrazíte přes impozantní hory do oblasti Skagafjördur, známé tradičním chovem islandských koní. Během cesty na severo-západ můžete navštívit zajímavé folklorní muzeum v duchu skanzenu jménem Glaumbaer. Zde uvidíte tradiční drnovou architekturu s travnatými střechami. Dále budete pokračovat směrem na západ a navštívit tajuplný poloostrov Snaefellsness, kde se nachází slavný ledovec Sneafellsjokull. Právě v této oblasti našel slavný Jules Verne "Cestu do Středozemě". V západní části Islandu také stojí za návštěvu starobylý příbytek s bazénem Snorriho Sturlusona a historický kostel v Reykholtu. Dále také krásný vodopád Hraunfossar, který vyvěrá z pod lávového pole, divoký vodopád Barnafoss a nejsilnější horký pramen Islandu, Deildartunguhver (zdroj 180 litrů vroucí vody za vteřinu). Ubytování v hlavním městě, Reykjavíku.
 1. den: Reykjavík - Modrá laguna – Reykjanes - návrat do České republiky
  Snídaně v hotelu. V sobotu doporučujeme  pěší prohlídku hlavního města, kde můžete navštívit kostel Hallgrímskirkja, hlavní náměstí Austurvollur a Ingólfstorg, slavný trh Kólaportid, nejstarší reykjavíckou ulici Adalstraeti, budovu radnice Ráðhús Reykjavíkur a reykjavícký přístav. Také můžete navštívit zajímavá muzea, fascinující galerie, kterými se Reykjavík pyšní a nebo si prostě jen užít nákupy či termální bazény. Pro zájemce je možné zarezervovat za příslušný doplatek fascinující exkurze jako například výlet do sopky, panoramatický let na Islandem, tunel do ledovce, sněžné skútry na ledovci, jízdu na islandských koních, potápění mezi kontinenty a mnoho dalšího. Vaši fascinující cestu zakončíte grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modrá Laguna. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si dopřejete skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině. Poté již budete směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku. Navrácení vozidla na letišti.

  Chvíli po půlnoci odlet z mezinárodního letiště Keflavík. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3,45 hodiny. Přílet do Prahy v brzkých ranní hodinách.

 

Praktické informace
Účastníkům zájezdu doporučujeme s sebou vzít pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty. Doporučujeme vyměnit/vybrat z bankomatu na letišti v Keflavíku alespoň minimální obnos v ISK. Nutno počítat s nájezdem cca. 1.700 km. Cena benzínu na Islandu v létě bývá je cca 45 Kč/litr.

Další informace
Upozorňujeme klienty, že volitelné exkurze a vstupy bude nutné potvrdit s předstihem kvůli vysoké poptávce, která často převyšuje danou nabídku. Berte v potaz, že itinerář je pouhým doporučením.

Gejzír Strokkur
Modrá laguna na Islandu
Ledovcová laguna Jokulsarlon
Vodopád Gullfoss, Zlatý okruh
Hotel s termálním brzénem
Kategorie vozidel

KONTAKTUJTE NÁS:

KOUPIT ZÁJEZD: