Islandské podzemí - jeskyně Leidarendi

Poznejte lávové jeskyně Islandu a vydejte se do tajemného podzemí Modrých hor.

JESKYNĚ LEIDARENDI – FASCINUJÍCÍ EXKURZE 

Island je známý svou sopečnou aktivitou a neuvěřitelnými geologickými úkazy. Chcete nahlédnout po zem a prozkoumat tyto formace pod zemí? Pokud ano, neváhejte a rezervujte si tuto zajímavou exkurzi. Podíváte do jeskyně pod lávovým polem v Modrých horách, které se nachází pouhých 25 minut autobusem od hlavního města. Zde budete mít možnost vstoupit do jeskyně  Leiðarendi, což je v podstatě typická lávová trubice prostupující pod zemí několik kilometrů. Tato původně lávová žíla byla vytvořena několik tisíc let zpátky a dodnes ztělesňuje geologický vývoj okolní krajiny.

V podzemí budete moci obdivovat nespočetné množství zajímavých barev a odstínů. V zimě se v jeskyni dokonce formují ledové krápníky a návštěva Leiðarendi získává zcela jiný rozměr. Ať už tuto jeskyni navštívíte v zimě či v létě, rozhodně si odneste zajímavý zážitek. Připravte se, že při této exkurzi polezete i po čtyřech. Připravte se na zábavný výlet do podzemí.

DETAILY EXKURZE ISLANDSKÉ PODZEMÍ – KÓD AA-UW

 

Upozornění (Disclaimer): Veškeré exkurze v podzemí jsou realizovány na vlastní zodpovědnost účastníka. ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty, jejich vlastní činností či působením přírody. Účastníci na těchto exkurzích mohou být požádáni islandským dodavatelem o podepsání prohlášení, ve kterém stvrzují, že jsou si vědomi možných rizik a nebezpečí při těchto exkurzích, a že tyto aktivity realizují na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Dodavatel si vyhrazuje právo tuto exkurzi kdykoliv zrušit z bezpečnostních či klimatických důvodů.

Cena zahrnuje: návštěvu jeskyně, potřebné vybavení (helmu, čelovku),  anglicky hovořícího průvodce, transfer z a do Reykjavíku.

Odjezdy: každý den dle dostupnosti v rezervačním formuláři.

Čas odjezdu z Reykjavíku: 45 min před plánovaným odjezdem. Prosím, buďte na recepci vašeho hotelu připraveni 45 min. před rezervovaným odjezdem. Mějte na paměti, že vyzvednutí klientů z jednotlivých hotelů může trvat až 40 minut. Pokud jste ubytováni v soukromí, zadejte jako místo vyzvednutí nejbližší hotel.

Trvání exkurze: 3 hodiny s transferem z Reykjavíku.

Minimální věk: 10 let.

Obtížnost exkurze: 2 z 5 možných (nenáročné, nejsou potřeba předešlé zkušenosti).

Co si s sebou přinést: teplé oblečení formou vrstev cibule, pevné kotníkové boty, rukavice, čepici.

Poznámka: tato exkurze není vhodná pro klienty se sníženou pohyblivostí, klaustrofobií či strachu ze tmy.


 

Loading...

Ostatní nejprodávanější exkurze

NABÍDKA VŠECH EXKURZÍ ISLANDICA, S.R.O.