ISLAND NA VELIKONOCE

Gejzír Strokkur na Islandu
Gejzír Strokkur na Islandu

6 denní zájezd na Island

ISLAND NA VELIKONOCE

Chcete prožít Velikonoce netradičně? Pojeďte s nám na Velikonoce na Island. Během tohoto 6 denního zájezdu na poznáte slavné gejzíry Strokkur a Geysir, uchvátí vás nejkrásnější “Zlatý vodopád” Gullfoss, projdete se ve zlomu dvou litosférických desek, uvidíte islandský ledovec Mýrdalsjokull, černé vulkanické pláže a trolí útesy. S trochou štěstí uvidíte i polární záře, které se na Islandu ještě během dubna objevují. Čeká vás komfortní zájezd se skvělými službami: letecká doprava z Prahy přímým letem ČSA – Smart Wings, ubytování pěkném hotelu Fosshotel Baron*** v samém srdci Reykjavíku, program s profesionální českou průvodkyní, Zlatý okruh, Modrá Laguna, zemětřesný domeček (prožijete simulaci zemětřesení), 62 metrový vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se projdeme, skrytý vodopád v jeskyni a mnoho dalších zajímavostí. Získáte  certifikát o překročení dvou kontinentů a poznáte magickou islandskou přírodu. Cestujte s lidmi, kteří si Island zamilovali jako svůj druhý domov a rádi by vám ukázali jeho krásy a taje. Před odletem je v ceně informativní schůzka v Praze, kde získáte důležité informace pro přípravu vaší dovolené a také mapy Islandu a Reykjavíku.

Trasa zájezdu: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss a termály Secret lagoon – tajné laguny) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík – Reykjavík – Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře – Modrá laguna – Reykjanes

 

V CENĚ ZÁJEZDU

DATUM: 9.4. – 13.4.2020,  6 dní / 4 noci
• Odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50
• Přílet: Keflavík 00:40 - Praha 6:25

Letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3* (sociální zařízení na pokoji), 4× islandská bufetová snídaně, 1× večeře formou islandského bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci, vstup do termální laguny Secret Lagoon, vstup do zemětřesného domečku, vstup na kráter Kerid, prohlídka a vstup do folklórního muzea – skanzenu Skógar, vstup na vyhlídku budovy Perlan, Centrum lávy s promítáním, služby česky mluvícího průvodce, praktický dárek na cestu, speciální certifikát o překročení dvou kontinentů.

CENA CELKEM ZA OSOBU: 33 090 Kč*  (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

*  VYPRODÁNO, VOLNÁ MÍSTA NA VYŽÁDÁNÍ!

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Volitelné exkurze: fakultativní výlety je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb na Islandu. Zájezd byl kalkulován 7.8.2019. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU 

 1. den: Přílet na Island – nejsevernější hlavní město Reykjavík
  Přímý let z Prahy na Island s ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu přímo v centru Reykjavíku, ubytování a nocleh.
 2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss a termály Secret lagoon – tajné laguny)
  Snídaně v hotelu. Pak nás již čeká výlet na úchvatný Zlatý okruh (Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930, a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále oblast gejzírů v údolí Haukadalur, kde zblízka poznáme slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem dalším gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6–9 minut. Jen o kousek dál se nachází dech beroucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších na naší planetě. Po cestě do našeho hotelu navštívíme také krásný, 6500 let starý, vulkanický kráter Kerid. Abychom den zakončili příjemně a relaxačně, čeká nás koupel v termální tajemné laguně Secret Lagoon. Večeře v centru města formou islandského bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauaraci. Ubytování v centru Reykjavíku jako předešlou noc.
 3. den (pondělí): Jižní pobřeží Islandu – vodopády, sopky a ledovce – Vík
  Snídaně v hotelu. Třetí den budeme mít neobyčejnou možnost zažít bezpečné zemětřesení. V zemětřesném domečku prožijeme simulaci zemětřesení, které se přesně takto událo. Na jižním pobřeží se budeme věnovat přírodním krásám jako jsou fascinující vodopády, neobyčejné černé pláže, tajuplné sopky a obrovské ledovce. První zastávkou bude nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdeme. Dále podél útesu můžete vstoupit do magické jeskyně, kde objevíte další nádherný vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíme v muzeu na promítání o blízkých slavných sopkách jako například Eyjafjallajökull. Dál východně uvidíme impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Následně budeme pokračovat do malebného městečka Vík. Pláže u Víku jsou často hodnoceny jako nejkrásnější na světě. A pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Následně se budeme vracet směrem do Reykjavíku. Po cestě navštívíme slavnou čedičovou pláž s krásnými oblázky a útesy Dyrhóley, kde sídlí mnoho druhů islandského ptactva. Prohlídka folklórního muzea Skógar, kde uvidíme tradiční islandskou architekturu s travnatými drnovými střechami. Následně návrat do Reykjavíku a noc v centru hlavního města. V dubnu a v září možnost volitelné exkurze za pozorováním polárních září.
 4. den: Reykjavík –Muzeum Perlan s ledovou jeskyní a polární záře
  Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města s průvodcem. Zastávka u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Také si budete moci vyfotit sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů. Uvidíte slavnou budovu Harpa, dominantu Reykjavíku kostel Hallgrímskirkja, budovu Parlamentu a další hlavní atrakce města. Odpoledne nás čeká příjemná procházka na slavný kopec Óskjuhlí, kde se nachází muzeum islandských vjemů Perlan. Zde navštívíte ledovou jeskyni a užijete si show polárních září. Z vyhlídkové terasy Perlanu pak uvidíte Reykjavík jako na dlani. Noc v centru hlavního města jako předešlou noc.
 5. den: Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes
  Snídaně v hotelu. Den mnoha možností, můžete si užít volno po svém na maximální vyžití a poznání nejsevernějšího hlavního města. Navštivte zajímavá muzea, fascinující galerie, nebo si užijte nákupy a termální bazény. Další možností jsou fakultativní exkurze jako například pozorování velryb, exkurze do sopky či do nitra ledovce, poloostrov Snaefellsnes, panoramatické lety nad Islandem, projížďka na islandských koních nebo exkurze do vnitrozemí. V dubnových a zářijových termínech je možnost volitelné exkurze na pozorování polárních září s lokálním průvodcem (dle klimatických podmínek). Naši fascinující cestu zakončíme grandiózně na vulkanickém poloostrově Reykjanes, kde se nachází světoznámé přírodní lázně Modré Laguny. Tento neobyčejný skvost uprostřed lávových polí (islandsky Bláa Lónid) je mistrovským dílem člověka a přírody, známým nejen svou krásou ale i svými léčivými účinky. Zde si můžete užít skvělou relaxační koupel v pozoruhodné krajině (vstup do lázní je jako volitelná exkurze a je nutné ho rezervovat a zaplatit s předstihem). Poté již budeme směřovat na mezinárodní letiště v Keflavíku, odkud poletíme přímým letem zpět České republiky.
 6. den: Keflavík Island – návrat do České republiky
  Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu ČSA v 00.40 hod. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy má předpokládanou dobu letu cca 3.45 hod. Plánovaný přílet do Prahy v neděli ráno v 6.25 hod.

 

Polární záře na Islandu
Černá pláž s útesy Dyrholaey
Islandské domky s drnovými střechami
Polární záře na Islandu
Vodopád Skogafoss na jižním pobřeží Islandu
Islandské domky s drnovými střechami

Kontaktujte nás