Thorsmork trekking

Poznejte krásné údolí Þórsmörk (Thorsmork) obklopené ledovci a hory.

Budete ohromeni pohledem na tyčící se sopky, ledovce a divoké řeky. Exkurze začíná v Reykjavíku, kde vás vyzvedneme a pojedeme směrem na východ. Cestou budete mít možnost zahlédnout několik malých islandských vesniček. Naše první zastávka bude u fascinujícího vodopádu Seljalandsfoss, který padá z výšky 62 metrů. Seljalandsfoss je jeden z nejkrásnějších islandských vodopádů, který je oblíbený hlavně kvůli tomu, že se za ním dá projít. Rozhodně prožijete skvělý zážitek a pořídíte neobyčejné fotografie z obou stran tohoto vodopádu. Dále budeme míjet ledovcový splaz Gígjökull, kde budete mít možnost vidět některé z účinků známé sopky Eyjafjallajökull a její erupce z roku 2010.

Až dojedeme přímo do „srdce“ nádherného údolí Þórsmörk, vydáme se na náš trek do Fimmvörðuháls. Zde uvidíte dva krátery, Magni a Modi, vytvořené z erupce sopky Eyjafjallajökul. Pohled na velké krátery, lávu, ledovec a hory, které hrají všemi zářivými barvami, je přenádherný! Pokud jste fyzicky aktivní, máte rádi výzvy a milujete přírodu tak si tuto exkurzi nesmíte nechat ujít! Pro údolí Þórsmörk má každé roční období své kouzlo, takže máte jedinečnou příležitost navštívit údolí znovu a znovu a zažít tak nezapomenutelné dobrodružství.

DETAILY EXKURZE THORSMORK TREKKING – KÓD AA-TVH

Upozornění (Disclaimer): Veškeré exkurze v islandské přírodě jsou realizovány na vlastní zodpovědnost účastníka. ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty, jejich vlastní činností či působením přírody. Dodavatel si vyhrazuje právo tuto exkurzi kdykoliv zrušit z bezpečnostních či klimatických důvodů.

Cena exkurze: od 7.000 CZK na osobu

Cena zahrnuje: Transfery z Reykjavíku a zpět, zkušený řidič Super Jeepu, anglicky hovořící průvodce

Odjezdy: v sezóně od dubna do října

Čas odjezdu z Reykjavíku: Buďte připraveni ve svém hotelu v Reykjavíku v 8: 00 hodin ráno. Berte prosím na vědomí, že vyzvednutí může trvat až 30 minut. Vyzvednutí u čerpací stanice N1 v Hvolsvöllur je mezi 9:40 a 10:10 dopoledne.

Délka exkurze: 14 hodin

Minimální věk: 14 let

Obtížnost exkurze: 4 z 5

Velikost skupiny: 5 – 12 osob na jednoho průvodce

Co si s sebou přinést? Teplá venkovní nepromokavá bunda a kalhoty, čepice, rukavice, pohodlné pevné kotníkové boty. Pokud budete chtít zapůjčit turistické boty či nepromokavou bundu s kalhoty, můžete si jej pronajmout za příplatek. 


 

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

NABÍDKA VŠECH EXKURZÍ ISLANDICA, S.R.O.