LETECKÝ ZÁJEZD S LOKÁLNÍM PRŮVODCEM, ZIMA 2019-2020

Gejzír Stokkur na Zlatém okruhu
Černá pláž na jižním pobřeží Islandu

6 DENNÍ ZÁJEZD NA ISLAND LETECKY

POZNÁVACÍ EXKURZE Z REYKJAVÍKU 

Připravili jsme si pro vás nové individuální zájezdy na zimu 2019-2020, tentokrát včetně letu z Prahy na Island a zpět! Během 6 denního zájezdu budete ubytováni v centru hlavního města Reykjavík a budete mít možnost navštívit ty nejzajímavější místa, které Island nabízí. Po cestě "Zlatého okruhu" na vlastní oči uvidíte slavný chrlící gejzír, uchvátí vás dech beroucí Zlatý vodopád zvaný Gullfoss a projdete se ve zlomu dvou litosférických desek.  Budete mít možnost se podívat na černé vulkanické pláže, uvidíte zkamenělé troly Reynisdrangar a s trochou štěstí i papuchálky na útesech Dyrhóleay. Objevíte skrytý vodopád v jeskyni, dokonce za jedním vodopádem i projdete. Podíváte se i na druhou stranu od hlavního města na západní pobřeží Islandu, poloostrov Snaefellsness. Vykoupete se v termálních lázních Modrá laguna. No a co by to bylo za zimní zájezd na Island, kdybyste se nevydali po stopách polární záře? Při trošku štěstí uvidíte tento unikátní přírodní jev, který je rozhodně jedinečným zážitkem, který si můžete z Islandu přivést.

Představujeme vám zážitkovou dovolenou za dobrou cenu. Pro maximální komfort je v ceně letecká doprava z Prahy přímým letem (odbavené zavazadlo 23 Kg plus 8 Kg příruční zavazadlo), ubytování v centru Reykjavíku v hotelu 3-4* s bufetovými snídaněmi a také s večeří ve vyhlášené Reykjavícké restauraci pro degustaci nejlepších islandských specialit. 
Před odletem je v ceně informativní schůzka v Praze, kde získáte důležité informace pro přípravu vaší dovolené a také mapy Islandu a Reykjavíku.

Trasa zájezdu:  Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík - poloostrov Snaefellsness – západní Island – Reykjavík – Modrá laguna – Reykjanes

V CENĚ ZÁJEZDU

DATUM:  listopad-duben  6 dní / 4 noci
• Odlet: Praha 18:05 - Keflavík 22:35
• Přílet: Keflavík 04:25 - Praha 10:40

letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla (s krátkou 45 min zastávkou v Kodani), zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním autobusem, 4× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3-4* (sociální zařízení na pokoji), 4× islandská bufetová snídaně, 1× večeře formou islandského bufetu ve vyhlášené reykjavícké restauraci, vstup do muzea Perlan s show polárních září, koupání ve slavných geotermálních lázních Blue lagoon, prohlídka hlavního města autobusem Hop-in Hop-off s audio-guidem v angličtině, exkurze na polární záře s lokálním průvodcem v angličtině, exkurze na Zlatý okruh a na Jižní pobřeží s lokálním průvodcem a s audio-guidem (v angličtině, němčině,  francouzštině,...) praktický dárek na cestu.

CENA CELKEM ZA OSOBU:  xxx Kč (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 599 Kč/pobyt/dospělá osoba a 349 Kč pobyt/dítě, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Volitelné exkurze: další možné exkurze a výlety (jako např. exkurze na pozorování velryb) je nutné objednat předem a jsou závislé na dostupnosti. Vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb na Islandu. Zájezd byl kalkulován 19.9.2019. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny. Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). 
Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

PROGRAM ZÁJEZDU

 1. den: Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
  Noční přílet z Prahy na Island s leteckou společností ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu v centru hlavního města Reykjavík, ubytování a nocleh.
 2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, gejzíry, Zlatý vodopád Gullfoss) a Skrytá laguna
  Po snídani vás již čeká celodenní výlet na úchvatný Zlatý okruh (známý Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále termální oblast gejzírů, kde zblízka uvidíte slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů na naší planetě. Po okruhu Golden Circle vás bude čekat zasloužený odpočinek v termální skryté laguně "Secret lagoon". Návrat do hotelu v Reykjavíku.
 3. den: Reykjavík, koupání v termálních lázních Blue Lagoon a výlet na polární záře
  Snídaně v hotelu. Následně vás čeká prohlídka Reykjavíku. Poznávací autobus s audio-průvodcem vás proveze po hlavním městě s výkladem v angličtině, francouzštině, němčině, španělštině nebo podobným světovým jazyce. Zastavíme se u slavné budovy Hofdi, kde byla ukončena Studená válka. Navštívíme i krásnou sluneční loď Sólfar, ztvárňující bájnou loď Vikingů a známou reykjavíckou přímořskou promenádu, které korunuje koncertní síň Harpa. Podíváte se do úžasného zážitkového muzea Perlan, budete mít možnost se prozkoumat uměle vytvořenou jeskyni, uvidíte fantastickou show s polárními zářemi a dozvíte se spoustu zajímavostí o tajemném Islandu. Odpoledne se zase vykoupete. Tentokrát ve slavné Modré laguně. Zde zažijeme neobyčejný zážitek z hýčkání a relaxu, který geotermální lázně nabízí. Den zakončíte "lovem" polárních září. Vydáte se na místa, kde se nejčastěji objevují, po cestě vám průvodce v angličtině vysvětlí zajímavosti tohoto neuvěřitelného přírodního jevu. Tento den si navíc můžete připlatit exkurzi na pozorování velryb a vidět tak na vlastní oči největší savce naší planet.
 4. den: Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
  Snídaně v hotelu. Čtvrtý den budete věnovat přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. Jako první vodní velikán vás čeká nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdete a budete tak mít možnost pořídit neobyčejné fotografie. Dále podél útesu vám průvodce ukáže úchvatný skrytý vodopád v jeskyni, vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíte před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezpochyby také městečko Vík. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě, pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Návrat do hotelu v Reykjavíku.
 5. den: Poloostrov Snaefellsness – západní Island
  Hned brzy ráno, po snídani, vyrazíte prozkoumat západní pobřeží Islandu, poloostrov zvaný Snaefellsness. Navštívíme černé písečné pláže, ptačí útesy, velkolepé hory a sopečné krátery. Nechte se okouzlit působivou pohádkovou krajinou. Mezi místa, kde se s lokálním průvodcem zastavíte, patří malebná rybářská vesnice Arnarstapi, stará rybářská vesnice Hellnar, pláž Djúpalónssandur, kultovní hora Kirkjufell no a samozřejmě i sopka a ledovec Snæfellsjökull. Noto místo mnozí považují za jedno z míst, kde se uvolňuje nejvíce energie na naší planetě. Právě proto se sem často pořádají různé poutě, lidé se sem každoročně vrací. Na večeři se poslední den opravdu můžete těšit! Spokojený bude každý, čeká vás večeře formou bohatého islandského bufetu v jedné z vyhlášených reykjavíckých restaurací. Noční přejezd na letiště.
  *Zavazadla si budete moc nechat na recepci v hotelu až do odjezdu na letiště.
  *Na poslední den, před odletem do Prahy, lze zajistit ještě jednu noc v hotelu. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.
 6. den: Mezinárodní letiště Keflavík – návrat do České republiky
  Transfer na letiště. Odlet z mezinárodního letiště dle předpokládaného letového řádu Českých aerolinií v 04.25. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy s technickou přestávkou 45 min v Kodani. Plánovaný přílet do Prahy ráno v 10:40.
Vodopád Seljalandsfoss
Islandské speciality v Reykjavíku
Vstup do Modré laguny na Islandu
Hlavní město Islandu Reykjavík
Vodopád Skogafoss na jižním pobřeží Islandu
Vodopád Seljalandsfoss

Kontaktujte nás