LETECKÝ ZÁJEZD S LOKÁLNÍM PRŮVODCEM, ZIMA 2020

Chrlící gejzír ve Zlatém okruhu na Islandu
černá pláž na jižním pobřeží Islandu

4 DENNÍ ZÁJEZD NA ISLAND LETECKY

POZNÁVACÍ EXKURZE Z REYKJAVÍKU 

Připravili jsme si pro vás nové individuální zájezdy na zimu 2020, tentokrát včetně letu z Prahy na Island a zpět! Tento balíček jak dělaný pro ty, kteří mají pouze pár dní dovolené, ale přesto by si chtěli užít Island na plno a vidět ty nejkrásnější místa Islandu... I za necelé 4 dny se to dá stihnout ;)! Během 4 denního zájezdu budete ubytováni v centru hlavního města Reykjavík a budete mít možnost navštívit ty nejzajímavější místa, které Island nabízí. Po cestě "Zlatého okruhu" na vlastní oči uvidíte slavný chrlící gejzír, uchvátí vás dech beroucí Zlatý vodopád zvaný Gullfoss a projdete se ve zlomu dvou litosférických desek.  Budete mít možnost se podívat na černé vulkanické pláže, uvidíte zkamenělé troly Reynisdrangar a s trochou štěstí i papuchálky na útesech Dyrhóleay. Objevíte skrytý vodopád v jeskyni, dokonce za jedním vodopádem i projdete. No a co by to bylo za zimní zájezd na Island, kdybyste se nevydali hledat polární záře? Při trošku štěstí uvidíte tento unikátní přírodní jev, který je rozhodně jedinečným zážitkem, který si můžete z Islandu odvést.

Představujeme vám krátkou, ale přesto velice obsáhlou zážitkovou dovolenou za dobrou cenu. Pro maximální komfort je v ceně letecká doprava z Prahy přímým letem (odbavené zavazadlo 23 Kg plus 8 Kg příruční zavazadlo), ubytování v centru Reykjavíku v hotelu 3-4* s bufetovými snídaněmi.
Před odletem je v ceně informativní schůzka v Praze, kde získáte důležité informace pro přípravu vaší dovolené a také mapy Islandu a Reykjavíku.

Trasa zájezdu:  Reykjavík – Zlatý okruh (národní park Thingvellir, termální oblast Geysiru, Zlatý vodopád Gullfoss) – jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík -  Reykjanes

V CENĚ ZÁJEZDU

DATUM:  duben a říjen (v závislosti na leteckém řádu) 4 dny / 2 noci
• Předpokládaní odlet: Praha 21:55 - Keflavík 23:50
• Předpokládaný přílet: Keflavík 04:00 - Praha 06:25

letecká doprava Praha – Island – Praha s ČSA včetně všech poplatků a zavazadla, zákonné pojištění CK, návštěva Islandu dle itineráře, transfery kvalitním autobusem, 2× nocleh v komfortním hotelu kategorie 3-4* (sociální zařízení na pokoji), 2× islandská bufetová snídaně, exkurze na polární záře s lokálním průvodcem v angličtině, exkurze na Zlatý okruh a na Jižní pobřeží s lokálním průvodcem a s audio-guidem (v angličtině, němčině,  francouzštině,...), informační schůzka před odletem, mapy a praktický dárek na cestu, lokální daň.

CENA CELKEM ZA OSOBU:  viz rezervační tabulka níže (ubytování ve dvoulůžkovém pokoji)

V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní pojištění, volitelné exkurze. Vstupné na přírodní památky, které by bylo případně zavedeno po zveřejnění této nabídky. Obědy, nápoje a nespecifikované večeře. Jakákoliv jiná položka, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Další informace: zájezd lze prodloužit o jeden den strávený v Reykjajvíku. Přidaný den je možno naplno vyžít díky přidané exkurzi na pozorování velryb, návštěvy jedinečného muzea svého druhu s polárními zářemi, vstupu do světoznámých blahodárných termálních lázní Blue Lagoon a dalším možným exkurzím a výletům.

Upozornění: je vyhrazena změna ceny zájezdu z důvodu zvýšení směnného kurzu ISK × EUR nebo zvýšení DPH sazeb na Islandu. Zájezd byl kalkulován 27.2.2020. Změny a drobné odchylky programu zájezdu vyhrazeny.
Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou turistickou obuv a oblečení pro chladnější a vlhčí počasí (džíny nejsou vhodné). 
Pro platby na Islandu lze na většině míst a zcela bez obav používat platební karty.

PROGRAM ZÁJEZDU

 1. den: Přílet na Island – hlavní město Reykjavík
  Noční přelet z Prahy na Island s leteckou společností ČSA. Přistání na mezinárodním letišti v Keflavíku a transfer do moderního hotelu v centru hlavního města Reykjavík, ubytování a nocleh.
 2. den: Zlatý okruh (národní park Thingvellir, gejzíry, Zlatý vodopád Gullfoss) a polární záře
  Hned druhý den vás čeká zlatá perla Islandu. Po snídani vyrazíte na celodenní výlet na úchvatný Zlatý okruh (známý Golden Circle), který tvoří jedny z nejznámějších přírodních památek Islandu: národní park Thigvellir, kde byl založen první demokratický parlament v roce 930 a kde se od sebe oddělují dvě litosférické desky. Dále termální oblast gejzírů, kde zblízka uvidíte slavný velký Geysir, jenž dal jméno všem gejzírům a jeho menšího bratra – Strokkur – chrlícího horkou vodu do výšky až 35 metrů každých 6 až 9 minut. Jen o kousek dál se nachází dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss, který je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů na naší planetě. Po okruhu Golden Circle vás bude čekat ještě dlouhá noc. Den zakončíte "lovem" polárních září. Vydáte se na místa, kde se nejčastěji objevují, po cestě vám průvodce v angličtině vysvětlí zajímavosti tohoto neuvěřitelného přírodního jevu. Návrat do hotelu v Reykjavíku.
 3. den: Jih Islandu – vodopády Skógafoss a Seljalandsfoss – Vík
  Snídaně v hotelu. Třetí den budete věnovat přírodním krásám jižního pobřeží Islandu. Jako první vodopádový velikán vás čeká nádherný vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou projdete a budete tak mít možnost pořídit neobyčejné fotografie. Dále podél útesu vám průvodce ukáže úchvatný skrytý vodopád v jeskyni, vodopád Gljúfrabúi. Poté zastavíte před nechvalně známou sopkou Eyjafjallajökull. Jen o několik kilometrů dál východně se nachází impozantní vodopád Skógafoss, který padá z výšky 65 metrů. Po útesech vedle vodopádu se dá vystoupat až k jeho samotnému vrcholu a projít se kolem divoké řeky Skógá. Mezi přírodní skvosty jihu Islandu patří bezpochyby také městečko Vík. Jeho pláže patří mezi nejkrásnější na světě, pohled na černý písek, vlny Atlantiku a rozeklané zelené hory je nezapomenutelný. Návrat do hotelu v Reykjavíku, noční transfer na letiště.
  *Zavazadla si budete moc nechat na recepci v hotelu až do odjezdu na letiště.
 4. den: Odlet
  Transfer na letiště. Odlet z mezinárodního letiště Keflavík. Přímý let na lince ČSA z Keflavíku do Prahy. 
Vodopád Seljalandsfoss na jižním pobřeží Islandu
Polární pláže na Islandu
Vodopád Gullfoss
Hlavní město Reykjavík
Vodopád Seljalandsfoss
Vodopád Skogafoss

Kontaktujte nás:

Koupit zájezd: