Ledovec Mýrdalsjökull a fascinující vodopády

Navštivte ledovec Mýrdalsjökull a nádherné vodopády jižního pobřeží Skógafoss a Seljalandsfoss.

NÁDHERNÉ VODOPÁDY S EXKURZÍ NA LEDOVCOVÝ SPLAZ LEDOVCE MÝRDALSJÖKULL

Vydejte se poznat 4. největší islandský ledovec. Po cestě přes jižní pobřeží Islandu zastavíme u fascinujícího vodopádu Seljalandsfoss, který padá z výšky 62 metrů. Seljalandsfoss je jeden z nejkrásnějších islandských vodopádů, který je oblíbený hlavně kvůli tomu, že se za ním dá projít. Rozhodně prožijete skvělý zážitek a pořídíte neobyčejné fotografie.  Exkurze pokračuje k ledovcovému splazu Sólheimajökull, který je součástí ledovce Mýrdalsjökull. Zde dostanete možnost projít se s mačkami po ledovci, a také si zkusit šplhání po ledu – ledové stěně.

Krásný ledovec Mýrdalsjökull může svým návštěvníkům nabídnout fascinující zmrzlý ledovcový splaz se zajímavým terénem a neustále se měnícím starodávným ledem. Během této exkurze vám zkušený průvodce vysvětlí, jak se led formuje, jak se mění a jak zase mizí. Během exkurze narazíte na trhliny v ledu a uvidíte zajímavé ledové tvary a úkazy.  Také dostanete možnost si vyzkoušet šplhání po ledové stěně.

Dále budeme pokračovat k úchvatným útesům Reynisfjara, kde se projdete po nádherné oblázkové pláži lemované čedičovými útesy. Z této sopečné pláže můžete vidět i slavné trolí útesy Reynisdrangar. Další zastávkou bude nádherný 60 metrový vodopád Skógafoss. Zde můžete vyjít  527 schodů a dostat se až na vrchol tohoto dechberoucího vodopádu. Často se pod ním tvoří i dvojitá fascinující duha, které ještě vylepší úžasný vzhled vodopádu. Návrat zpět do Reykjavíku a transfer do vašeho hotelu.

Výlet na jižní pobřeží a  ledovec Mýrdasjökull z  Reykjavíku


Upozornění (Disclaimer): Veškeré exkurze na ledovcích jsou realizovány na vlastní zodpovědnost účastníka. ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty, jejich vlastní činností či působením přírody. Účastníci na těchto exkurzích mohou být požádáni islandským dodavatelem o podepsání prohlášení, ve kterém stvrzují, že jsou si vědomi možných rizik a nebezpečí při těchto exkurzích, a že tyto aktivity realizují na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Dodavatel si vyhrazuje právo tuto exkurzi kdykoliv zrušit z bezpečnostních či klimatických důvodů. Exkurze ledovec a vodopády má referenční kód_ AA-GVAW.

Odjezdy: každý den z Reykjavíku (dle dostupnosti a klimatických podmínek)

Čas odjezdu z Reykjavíku: dle rezervační tabulky (možnost si zvolit čas odjezdu a vyzvednutí v hotelu)

Trvání exkurze: 12 hodin i s transferem y Reykjavíku.

Cena zahrnuje: exkurzi na ledovec z Reykjaviku ( ledovcový splaz Sólheimajökull) , návštěva vodopádů Seljalandsfoss, Skógafoss a nádherných útesů Reynisfjara, anglicky mluvícího průvodce, transfery, lokální daň.

Obtížnost exkurze: 2 z 5 možných (jednoduché, nejsou potřeba předešlé zkušenosti)

Minimální věk: 10 let.

Co si s sebou přinést: teplé oblečení formou vrstev cibule, pevné kotníkové boty, rukavice, čepici, fotoaparát, sluneční brýle, opalovací krém


 

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

Nabídka všech exkurzí Islandica, s.r.o.