Krystalická ledová jeskyně

Fascinující exkurze dovnitř největšího evropského ledovce Vatnajökull a jedné z jeho ledových jeskyní.

LEDOVÁ JESKYNĚ OD LAGUNY JÖKULSÁRLÓN

Tato velmi zajímavá a unikátní exkurze vás zavede během zimních měsíců do dechberoucího světa ledu po ledovcem Vatnajökull. Během této exkurze navštívíte jednu z fascinujících ledových jeskyní z krystalického ledu na jihovýchodě ledovce Vatnajökull. Uvidíte nádherné zmrzlé vlny, které se nachází cca 330 metrů pod povrchem ledovce a tvoří tak nadpozemskou scenérii, která vypadá jako z nějakého scifi filmu. Tyto jeskyně jsou přístupné jen od listopadu do března, tak neváhejte a rezervujte si vaše místa včas (místa jsou velmi limitovaná).

DETAILY EXKURZE LEDOVÁ JESKYNĚ – KÓD GG-CIC

 

Poznámka: Tato exkurze vyjíždí od ledovcové laguny Jökulsárlón na jihovýchodě Islandu. Na toto místo se musíte dostat sami (pozor, nachází se 380 Km od Reykjavíku, což je za nejlepších klimatických podmínek a nejvyšší povolené rychlosti 4,30 hodiny cesty autem).

Návštěva krystalické ledové jeskyně je vskutku unikátním zážitkem, mnozí říkají, že je to zkušenost, na kterou v životě nezapomenete. Modravé světlo, které proniká do jeskyně krystalickým ledem navozuje v jeskyni magickou a dobrodružnou atmosféru. Tato exkurze je skvělá pro nadšence fotografie, protože zde mohou zachytit netradiční a úžasné snímky.

Odjezd na tento výlet je od ledovcové laguny Jökulsárlón. Průvodce vás převeze na úpatí ledovce, kde vás vybaví potřebnými bezpečnostními prvky. Pak již vstoupíte do ledové jeskyně, kde budete moci strávit 45 minut.

Ledové jeskyně jsou neustále se měnící přírodní fenomén, takže nemusí odpovídat uveřejněným fotografiím. Během exkurze navštívíte jednu z těchto ledových jeskyní.

Upozornění (Disclaimer): Veškeré exkurze na ledovcích jsou realizovány na vlastní zodpovědnost účastníka. ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty, jejich vlastní činností či působením přírody. Účastníci na těchto exkurzích mohou být požádáni dodavatelem o podepsání prohlášení, ve kterém stvrzují, že jsou si vědomi možných rizik a nebezpečí při těchto exkurzích, a že tyto aktivity realizují na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Dodavatel si vyhrazuje právo tuto exkurzi kdykoliv zrušit z bezpečnostních či klimatických důvodů.

Cena zahrnuje: transfer k ledovci od ledovcové laguny Jökulsárlón, exkurze do ledové jeskyně dle itineráře,  anglicky hovořícího průvodce, bezpečnostní vybavení, lokální daň.

Období: v zimních měsících (od listopadu do března).

Odjezdy:  několikrát denně, v závislosti na meteorologických podmínkách a podmínkách na ledovci. Exkurzi je nutné rezervovat s dostatečným předstihem.

Trvání exkurze:  2-3 hodiny i s transferem.

Minimální věk: 10 let.

Obtížnost exkurze: 2 z 5 možných (jednoduché)

Co si s sebou přinést: teplé a nepromokavé oblečení,  nepromokavé trekové  boty, čepice, rukavice.


 

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

Nabídka všech exkurzí Islandica, s.r.o.