Exkurze na ledovec Langjökull a gejzíry

Exkurze se Super Jeepy na slavný Zlatý okruh a na druhý islandský ledovec Langjökull na skútrech.

Chcete se projet na sněžném skútru po islandském ledovci a navštívit světoznámý Geysir? Využijte této jedinečné příležitosti. Rezervujte si tuto celodenní exkurzi z Reykjavíku, přičemž navštívíte druhý největší islandský ledovec, Langjökull. Tato exkurze začíná z Reykjavíku, kde vás vyzvedne velký Super Jeep s lokálním průvodcem. Při této exkurzi Super Jeepem navštívíte Národní park Þingvellir, který je nejoblíbenějším parkem jak mezi Islanďany, tak i mezi turisty. Od roku 2004 je zaslouženě  zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde byl založen první islandský demokratický parlament Alþing v roce 930 a po několik následujících století se tu i scházelo a rozhodovalo o osudu ostrova. Park je také zajímavý i z hlediska geologického, protože v něm dochází ke zlomu dvou litosférických desek (Severoamerické a Euroasijské). Dále pokračujeme do termálního údolí Haukadalur, kde se nachází slavný Geysir. Tento gejzír, který dal jméno ostatním gejzírům světa sice není momentálně aktivní, ale nebojte se, o skvělou podívanou se postará „jeho mladší bratr“ gejzír Strokkur. Strokkur chrlí do výšky až 35 metrů každých 5-8 minut. Součásti Zlatého okruhu je také překrásný vodopád Gullfoss (Zlatý vodopád). Tento mohutný vodopád spadá ve dvou skocích ledovcové řeky do úchvatného kaňonu Hvítárgljúfur. Dle našeho mínění je to rozhodně jeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu.

Od vodopádu Gullfoss pojedete až na úpatí ledovce do základního tábora pro exkurze na sněžných skútrech. Zde budete mít připraveno veškeré vybavení (teplé kombinézy, rukavice a helmy) a převezme si vás speciálně vyškolený průvodce na ledovec. Ten vám ukáže, jak bezpečně ovládat sněžné skútry při jízdě po ledovci. Následně se vydáte na hodinovou jízdu se sněžnými skútry do království ledu a sněhu. Uvidíte dechberoucí scenérie, přičemž budete moci nahlédnout z úbočí ledovce do islandského vnitrozemí. Při dobré viditelnosti je možnost pozorovat i strmé vrcholky ledovce Eiríksjökull, kde se nachází i nejvyšší hora západního Islandu, a také ledovec Hofsjökull. Poté bude následovat návrat zpět do Reykjavíku.

DETAILY EXKURZE LEDOVEC A GEJZÍRY – KÓD AA- SM-GCGR

Důležité upozornění: klient souhlasí s tím, že zmíněné aktivity jsou prováděny zcela na jeho vlastní zodpovědnost. Klient se musí chovat dle pokynů průvodců. Chození a jízda po ledovci přináší podstatná (někdy i nepředvídatelná rizika), klient tedy souhlasí s tím, že bere svou bezpečnost na vlastní odpovědnost.

Veškeré exkurze na ledovci jsou prováděny na vlastní zodpovědnost účastníka. Islandský dodavatel ani ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou odpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty nebo jejich vlastní činností. Účastníci mohou být požádani o podepsání tohoto písemného prohlášení před uskutečněním výletu.

Odjezdy: každý den, celoročně – informace naleznete v rezervačním formuláři (exkurze je limitována jak počtem osob, tak  i počasím).

Čas odjezdu z Reykjavíku:  sraz v hotelu na recepci je 30 minut před plánovanou hodinou odjezdu.

Délka exkurze: 10 hodin s transferem z Reykjavíku (1 hodin na skútrech).

Minimální věk: 8 let (pro řízení skútru je nutné mít platný řidičský průkaz).

Obtížnost exkurze: 2 z 5 možných (nenáročné).

Cena zahrnuje: exkurze dle itineráře, potřebné vybavení  pro jízdu na skútru (skútr, kombinézu, helmu), jízda na sněžném skútru po dobu jedné hodiny,  anglicky hovořícího průvodce, transfer k ledovci z vašeho hotelu v Reykjavíku. Cena je za osobu, jeden skútr obsadí 2 osoby. Pokud chcete jet na skútru sami, je to možné za příplatek.

Co si s sebou přinést: teplé a nepromokavé oblečení formou vrstev cibule, pevné a teplé kotníkové boty, rukavice, čepici, fotoaparát, sluneční brýle.


 

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

NABÍDKA VŠECH EXKURZÍ ISLANDICA, S.R.O.