Fascinující šnorchlování v trhlině Silfra

Šnorchlování na Islandu mezi dvěma litosférickými deskami v trhlině Silfra v národním parku Þingvellir.

V národním parku Þingvellir se nachází zlomový bod mezi dvěma kontinenty (mezi Euroasijskou a Severoamerickou litosférickou deskou). Nejlepším místem na pozorování tohoto jevu je bezpochyby utajená Silfra. Tento zlom je právě v srdci národního parku a táhne se pod obrovským jezerem s křišťálovou vodou s naprosto dokonalou viditelností.

Dostanete veškeré potřebné vybavení a můžete se nechat nadnášet v tomto velmi unikátním prostředí. Silfra je hodnocena jako jedno z deseti nejlepších míst na světě na potápění. Její dokonale uchráněné prostředí nabízí dobrou viditelnost i v hloubce 100 metrů pod hladinou.

 

DETAILY EXKURZE ŠNORCHLOVÁNÍ SILFRA – KÓD AA-ITB

 

Důležité upozornění: klient souhlasí s tím, že zmíněné aktivity jsou prováděny zcela na jeho vlastní zodpovědnost. Klient se musí chovat dle pokynů průvodců. Šnorchlování a potápění přináší podstatná (někdy i nepředvídatelná rizika), klient tedy souhlasí s tím, že bere svou bezpečnost na vlastní odpovědnost.

Veškeré exkurze ve vodě jsou prováděny na vlastní zodpovědnost účastníka. Islandský dodavatel ani ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou odpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty nebo jejich vlastní činností. Účastníci mohou být požádáni o podepsání tohoto písemného prohlášení před uskutečněním výletu.

Cena zahrnuje: potřebné vybavení  ke šnorchlování (suchý neopren),  anglicky hovořícího PADI průvodce, transfer k místu potápění z Národního parku Þingvellir a nebo z hotelu v Reykjavíku za příplatek

Odjezdy: denně – celoročně (exkurze je limitována počtem osob, rezervujte s dostatečným předstihem)

Čas odjezdu z Národního parku Þingvellir:  sraz na parkovišti  před informačním centrem v Thingvelliru minimálně 15 minut před plánovanou hodinou odjezdu  (Information Center at Þingvellir) GPS souřadnice: 64°15’23.508″N 21°6’58.676″W (WGS84).

Čas odjezdu z Reykjavíku:  1,5 hodiny před časem plánované exkurze (tedy například v 8:30 pro exkurzi v 10:00 a v 10:30 pro exkurzi ve 12:00). Vyzvednutí může trvat i cca-20 minut.

Rezervace transferu:  pokud si chcete rezervovat transfery z vašeho hotelu v Reykjavíku v rezervačním formuláři zaškrtněte kolonku Yes, we would like to be picked up.

Délka exkurze: 4 hodiny z Reykjavíku / 2 hodiny z Þingvelliru

Minimální věk: 14 let.

Obtížnost exkurze: 1 z 5 možných (jednoduché, nejsou potřeba předešlé zkušenosti)

Co si s sebou přinést: teplé oblečení formou vrstev cibule, teplé spodní prádlo, funkční oblečení  (ne bavlnu), teplé ponožky, extra oblečení na převlečení v případě, že byste se namočili.


 

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

Nabídka všech exkurzí Islandica, s.r.o.