Rafting a Zlatý okruh

Poznejte slavný Zlatý okruh Islandu a užijte si trochu adrenalinu na ledovcové řece Hvítá.

Zlatý okruh a Rafting na ledovcové řece Hvítá 

Tato exkurze začíná v Reykjavíku, odkud se vydáme na základnu Drumó, Arctic Adventures. S raftováním na ledovcové řece Hvítá (vyslovováno Kvítau) začali již před více než 28 lety. Od té doby se tato exkurze stala nejoblíbenější aktivitou na raftech na Islandu. Řeka Hvítá je krásná a zábavná řeka, která se nachází jen něco přes hodinu jízdy od Reykjavíku a v blízkosti slavného Geysiru . Řeka má perfektně vyváženou kombinaci klidných kaňonů a adrenalinu v podobě vln a peřejí. Během této exkurze proplujete nádherný kaňon Brúarhlöð. Dokonce budete míti i možnost skočit z útesu do ledovcové řeky. Poté se v Drumbó podává oběd.

Po raftech následuje exkurze na slavný islandský Zlatý okruh (Golden Circle). Nejprve navštívíte oblast Geysiru v termální údolí Haukadalur. Zde budete mít možnost pozorovat aktivní gejzír Strokkur, který chrlí do výšky až 35 metrů. Poté následuje krátký přesun autobusem k nádhernému zlatému vodopádu Gullfoss, který spadá ve dvou obrovských skocích do hloubky 32 metrů. Poslední, ale neméně důležitou zastávku Zlatého okruhu bude národní park Þingvellir. Součástí parku je největší islandské jezero, místo kde byl založen první parlament, památka UNESCO, a také se zde nachází zlom dvou litosférických desek.

Pojeďte prožít den plný legrace a užijte si magickou islandskou přírodu na maximum.

DETAILY EXKURZE RAFTING A ZLATÝ OKRUH – KÓD AR-GGS

Poznámka: I přesto, že dodavatel striktně nepožaduje, abyste uměli „plavat“, při raftingu se to doporučuje. Důvodem je menší sklon k panice, jste-li ve vodě. Musíte se celkově cítit ve vodě uvolněně.

Upozornění (Disclaimer):Veškeré exkurze na ledovcových řekách jsou realizovány na vlastní zodpovědnost účastníka. ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty, jejich vlastní činností či působením přírody. Účastníci na těchto exkurzích mohou být požádáni islandským dodavatelem exkurze o podepsání prohlášení, ve kterém stvrzují, že jsou si vědomi možných rizik a nebezpečí při těchto exkurzích, a že tyto aktivity realizují na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Dodavatel si vyhrazuje právu tuto exkurzi kdykoliv zrušit z bezpečnostních důvodů.

Cena exkurze: 4.700 CZK za osobu

Cena zahrnuje: transfery z Reykjavíku a zpět, potřebné vybavení pro rafting, přístup do sprch, anglicky hovořícího průvodce, oběd na základně Drumbó, lokální daň.

Odjezdy: každý den od 15. května do 15. září

Čas odjezdu z Reykjavíku: 08:00 hodin rano (vyzvednutí v hotelech může trvat až 30 minut).

Délka exkurze: 11 hodiny i s transfery

Minimální věk: 11 let na polovinu řeky

Obtížnost exkurze: 2 z 5 možných (snadné).

Velikost skupiny: 10 /20 osob na jednoho průvodce.

Co si s sebou přinést: teplé, lehké oblečení, nejlépe z fleecu, vlny nebo jiných syntetických materiálů, které udržují izolační schopnost při namočení (ne bavlna), teplé ponožky, suché oblečení na převlečení po raftu, plavky, ručník.

Volitelné služby navíc:
• oběd
• Vodotěsný fotoaparát (pronajměte si jednorázový vodotěsný fotoaparát)


 

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

NABÍDKA VŠECH EXKURZÍ ISLANDICA, S.R.O.