SUPER JEPPEM DO DUHOVÝCH HOR LANDMANNALAUGAR

Úžasná 12ti hodinová exkurze Super Jeepem do islandského vnitrozemí. Perla Islandu Landmannalaugar.

Exkurze do duhových hor Landmannalaugar
Exkurze do fascinujícího islandského vnitrozemí nazývaného  právem “Skrytá perla Islandu” je výlet pro ty, kteří chtějí zažít něco nezapomenutelného. V létě za pěkného počasí budete mít možnost pozorovat jednu z nejkrásnějších krajin naší planety a také se budete moci vykoupat v příjemných termálních pramenech v panenské přírodě. V zimě uvidíte Landmannalaugar pod sněhovou pokrývkou v úplně jiném kabátě, dostanete se do tajemných hor, kde na vás dýchne magie islandské divočiny a procítíte naprostý klid. Ať už do tohoto krásného koutu Islandu vyrazíte kdykoliv, rozhodně si návštěvu Landmannalaugar nenechte ujít.

Exkurze začne tím, že vás průvodce vyzvedne obrovským  Super Jeepem v Reykjavíku.  Toto dobrodružství začne cestou do údolí Þjórsárdalur, kde navštívíme krásný dvojitý vodopád Hjálparfoss. Pak už pojedeme směrem do vnitrozemské vysočiny, kde náš Super Jeep bude muset překonávat nejen štěrkové cesty, ale i pár ledovcových řek. Dorazíme ke kráteru Ljótipollur, který byl zformován sopečnou aktivitou v roce 1477. Také zastavíme u krásného jezera Frostastaðavatn. Pak už dorazíme do nádherných duhových hor Landmanalaugar, kde nás čeká úžasný hodinový výstup na okolní hory a jako odměna koupel v přírodních termálních pramenech.

Zpátky pojedeme cestou známou pod jménem Dómadalur route, která nás povede lávovými poli, majestátními horami a překrásnými přírodními scenériemi. Pěknou zastávku po cestě nám zajistí „Vodopád zlodějů“, Þjófafoss. Říká se mu tak proto, že zde dříve Vikingové topili za trest zloděje.

Také uvidíte sopku Heklu, o které se ve středověku říkalo, že je vstupem do samotného Pekla. Hekla chrlila od doby osídlení Islandu (v 9. století) již 20x a nyní má už zpoždění s intervalem poslední erupce.  V okolí Hekly jsou různá zajímavá lávová pole, to nejmladší z nich bylo vytvořeno při poslední erupci v roce 2000..

DETAILY EXKURZE LANDMANNALAUGAR – KÓD AA-LLSJ

Cena zahrnuje: transfer dle itineráře Super Jeepem, anglicky hovořící lokální průvodce

Odjezdy: denně od června do října

Čas odjezdu: dle dostupnosti v rezervačním formuláři, odjezd z Reykjavíku

Trvání exkurze: 11 hodin

Minimální věk:  8

Obtížnost exkurze: 2 z 5 možných (mírně náročné)

Velikost skupiny: 12 lidí na jednoho průvodce / na jeden Super Jeep

Co si s sebou přinést: teplé trekové  oblečení formou vrstev cibule, plavky, ručník,  pohodlné pevné kotníkové boty, rukavice, čepici, fotoaparát

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

NABÍDKA VŠECH EXKURZÍ ISLANDICA, S.R.O.