ISLAND ,,OSTROV OHNĚ A LEDU"

Gejzír Strokkur

6 DENNÍ ZÁJEZD NA ISLAND

ISLAND ,,OSTROV OHNĚ A LEDU"

Pro velký úspěch a skvělý ohlas z řad našich klientů na destinaci Island pořádáme pro rok 2020 další zájezdy. Během 6 denního zájezdu na Island v květnu poznáte slavné gejzíry, uchvátí vás dech beroucí “Zlatý vodopád” Gullfoss a projdete se ve zlomu dvou litosférických desek, kde získáte certifikaci o překročení dvou kontinentů.  Ukážeme vám islandský ledovec Mýrdalsjokull, černé vulkanické pláže, zkamenělé troly Reynisdrangar a s trochou štěstí i papuchálky na útesech Dyrhóleay. Pro akční cestovatele se nabízí úžasné volitelné exkurze jako sestup do magmatického kráteru vyhaslé sopky Thriukagígur, pozorování velryb nebo exkurze do ledovcové jeskyně. Představujeme vám kompletní dovolenou za dobrou cenu se skvělou průvodkyní. Pro maximální komfort je v ceně letecká doprava z Prahy přímým letem (odbavené zavazadlo 23 Kg plus 8 Kg příruční zavazadlo), ubytování v samém srdci Reykjavíku v prověřeném hotelu Fosshotel Baron 3* s bufetovými snídaněmi a také s večeří ve vyhlášené Reykjavícké restauraci pro degustaci nejlepších islandských pokrmů. Program s profesionální českou průvodkyní, Zlatý okruh, Modrá Laguna, zemětřesný domeček (prožijete simulaci zemětřesení), 62 metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se projdeme, skrytý vodopád v jeskyni a mnoho dalších zajímavostí. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje. Před odletem je v ceně informativní schůzka v Praze, kde získáte důležité informace pro přípravu vaší dovolené a také mapy Islandu a Reykjavíku.

Trasa zájezdu:  Keflavík – Reykjavík - Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss a termály Secret lagoon – tajné laguny) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Dyrhólaey - Vík – Reykjavík – Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře – Modrá laguna – Reykjanes – Keflavík.

V CENĚ ZÁJEZDU

DATUM:  7.5. – 12.5.2020,  6 dní / 4 noci
• Odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50
• Přílet: Keflavík 00:40 - Praha 6:25

letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3* (sociální zařízení na pokoji), 4× islandská bufetová snídaně, 1× večeře formou bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci, vstup do termální laguny Secret Lagoon, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, vstup na vyhlídku budovy Perlan, Centrum lávy s promítáním, služby česky mluvícího průvodce, praktický dárek na cestu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

CENA CELKEM ZA OSOBU:  33 690 Kč *  (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

*  POSLEDNÍCH 5 VOLNÝCH MÍST NA VYŽÁDÁNÍ

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Volitelné exkurze: fakultativní výlety je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb na Islandu. Zájezd byl kalkulován 7.8.2019. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné).
Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

PROGRAM ZÁJEZDU

 1. den: Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
  Přímý let z Prahy na Island s ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu přímo v centru Reykjavíku, ubytování a nocleh.
 2. den: Zlatý okruh (Thingvellir, Geysiru, Gullfoss a laguna Secret lagoon)
  Snídaně v hotelu. Pak nás již čeká výlet na slavný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům. Uvidíme chrlit vysoce aktivní gejzír Strokkur (někdy až do výšky až 35 metrů). Jen o kousek dál se nachází obrovský „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Abychom den zakončili příjemně a relaxačně, čeká nás koupel v termální tajemné laguně Secret Lagoon ve Flúðiru. Večeře v centru města formou islandského bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci. Ubytování v centru Reykjavíku jako předešlou noc.
 3. den: Jižní pobřeží Islandu – vodopády – ledovce a sopky
  Snídaně v hotelu. Třetí den budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Na jižním pobřeží se budeme věnovat přírodním krásám jako jsou fascinující vodopády, neobyčejné černé pláže, tajuplné sopky a obrovské ledovce. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme. Dále podél útesu můžete vstoupit do magické jeskyně, kde objevíte další nádherný vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme v muzeu na promítání o blízkých slavných sopkách jako například Eyjafjallajökull. Dál východně uvidíme impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Následně budeme pokračovat do malebného městečka Vík. Pláže u Víku jsou často hodnoceny jako nejkrásnější na světě. A pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně se budeme vracet směrem do Reykjavíku. Po cestě navštívíme slavnou čedičovou pláž s krásnými oblázky a útesy Dyrhóley, kde sídlí mnoho druhů islandského ptactva. Prohlídka folklórního muzea Skógar, kde uvidíme tradiční drnovou architekturu s travnatými drnovými střechami. Následně návrat do Reykjavíku a noc v centru hlavního města. 
 4. den: Hlavní město Reykjavík – Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře
  Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Také si budete moci vyfotit sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů. Uvidíte slavnou budovu Harpa, dominantu Reykjavíku kostel Hallgrímskirkja, budovu Parlamentu a další hlavní atrakce města. Odpoledne nás čeká příjemná procházka na slavný kopec Óskjuhlíð, kde se nachází muzeum islandských vjemů Perlan. Zde navštívíte ledovou jeskyni a užijete si show polárních září. Z vyhlídkové terasy Perlanu pak uvidíte hlavní město Islandu jako na dlani. Ubytování jako předešlou noc v centru Reykjavíku.
 5. den: Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
  Snídaně v hotelu. Den podle vás, kde si můžete užít volno po svém na maximální vyžití a poznání nejsevernějšího hlavního města. Navštivte zajímavá muzea, fascinující galerie, nebo si užijte nákupy a termální bazény. Nabízíme také fakultativní exkurze jako například pozorování velryb, exkurze do sopky či do nitra ledovce, výlet na poloostrov Snaefellsnes, panoramatické lety nad Islandem, projížďka na islandských koních nebo exkurze do vnitrozemí. Naši fascinující cestu na Islandu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází geotermální přírodní lázně Modrá Laguna. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou, ale i svými léčivými účinky. Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je jako volitelná exkurze a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.
 6. den: Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
  Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu ČSA v 00.40 hod. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3.45 hod. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 6.25 hod.
Vodopád Skogafoss na jižním pobřeží Islandu
Exkurze na velryby
Islandské drnové domky
Černá pláž s útesy Dyrholaey
Koupel v geotermálních lázní Modrá laguna
Černá pláž u města Vík

Kontaktujte nás